Aktualności

Powrót pozytywki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zubek67

zubek67

Dzieci karmione mlekiem matki mają w nastoletnim wieku silniejsze mięśnie nóg.

Naukowcy z Uniwersytetu w Grenadzie i kilku innych europejskich ośrodków naukowych doszli do takich wniosków po przebadaniu 2.567 nastolatków (w tym 1426 dziewcząt) w wieku 12.5-17.7 lat. Badania te były częścią europejskiego studium o nazwie HELENA, w którym uczestniczyła młodzież z Niemiec, Francji, Grecji, Belgii, Austrii, Szwecji, Węgier, Hiszpanii i Włoch.

Chcesz mieć silne dziecko? Karm piersią!

Rodzice nastolatków udzielali informacji o sposobie, w jaki ich dzieci były karmione po przyjściu na świat i jako niemowlęta. Młodych ludzi poddano testom fizycznym, by ocenić m.in. siłę ich mięśni (statyczną i dynamiczną) oraz sprawność układu krążenia i układu oddechowego (tzw. wydolność aerobową). Musieli oni odbyć bieg na 20 metrów, skok w dal i ćwiczenia mierzące siłę uchwytu.

Okazało się, że nastolatki (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta), które po przyjściu na świat były karmione piersią uzyskiwały lepsze wyniki w skokach w dal niż rówieśnicy, którzy nie otrzymywali mleka mamy - niezależnie od wzrostu, masy tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, ogólnej aktywności fizycznej, dojrzałości płciowej czy palenia papierosów. Innymi słowy, młodzi ludzie karmieni piersią w dzieciństwie mieli silniejsze mięśnie nóg. A im dłuższej trwał okres karmienia piersią tym siła ich mięśni była większa.

Więcej na stronach:
Dzieci karmione piersią mają silniejsze mięśnie jako nastolatki - Pierwsze miesiące - Dziecko w INTERIA.PL - ciąża i wychowanie dzieci, planowanie ciąży, forum dla rodziców

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
Redakcja

Redakcja

Minister pracy Jolanta Fedak zachwala rządowy pomysł ułatwień w zakładaniu prywatnych żłobków. Przed dwoma laty rząd wprowadził podobne ułatwienia w zakładaniu przedszkoli. Oto historia osoby, która na własnej skórze przekonała się, co to znaczy otworzyć prywatne przedszkole i użerać się z biurokracją

  • Dlaczego ojcowie nie chcą opiekować się dziećmi?


Aby otworzyć punkt przedszkolny, nie trzeba spełniać rygorystycznych przepisów pożarowych ani rejestrować się w urzędzie gminy, jak to było jeszcze przed dwoma laty. Wystarczy założyć działalność gospodarczą i mieć lokal na parterze.
Ewelina z Warszawy otworzyła punkt przedszkolny, który później zmieniła w pełnowymiarowe przedszkole. Dlaczego? Bo jej zdaniem punkt przedszkolny ma dużo ograniczeń: niewielka liczba dzieci, brak gminnych dotacji. Poza tym rodzice wolą posłać dziecko do przedszkola a nie miniplacówki. Dociekliwe mamy dyskutują na forach internetowych. A tam punkty przedszkolne przedstawia się (często niesprawiedliwie) jako przechowalnie dzieci. Dlatego wbrew szumnym zapowiedziom Ministerstwa Edukacji nie nastąpił wysyp punktów przedszkolnych. W Krakowie powstało 14 placówek, ale w Gdańsku zaledwie 6. Program miniprzedszkoli nie stał się lekarstwem na brak publicznych placówek. Czy podobnie będzie z miniżłobkami?

Ewelina: Gdybym wiedziała, na co się porywam...

