Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

W maju stwierdzono hashimoto, TSH 2,71 i PRL 662,8. Od 23 czerwca biorę euthyrox 50, w czerwcu też wyszła prl 637,7 przy normie do 496 jednostek. Endokrynolog powiedział, że jak unormuje się TSH to i PRL się obniży. Ale ginekolog powiedział, że da mi bromergon pół tabletki na 60 dni. W lipcu robiłam TSH spadło do 0,94. Zawsze cykl miałam 27-29 dni po 3 dni krwawienia. A od momentu spadku TSH i brania bromergonu zrobił się cykl 26 dni z 1 dniem krwawienia i 1 dniem plamienia przed krwanieniem. Gin powiedziała, że jak są regularne to jest ok. Ale w sierpniu miałam 2 dzień krwawienia, co było pewnie spowodowane braniem acardu z powodu obecności przeciwciał ANA. dostałam od ginekologa duphaston 2 razy po 1 tabl. We wrześniu robiłam TSH 0,97. Skończyłam bromergon. Zapomniałam o tym poinformować Ginekologa, który dał mi znowu duphaston 2 razy 1 tabl. od 18 dnia, owulacja jest 16 dnia. Miesiąc nie brałam bromergonu. W tym cyklu od 17 dnia bolały piersi i miałam mlekotok, zrobiłam PRL i wyszło 625,8 jednostek przy normie znowu 496. Ginekolog dał bromergon przez 7 dni pół tabl. 14 dni cała tabl. i potem już do końca 2 opakowań po pół tabl. Dzisiaj mam 29 dzień cyklu, duphaston wzięłam ostanią tabl. wieczorem 27 dnia i dzisiaj mam brązowe plamienia. Zastanawiam się: dlaczego znowu mam wysoką PRL i mlekotok to znaczy co może być przyczyną tego mimo 2 miesięcznego leczenia jak i dlaczego znowu mam plamienia, skoro już w tamtym cyklu był okres normalny, chociaż 2 dniowy przedłużony przez przyjmowanie acardu? dodam, że od 2 cykli staramy się z mężem o dziecko. i głównie to jest powodem dla, którego chcę wiedzieć czym może być to wszystko spowodowane.
Przepraszam, że tak dużo napisałam, ale stwierdziłam, ze wszystko może być ważne to powiedzenia czegokolwiek na te dwa moje pytania.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Mój endokrynolog zna się tylko na tarczycy i nie patrzy na moją prolaktynę. Dlatego też jestem w czasie poszukiwania nowego lekarza. Chcę zrobić sobie rezonans magnetyczny prywatnie, bo czas oczekiwania na nfz najkrótszy jest na marzec. Zastanawiam się tylko czy robić z kontrastem czy bez kontrastu. Może Pani się orientuje jak byłoby lepiej w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...