Skocz do zawartości
Forum

Tabletki na zatrzymanie laktacji


Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam i wszystko było ok. Z tego, co pamiętam, to do dwóch tygodni od początku brania ma zaniknąć zupełnie laktacja, ale to może być od razu albo później - zależy od osoby. Takie tabletki są na receptę, więc lekarz na pewno odpowie na Twoje pytania.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Margeritko a po co chcesz je brać? Mój ginekolog gdy kiedy s o tym wspomniałam powiedział że to jednak chemia i żeby się niepotrzebnie nie truć. Ja ciągle jeszcze karmię piersią, od jakiegoś czasu myślę żeby zakończyć karmienie, ale mój Mały jest chyba uzależniony, albo jeszcze nie jest gotowy by odstawić się od "cycusia". Ja jednak nie biorę pod uwagę leków chcę odstawiać Małego stopniowo i myślę że to będzie najlepszy sposób. Gdy starszą córkę odstawiałam od piersi najpierw przestałam ją karmić w dzień, potem w nocy i laktacja sama wygasła.

Odnośnik do komentarza

pytanie czy widzisz taką potrzebę brania czy jednak uda się bez tego stopniowo odstawiając dziecko - w większości sytuacji naturalnie kończenie karmienia udawało się a tym dziewczynom które miały sporo mleka i dla swojej motywacji do odstawienia brały tabletki i zwyczajnei nic im po nich nie było

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny za Wasze porady, moja Emi ma rok i 9 miesięcy, w marcu skończy dwa lata, a na piersi wisi jak noworodek i mimo tego, ze ładnie je obiadki, śniadanka itd, to cycek musi być, starszą odstawiałam stopniowo, ale bardzo pomogło mi, że byłam w ciąży i skończył mi się pokarm, w nocy budzi się kilka razy na pierś, nawet, jak zje kolację, maksymalnie w nocy śpi 3 godziny bez przerwy, w dzień często przychodzi i mówi mama cycia i muszę przerywać swoje obowiązki i karmić, jakbym miała jakiegoś noworodka w domu, jestem już zmęczona:)

Odnośnik do komentarza

Margeritko, nie wiem czy twój problem już rozwiązany, ale ja tu nie widzę miejsca na tabletki. Raczej na tłumaczenie i usystematyzowanie karmienia. Po prostu kilka dni trzeba "przecierpieć" i odmawiać karmienia na żądanie jeśli cię to męczy, ustalić stałe pory karmienia. Emi na pewno będzie się buntować na taką zmianę zasad, ale w końcu zrozumie, że pierś to nie przytulanka.
Zu miała kiedyś też fazę na częste karmienie, pomogły rozmowy i odmawianie piersi. Zamiast mogła się przytulać do woli, mogłam nosić, bujać w wózku czy czytać książeczki, ale pierś została na określone pory. Z czasem wykluczałysmy po jednym karmieniu, aż zostało tylko jedno, dość długo. Później nie było problemów z odstawieniem tego ostatniego.
Na zahamowanie laktacji dla Ciebie polecam napary z szałwii i herbatkę miętową. Naturalne i skuteczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...