Już na studiach marzyłam o przedszkolu. Przez kilka lat pracowałam w placówkach prywatnych. Dwa lata temu postanowiłam otworzyć własne przedszkole. Przez kilka tygodni szukaliśmy z mężem domku z ogródkiem. Znalazłam odpowiednie miejsce i podpisałam umowę. Po lekturze przepisów założyłam, że formalności zajmą dwa, góra trzy miesiące. W tym czasie mieliśmy zrobić remont i dostosować budynek. Ale zanim wzięliśmy się za zrywanie podłóg, musieliśmy czekać. Najpierw czekaliśmy na pozwolenie na budowę. Okazało się, że niepotrzebnie, ale w błąd wprowadził nas architekt. W Nadzorze Budowlanym usłyszeliśmy, że potrzebujemy innego pozwolenia, na przebudowę - czekaliśmy na nie dwa miesiące.

Wcześniej sprawdzaliśmy w urzędzie gminy, czy możemy otworzyć w tym miejscu przedszkole. Usłyszeliśmy, że tak, że jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Za projekt architektoniczny zapłaciliśmy z góry (11 tys. zł). Złożyliśmy go do urzędu, podpisaliśmy umowę z wykonawcami i czekaliśmy na pozwolenie.

Po 30 dniach zadzwonili do mnie, że jest jakiś przepis, według którego nie mogę tam otworzyć przedszkola (wtedy pomyślałam, że z moich marzeń nici). Poszliśmy do prawnika. Stwierdził, że przepis można różnie interpretować, i wystawił nam opinię (1500 po znajomości), że jednak możemy tam otworzyć przedszkole.

Wtedy znów złożyliśmy wniosek (ale już z opinią prawną) i czekaliśmy kolejne 1,5 miesiąca na decyzję.

Zgodę musieli wyrazić też sąsiedzi. Aby przyspieszyć sprawę, zebraliśmy podpisy sąsiadów, że zgadzają się na przedszkole. Okazało się, że to urząd musi im wysłać pismo, na które oni muszą odpowiedzieć, a te zebrane przez nas zgody to możemy wsadzić sobie gdzieś. Minęły kolejne trzy tygodnie.

Potem nam został sanepid i straż pożarna. Okazało się, że drzwi mamy o szerokości 80 cm, a powinny być metrowe. Więc je poszerzaliśmy. Musieliśmy kupić drzwi przeciwpożarowe o odporności ogniowej 60 minut (1200 zł) i wybudować dodatkową ścianę, aby wytrzymała 120 minut pożaru. Na sanepid poszły cztery tygodnie. Woziliśmy wodę do badania. Nie mieszkaliśmy tam, więc musieliśmy jechać wcześniej i spuszczać wodę z rur, żeby nie było zanieczyszczeń. Ale cztery razy coś było nie tak. A na wyniki czeka się tydzień.....

Czytaj całość TUTAJ

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
ursyndance

ursyndance

Witajcie!
Zapraszamy Was Serdecznie na DZIEŃ OTWARTY już w
PIĄTEK 17.02 godz. 18.00

W tym semestrze królują zdecydowanie Panie więc i Latin Dance Show, Burlesqua, Sexy Szpilki, Salsa Solo, Zumba to propozycje wyjątkowe w naszym grafiku.
... Mamy również niezwykłą propozycję dla nowożeńców i par chcących uczyć się tańca towarzyskiego.

Podczas piątkowego dnia otwartego przygotowani bądźcie na lekcje pokazowe, weźcie strój do ćwiczeń i wygodne obuwie, odbędą się krótkie lekcje tj:
-18.00 Zumba u Dance- Julita Bysiec
-18.30 Sexy Szpilki/ Burlesque - Kinga Kish
-19.00 Latin Dance Show- Robert Kochanek
-19.30 Taniec dla Par - Robert Kochanek
-20.00 losowanie nagród dla uczestników
-20 30 Modern
Na miejscu będą obecni instruktorzy Musical i balet dla dzieci.

