Interpretacja badań diagnostycznych

Hormony tarczycy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

martyna30

martyna30

Dziękuję Pani bardzo:) bo już się zmartwiłam...
ps. widzę, że w poprzednim poście się pomyliłam- jestem w 37 tyg ciąży

pozdrawiam:)

--

28156 martyna30 Kobieta, 0 lat
martyna30

martyna30

Pani Agnieszko, miałam dziś wizytę u lekarza ale kompletnie zapomniałam mówić o tym cukrze w moczu, bo generalnie rozmowa skupiała się na tym, że poród może być już tuż tuż...(38 tydz ciąży)
Badanie moczu powtórzyłam i cukier nie wyszedł. Ale badanie robiłam w ogólnym naszym laboratorium, w którym wyniki robiłam sobie sama co 1-2 miesiące i nigdy cukru mi nie wykryło.
Natomiast cukier wychodził mi tylko w tym laboratorium u ginekologa ale tam miałam w sumie 3 badania i w 2 razy wyszedł mi ten cukier....(luty-28, kwiecień-100)
Z kolei ostatnie badanie krwi na czczo mam z 18 kwietnia- 98
Czy mogę być spokojna, że to fizjologiczny cukromocz, czy lepiej pójść na dodatkową wizytę i zgłosić to lekarzowi?

--

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Martyno!
Gratuluję, że przeszłaś już prawie całą ciążę. Trzymam kciuki za udany poród. Mam nadzieję, że pochwalisz się swoim dzidziusiem.
Co do poziomów cukru w moczu to najprawdopodobniej jest fizjologiczny zmniejszony cukromocz. I nie jest to podstawa do orzeczenia cukrzycy. Dla pewności po porodzie monitoruj przez pewien czas jeszcze poziomy cukru we krwi. Zapewne będą w normie. Nie martw się, będzie wszystko dobrze. Serdecznie pozdrawiam. Agnieszka

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 49 lat, Wrocław
martyna30

martyna30

Dziękuję bardzo:) oczywiście, że się pochwalę:)
Kiedyś pisałam Pani, że w 15 tyg robiłam badanie na cytomegalię, takie miałam wyniki

IgM: 0,75
< 8 negatywny
0,8-1,1 graniczny
> 1,1 pozytywny

IgG: 46,32
< negatywny
16-22 graniczny
> 22 pozytywny
Pisała Pani, że to świadczy raczej o przebytym zakażeniu przed ciążą

Wtedy też postanowiłam, że wyniki w razie czego powtórzę przed porodem, są następujące:

IgM: 0,67
< 8 negatywny
0,8-1,1 graniczny
> 1,1 pozytywny

IgG: 43,28
< negatywny
16-22 graniczny
> 22 pozytywny

Czy mogę być spokojna o dziecko, czy po porodzie powinnam wykonać jemu jakieś dodatkowe badania?

pozdrawiam serdecznie:)

--

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Nie ma potrzeby robić kolejnych badań. Dziecku również. Spada miano IgG a to oznacza, ze powoli organizm redukuje ilość przeciwciał, bo mu one są niepotrzebne. Zakażenia nie ma. Tak jak pisałam wcześniej, zapewne miałaś zakażenie jeszcze przed ciążą. Stąd te IgG podwyższone. Trzymaj się ciepło i powodzenia. Agnieszka

martyna30

martyna30

Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź:)
a mogę się już pochwalić, że mam swoje Maleństwo na świecie:)
jestem bardzo bardzo szczęśliwą mamą!!!!:))))

--

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

G r a t u l a c j e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martyna30

martyna30

Pani Agnieszko, co oznacza w moczu (moim) BLD 1+ Ca25 Ery/uL
i 2-3 erytro świeże
czy jest to związane z połogiem czy coś się dzieje?
odczuwam pieczenie przy oddawaniu moczu

--

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Pojawienie się w moczu erytrocytów to objaw charakterystyczny dla zakażenia pęcherza i cewki moczowej. W twoim badaniu nie ma ich dużo więc pewnie to jest początek zakażenia. Pieczenie przy oddawaniu moczu jest też wskaźnikiem zapalenia. skonsultuj się z lekarzem, bo może być potrzebne lekarstwo. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka