Kącik dla mam

Włosy wypadające po porodzie

Komanka87

Komanka87

Ile czasu wypadały wam włosy po porodzie? U mnie to sie wcale jakby nie zatrzymuje, stosuje odzywki, plukanki i rozne cuda i nic. Powinnam brac jakies tabletki? Pytalam w aptece to babeczka powiedziala, ze na wypadanie wlosow po ciazy dostali teraz vitapil mama. Czy stosowalyscie? Czy powinnam cos szczegolnego wprowadzic do diety, zeby te wlosy mniej wypadaly? w kondycji sa raczej dobrej, ale wypadaja...

45471 komanka87 Kobieta, 31 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

Ja od fryzjerki "dostałam" odżywkę do włosów montibello/bez spłukiwania.W Internecie też można je kupić.Polecam wizytę u konkretnej fryzjerki,która doradzi cos i dobierze odpowiednie kosmetyki. Witaminy też trzeba brać :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 32 lata, Brzeg
mika17

mika17

Więcej dziewczyn używa vitapil z naszego forum nie narzekają chyba sie sprawdza ,też zaczne używać bo widzę że ten problem dotknął i mnie,spokojnie jest więcej odżywek,tabletek,i innych specjalnych dla kobiet w ciąży i karmiących.

36055 mika17 Kobieta, 40 lat, WAGROWIEC
Pola03

Pola03

mnie ososbiście pomogła Silica. Choć może być dużo prawdy w tym że "standardowe" wypadanie włosów w trakcie samej ciąży jest zahamowane, stąd te zwiększone ilości już po.

--

Sklep Starania

46920 pola03 Kobieta, 36 lat, Łódź
Komanka87

Komanka87

mika17
Więcej dziewczyn używa vitapil z naszego forum nie narzekają chyba sie sprawdza ,też zaczne używać bo widzę że ten problem dotknął i mnie,spokojnie jest więcej odżywek,tabletek,i innych specjalnych dla kobiet w ciąży i karmiących.

tak, o zwyklym vitapilu tez slyszalam dobre opinie, mi chodzi o konkretnie vitapil mama dla kobiet po porodzie i w czasie laktacji, to jest nowosc i nie ma opinii o tym w necie. Adasaga rodzilam juz 15 miesiecy temu, a wlosy dalej wypadaja

adasaga3

adasaga3

Komanka, no to rzeczywiście już trochę czasu minęło. U mnie włosy zaczęły wypadać jakieś 3-4 miesiące po porodzie, trwało to może z dwa miesiące. Nie martwiłam się zbytnio, bo to normalne, włosów w czasie ciąży wypada mniej więc potem, już po urodzeniu dziecka, ma się wrażenie że włosy wypadają garściami. Ale moim zdaniem w Twoim wypadku za długo się to ciągnie. Na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza rodzinnego by dał Ci skierowanie na podstawowe badania krwi (a może da skierowanie na bardziej szczegółowe, albo sama za nie dopłacisz). Może masz anemię? Albo brakuje Ci jakichś innych witamin? Badania powinny pokazać czego Ci brakuje. Żadne, nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą jeśli masz braki jakichś witamin.

39504 adasaga3 Kobieta, 38 lat, Racibórz
Cynamon

Cynamon

zdecydowanie fryzjer powinien pomóc. z tego co się dowiedziałam to ważne są nie tylko kosmetyki, ale też odpowiednia dieta i ćwiczenia.

43657 cynamon Kobieta, 48 lat, Warszawa
Komanka87

Komanka87

adasaga3
Komanka, no to rzeczywiście już trochę czasu minęło. U mnie włosy zaczęły wypadać jakieś 3-4 miesiące po porodzie, trwało to może z dwa miesiące. Nie martwiłam się zbytnio, bo to normalne, włosów w czasie ciąży wypada mniej więc potem, już po urodzeniu dziecka, ma się wrażenie że włosy wypadają garściami. Ale moim zdaniem w Twoim wypadku za długo się to ciągnie. Na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza rodzinnego by dał Ci skierowanie na podstawowe badania krwi (a może da skierowanie na bardziej szczegółowe, albo sama za nie dopłacisz). Może masz anemię? Albo brakuje Ci jakichś innych witamin? Badania powinny pokazać czego Ci brakuje. Żadne, nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą jeśli masz braki jakichś witamin.

badania robiłam, bo wpadlam na ten sam pomysł hehehe morfologia, mocz wszystko w normach, lekrka stwierdzila, ze wlosy wypadaja po porodzie różnie, czasem nawet do 2 lat, co mnie przerazilo. witamin mi nie brak, ale kazała jeść więcej orzechów, pestek i innych rzeczy, które zawierają cynk. Kupiłam tez ten vitapil mama i zaczynam brać, zobaczymy, czy to wszystko razem coś pomoże

ola2710

ola2710

Fakt,mi też wypadały dość długo.Ba,nadal wypadają -ale to już chyba fizjologiczne,nie są to jakieś duże ilości.
Bierz witaminy i kup sobie odżywki do włosów (najlepiej profesjonalne,tam składniki są bardziej stężone itd.)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 32 lata, Brzeg
Komanka87

Komanka87

narazie stsowalam odzywki i szmapony z drogerii, ale teraz zapytam fryzjerki moze cos poleci tak jak mowisz z profesjonalnych, biore tez ten vitapil mama i nie chce zapeszać, ale jest ciut poprawy w ilosci wypadajacych wlosów, mam nadzieje, ze to nie koniec i zadziala bardziej, bo biore od niedawna