O 20.00 ROZLOSUJEMY dziesięć ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH I SPA ufundowanych przez naszych sponsorów:

- BlissSpa Wilanów
Bliss spa wilanĂłw warszawa polska | Facebook
- Ikona
Salon Urody "IKONA" | Facebook

ZABIEGI DO WYLOSOWANIA!

5 x zabieg foto odmładzania dłoni wartość zabiegu 500,-
1 x pedicure klasyczny O.P.I
1 x manicure klasyczny O.P.I
1 x manicure+zabieg SPA na dłonie
1 x pedicure+zabieg SPA na stopy
1 x manicure shellac firmy NSI

Czekamy na Was!

Studio Tańca UrsynDance -= Twoje Studio tańca =- Studio tańca w Warszawie Kursy Tańca
501526525

Dzień Otwarty w Studiu Tańca Roberta Kochanka - Ursyn Dance | Facebook
Dzień Otwarty w Studiu Tańca Roberta Kochanka - Ursyn Dance | Facebook

--

28228 ursyndance Kobieta, 0 lat
Redakcja

Redakcja

Kochani!!

Już od 1 lipca na antenie teleTOON+ będzie można zobaczyć przezabawną serię „Kumple z dżungli” (stała emisja: od 7 lipca w każdą niedzielę o godz. 7:00), która pokazuje zakręcone wywiady LIVE, szalone i pełne humoru scenki oraz śmieszne sytuacje z życia mieszkańców dżungli. Jej bohaterami są m.in. Maurice, pingwin, który wychował się w dżungli i myśli, że jest tygrysem, Miguel, nieokrzesany, ale sympatyczny goryl czy Batricia, nietoperzyca bojąca się ciemności. 14 lipca o godz. 8:30 odbędzie się premiera filmu „Kumple z dżungli – kierunek biegun”, w które mali widzowie znajdą bohaterów z serialu oraz dużo, dożo zabawy.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/ksdzung3.jpg

A z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie również Baranek Shaun sprawdzi swoją formę. Sprytna owca wraz z towarzyszami z farmy weźmie udział w różnych dyscyplinach sportowych, aby właściwie przygotować się do najważniejszego lekkoatletycznego wydarzenia tego roku.


Nowością tego miesiąca jest serial „Groove High” – dwójka przyjaciół, Tom i Zoe, którzy uczą się w elitarnej szkole artystycznej wspólnie będą przeżywać wzloty i upadki, stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a ich przyjaźń niejednokrotnie zostanie wystawiona na próbę.

W tłumaczeniu migowym oprócz serialu „Gormiti III” od 9 lipca będzie można zobaczyć „Księgę dżungli”.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/ksiegadzungli.jpg

Kumple z dżungli – kierunek biegun
Emisja: 14 lipca, godz. 8:30 w paśmie „Dziś rządzi”

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/ksiegadzungli2.jpg

Pingwiny z Antarktydy stanęły w obliczu wielkiego zagrożenia - ataku stada morsów na ich kolonię. Na szczęście, stara legenda mówi o istnieniu „Wielkiego Tygrysiego Wojownika”, który może ich wybawić. Dlatego pingwiny Ping i Pong postanawiają wybrać się do lasu tropikalnego, aby odszukać tajemniczego wojownika. Spotykają tam Maurice’a, pingwina, który wychował się w dżungli i myśli, że jest tygrysem! Nieustraszony Maurice postanawia
pomóc przybyszom. Zabiera ze sobą grupę przyjaciół, m.in. muzykalnego guźca Freda, nietoperzycę, która boi się ciemności Batricię, nieco nieokrzesanego, ale sympatycznego goryla Miguela oraz nieustannie przerażonego wyraka Gilberta i razem wyruszają w podróż, której nigdy nie zapomną.

Baranek Shaun - sportOwiec
Emisja: Codziennie od 1 czerwca pomiędzy programami

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/baranek.jpg

Z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie również Baranek Shaun sprawdzi swoją formę. Sprytna owca wraz z towarzyszami z farmy weźmie udział w różnych dyscyplinach sportowych, aby właściwie przygotować się do najważniejszego lekkoatletycznego wydarzenia tego roku.

