Kącik dla mam

Hybrydy w ciąży

~Karolina Słowik

~Karolina Słowik

Hej. Chciałam zapytać czy wy będąc w ciąży robiłyście sobie manicure hybrydowy? Czy jest to w jakiś sposób niebezpieczne dla dziecka? Czytałam trochę o tym ale zdania są podzielone

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dziendziecka

dziendziecka

Będąc w ciąży może brakować Ci witamin. Pierwsze objawy braków w Twoim organizmie można zauważyć właśnie na paznokciach. Jakieś przebarwienia, powiększona łamliwość itp. To czy zrobisz paznokcie hybrydowe zależy tylko od Ciebie. Ja stawiałabym na zwykłym lakierze

52550 dziendziecka Kobieta, 33 lata, Kraków
es_ze

es_ze

Dziewczyny ale macie świadomość, że do porodu powinno się jechać z niepomalowanymi paznokciami u rąk? Gdyby zaczęły się komplikacje i potrzebna by była np. cesarka, to na paznokciach anestezjolog sprawdza, czy wszystko ok(jak nie, to paznokcie pierwsze sinieją).

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 39 lat, już nie Kraków
Peonia

Peonia

Od lat noszę żele a dłuższego czasu hybrydy. W ciąży też nosiłam.

Rzeczywiście do porodu nie powinno być nic na paznokciach, ale nie potrafiłam sobie odmówić, więc na ostatni miesiąc zrobiłam po prostu w miarę przezroczyste, a od nóg miałam jak zwykle czerwone.
W szpitalu (państwowym) nikt mi nic złego nie powiedział. Syn się nie spieszył, rano podjęto decyzję, że po południu mam cesarkę. Nikt na paznokcie nie zwrócił uwagi. No tylko jedna z pielęgniarek podczas cesarki, która zapytała, gdzie kupiłam taki odcień czerwieni, bo też by taki chciała... Więc bywa różnie.

Miałam zabieg operacyjny kolana, niespodziewany, bo po urazie. Marudzono trochę na hybrydy, ale wystarczył im 3 mm odrost.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6yde1qa2avb.png

48856 peonia Kobieta, 16 lat, @
Kinia_83

Kinia_83

Nigdy nie robiłam hybryd i jakoś mnie to niespecjalnie ciągnie. Jeżeli chodzi o ciąże to z początku zwyczajnie malowałam paznokcie zwykłym lakierem, potem przestałam i tyle.

37516 kinia-83 Kobieta, 35 lat, Warszawa
mamusia_synusia84

mamusia_synusia84

Nie wydaje mi się, aby manicure hybrydowy działał niekorzystnie na ciąże. Oczywiście jeżeli chcesz, to nie musisz go robić. Chociaż nie wydaje mi się, aby mógł Ci zaszkodzić. A piękne paznokcie w ciąży cieszą :D

57242 mamusia-synusia84 Kobieta, 34 lata, Warszawa
dzidzia1

dzidzia1

Mi moja kosmetyczka powiedziała, że niby nie ma żadnych przeciwskazań i niejednorkotnie sama widzę Panie, które maja hybrydy w ciąży, choć nie ukrywam, że na porodówkę bym się nie odważyła ich nie sciągnąć.

58100 dzidzia1 Kobieta, 25 lat, Kraków
zenobia0985

zenobia0985

No pewnie, ze robiłam! To nic strasznego, jasne istnieje wiele teorii o hybrydach w ciązy, ale prosze sie nie straszyc tym :P na sam poród ściągnęłam całkowicie kolor ze względu na brak czasu jaki miałam mieć po urodzeniu

58661 zenobia0985 Kobieta, 33 lata, Rawicz