Bohaterami serii są, oprócz Shauna, Blitzer - pies pasterski zachowujący się, jak brygadzista w fabryce, Shirley - wielka, okrągła owca, która je niemal wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu oraz Timmy - ciekawski i pakujący się w liczne niebezpieczeństwa najmłodszy członek stada.

Baranek Shaun to postać stworzona przez Nicka Parka na potrzeby plastelinowego filmu animowanego pod tytułem „Wallace i Gromit: Golenie owiec” Wallace & Gromit in A Close Shave), w którym zagrał drugoplanową rolę jednej z uprowadzonych owiec.

Groove High
Emisja: od poniedziałku do piątku o 16:20, w weekendy 17:10

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/grov.jpg

Głównymi bohaterami serialu jest dwójka przyjaciół - Tom i Zoe, którzy uczą się w Groove High – najlepszej w kraju, elitarnej szkole artystycznej. Od momentu rozpoczęcia nauki próbują udowodnić sobie i całej reszcie świata, że wszystko co osiągnęli do tej pory zawdzięczają ciężkiej pracy. Dlatego też bardzo często z rozrzewnieniem wspominają stare, dobre szkolne czasy. Bohaterowie wspólnie będą przeżywać wzloty i upadki, stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a ich przyjaźń niejednokrotnie zostanie wystawiona na próbę.

Serdecznie polecamy!!
Redakcja

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Redakcja

Redakcja

We wtorek, 3 lipca rusza akcja społeczna „Bezpieczne miejsca Rybki MiniMini”, w ramach której powstanie ogólnopolska mapa miejsc przyjaznych dzieciom i rodzicom,
od sierpnia dostępna w wersji mobilnej. Inicjatorem i organizatorem akcji jest kanał dziecięcy MiniMini+, a partnerami Fundacja Mama i Centrum Kontroli Placów
Zabaw.


http://kontoredakcyjne.strefa.pl/miejsca.jpg

„Bezpieczne miejsca Rybki MiniMini” to kontynuacja prowadzonego przez stację w 2010 roku projektu „Bezpieczne place zabaw”. Obecnie inicjatywa zostanie poszerzona, a kontroli będą podlegały także pływalnie, lodowiska, stacje metra, dworce, toalety i
inne przestrzenie. Nowością będzie również specjalna aplikacja mobilna wskazująca takie punkty w całej Polsce, które posiadają udogodnienia dla rodzin i zostały pozytywnie zweryfikowane przez MiniMini+ i partnerów akcji.

- Dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych to ważny element strategii MiniMini+, który wyróżnia naszą stację spośród innych nadawców dziecięcych. Emitujemy pozbawione przemocy i rozwijające programy, jako inicjator „Karty Zasad przyjmowania reklam do emisji” chronimy dzieci przed nieodpowiednim przekazem reklamowym. Teraz chcemy poszerzyć pole działania, propagując bezpieczne rozwiązania w publicznych miejscach rekreacji dla najmłodszych – wyjaśnia Anna Gołębicka, Dyrektor ds. marketingu i rozwoju kanałów tematycznych. - Akcja „Bezpieczne miejsca Rybki MiniMini” ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, zwrócenie uwagi rodziców, właścicieli placów i producentów urządzeń służących do zabawy na bezpieczeństwa dzieci – dodaje Gołębicka.

W ramach akcji powstanie nowy, interaktywny serwis, w którym znajdzie się mapa sprawdzonych przez inspektorów, bezpiecznych placów zabaw. Zaznaczone będą na niej także miejsca przyjazne mamom z dziećmi: węzły przesiadkowe, stacje metra i dworce posiadające udogodnienia (podjazdy dla wózków, przewijaki w toaletach, windy). Głównym założeniem strony internetowej www.placezabaw.minimini.pl jest aktywizacja
rodziców i uwrażliwienie ich na stan obiektów, na których bawią się dzieci. Portal daje możliwość wyszukiwania bezpiecznych placów zabaw w miejscu zamieszkania, a także samodzielnego dodawania polecanych miejsc wraz z opiniami, oceniania i komentowania,
dzięki czemu rodzice staną się współtwórcami serwisu. Jedną z funkcjonalności strony stanowi specjalna aplikacja mobilna. Akcja jest częścią wieloletniej strategii kanału MiniMini+, który wspiera rodziców w dbaniu o rozwój dzieci.

Według badań przeprowadzonych przez The Royal Society for the Prevention of Accidents (RoSPA) aż na placach zabaw wynika z problemów z ich wyposażeniem - mówi Dominik Berliński, Inspektor z Centrum Kontroli Placów Zabaw. I podkreśla: Plac zabaw jest miejscem, gdzie dziecko może się wyszaleć, zmierzyć z nowymi wyzwaniami i rozwijać wyobraźnię. To bardzo ważny obszar, ponieważ próbuje ono swoich sił i uczy się oceniać własne możliwości. Zadaniem dorosłych jest zapewnienie mu wtedy bezpieczeństwa.

Główne przyczyny nieszczęśliwych zdarzeń w miejscach zabaw to wadliwa konstrukcja sprzętu, błędy w stosowaniu wymogów norm unijnych, złe rozplanowanie placu zabaw, niedostosowanie urządzeń do właściwej grupy wiekowej, nieprawidłowy montaż oraz nieodpowiednia konserwacja. W Polsce wciąż za największe zagrożenie uważa się huśtawki na sztywnym zawieszeniu i z twardym siedziskiem. Na drugim miejscu należy wymienić zbyt twardą nawierzchnię pod większością urządzeń. Certyfikowani inspektorzy Centrum Kontroli Placów Zabaw badają te aspekty.
Kanał dziecięcy MiniMini+ rekomenduje miejsca, które spełniają kryteria stawiane przez kontrolerów, tj. zapewnienie bezpieczeństwa i wysoka jakość urządzeń, odpowiedni poziom czystości, dogodna lokalizacja, udogodnienia dla rodziców.
Sprawdzana jest także ilość atrakcji oraz przystosowanie do różnych grup wiekowych. Place zabaw uznane za bezpieczne zostają oznakowane specjalną tablicą informacyjną z regulaminem, kategoriami określającymi stopień bezpieczeństwa placu
oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini.

Serdecznie polecamy!
Redakcja
:angel1:

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Redakcja

Redakcja

Już od 8 lipca, w każdą niedzielę o godz. 16:45 na antenie MiniMini+ można będzie zobaczyć nowy, autorski program edukacyjny „Kochane zwierzaki”. To nowy, autorski program stacji, który w przystępny sposób poszerza wiedzę maluchów na temat świata zwierząt. Jak wygląda konik morski? Ile waży słoń? Co najchętniej je surykatka? Odpowiedzi na te i inne pytania mali widzowie MiniMini+ poznają za sprawą „Kochanych zwierzaków”. Seria układa się w leksykon zwierząt wzbogacony o zabawne wierszyki-zagadki, które łatwo zapamiętacie i z chęcią będziecie powtarzać. Dowiecie się także jak samodzielnie wykonać zabawkę przedstawiającą bohatera danego odcinka.

Od 1 lipca emitowana jest 1 seria ulubionego serialu maluchów „Świnka Peppa” – przygody jedynej w swoim rodzaju świnki i jej rodziny cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Historie Peppy są zabawne, wzruszające i zawsze dobrze się kończą. Na antenę powrócił także 1 sezon serialu „Ciekawski George”, który podbił serca małych i dorosłych widzów oraz „Niedźwiedź w dużym niebieskim domu”, tytułowy bohater bajki uczy dzieci przyjaźni, empatii, zwracania uwagi na potrzeby innych, troskliwości oraz pokazuje jak ważny w życiu każdego jest dom rodzinny, w którym wszyscy mieszkańcy dbają o siebie, okazują sobie szacunek i przywiązanie. Serial, którego twórcą jest Jim Henson – „ojciec" słynnych Muppetow, pokazywany jest w ponad 25 krajach na całym świecie.

W tłumaczeniu migowym oprócz serialu „Raa Raa – mały, hałaśliwy lew” od 9 lipca będzie można zobaczyć „Stacyjkowo 2” oraz serial „Mały miś Kuba”.

Serdecznie zapraszamy!

Kochane zwierzaki

Od 8 lipca w każdą niedzielę o godz. 16:45.

Program „Kochane zwierzaki” przybliża najmłodszym tematykę zwierząt i ciekawostki z nimi związane.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/02.jpg

Seria łączy w sobie fabułę z elementami animacji i jest podzielona na trzy główne części. Na początku dzieci poprzez krótką rymowankę w formie zagadki dowiedzą się, kto jest bohaterem danego odcinka. Następnie poznają cechy charakterystyczne, zwyczaje i ciekawostki na temat egzotycznych zwierząt, takich jak żyrafa, lemur, czy konik morski oraz domowych pupili, np. psa i kota. Na koniec widzowie dowiedzą się, jak przy użyciu różnych materiałów i technik w prosty sposób wykonać konkretnego zwierzaka w formie plastycznej.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/01.jpg

Świnka Peppa 1
codziennie o godz. 7:30 i 15:10

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/05.jpg

Pierwszy sezon serialu „Świnka Peppa” opowiada o przygodach tytułowej bohaterki, która nie jest zwyczajną świnką. Peppa uwielbia grać w różne gry, przebierać się, a ponad wszystko bawić się na dworze i skakać do błotnistej kałuży. W jej zabawnych przygodach uczestniczy cała rodzina: tata, mama i braciszek George. Historie Peppy często są wzruszające i zawsze dobrze się kończą. Ulubiony serial maluchów, doceniany przez rodziców.

Ciekawski George 1
Emisja: codziennie o godz. 8:45 oraz 16:50

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/03.jpg

Pierwsza seria przygód małpki o imieniu George oraz jej przyjaciela i zarazem opiekuna - mężczyzny w żółtym kapeluszu.

George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Codziennie spotyka na swojej drodze wiele interesujących osób oraz odwiedza mnóstwo nowych miejsc. Jednak jego wścibski charakter oraz głód nowych przygód nieustannie sprowadzają na niego masę kłopotów oraz pakują w różnego rodzaju tarapaty. Codzienne wyzwania i kolejne doświadczenia uczą małego bohatera nowych umiejętności i pomagają mu odkrywać uroki otaczającej go rzeczywistości.

Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey. Bajka pobiła serca dzieci i rodziców. Serial o przygodach Peppy została wyróżniony nagrodą BAFTA w kategorii Najlepsza Animacja i Najlepszy Serial Animowany Dla Przedszkolaków.

Niedźwiedź w dużym niebieskim domu
od 30 lipca codziennie o godz. 12:35 oraz 20:35

Przesympatyczny pluszowy niedźwiedź zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w swoim niebieskim domu. Spotkamy tam starych, dobrze znanych przyjaciół: psotną myszkę Tutka, której królestwem jest kuchnia, dwie wyderki Pipa i Popa pląsające w łazience, lemura Trelka oraz tajemniczą Zjawę.

"Niedźwiedź w dużym niebieskim domu” to pełne ciepła i humoru historie mieszkańców niebieskiego domu. Tytułowy bohater uczy dzieci przyjaźni, empatii, zwracania uwagi na potrzeby innych, troskliwości oraz pokazuje jak ważny w życiu każdego jest dom
rodzinny, w którym wszyscy mieszkańcy dbają o siebie, okazują sobie szacunek i przywiązanie. Serial, którego twórcą jest Jim Henson – „ojciec" słynnych Muppetow, pokazywany jest w ponad 25 krajach na całym świecie. Został uhonorowany nagrodą Związku Reżyserów Amerykańskich za reżyserię w kategorii programów dziecięcych i uzyskał nominację do nagrody Emmy.

Mały Miś Kuba
codziennie o godz. 8:00 oraz 15:45

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/miskuba.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/miskuba2.jpg

„Mały Miś Kuba” to pełna ciepła i uroku seria skierowana do dzieci do czwartego roku życia. Jej główny bohater pokazuje najmłodszym otaczający świat.

Kuba komunikuje się z widzami jedynie za pomocą gestów i mimiki. Nie używa słów,na w przekazaniu tego co myśli i czuje pomaga narrator, który udziela również porad i wskazówek przydatnych misiowi w czasie przygód, które go spotykają.

Tempo serialu „Mały Miś Kuba” jest dostosowane do możliwości percepcyjnych małych dzieci, a przygody przedstawione na ekranie inspirują kreatywność i rozwijają wyobraźnię widzów.

Stacyjkowo 2
codziennie o godz. 10:05 oraz 20:05

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/stacyjkowo.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/stacyjkowo2.jpg

Druga seria uwielbianego przez najmłodszych serialu „Stacyjkowko”, opowiadającego o losach trzech lokomotyw - Wilsona, Koko oraz Bruna.

Bohaterami animacji są trzy małe lokomotywy - Wilson, Koko oraz Bruno, które chcą stać się samodzielnymi pociągami. Zanim to nastąpi czekają je niezwykłe przygody oraz wyzwania, którym muszą sprostać.

Bohaterowie różnią się od siebie wyglądem oraz cechami charakteru. Bruno to silna elektryczno-spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ciężkich ładunków. Zawsze zadaje wiele pytań. Można na niej polegać, gdy zbliżają się kłopoty. Wilson
jest pełen entuzjazmu i energii. Uważnie słucha instrukcji, jest ciekawy świata i chętny do nauki. Koko to lokomotywa przeznaczona do szybkiej jazdy. Uwielbia wycieczki i wyścigi. Przygody, które wspólnie przeżywają bohaterowie „Stacyjkowa”
uczą ich odpowiedzialności oraz znaczenia prawdziwej przyjaźni.

Serdecznie zapraszamy!!
Redakcja

:36_3_15:

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Redakcja

Redakcja

Akademia Mama Pyta

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/mamapytalogo.jpg

Akademia MamaPyta.pl rozpoczyna cykl bezpłatnych spotkań dla kobiet w ciąży i młodych mam.

Spotkania, jakie odbędą się w największych polskich miastach, poprowadzą specjaliści z długoletnią praktyką, a zarazem świeżym spojrzeniem na pytania z zakresu - od ciąży do opieki nad noworodkami. Poród rodzinny czy domowy, nowe standardy okołoporodowe, karmienie piersią, woda i suplementy w diecie przyszłej i karmiącej mamy, szczepienia, czy masaż noworodka – to tylko niektóre z nich. W programie każdego spotkania organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji. Uczestniczki będą mogły wziąć udział w pokazie wiązania chust oraz brafitingu, czyli na co należy zwrócić uwagę przy doborze staników dla karmiących mam i kobiet w ciąży tak by bielizna nie stała się powodem powstawania zastojów mleka w piersiach.

Akademia startuje 23 sierpnia br. w Warszawie (tu znajdziesz szczegółowy harmonogram Warsztaty i konferencje | Akademia Mamapyta.pl), następnie odwiedzimy Poznań (18 września) i Gdańsk (18 października). We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 23 listopada, a tegoroczny cykl zamyka spotkanie w Krakowie - 13 grudnia.

W programie:

- ABC ciąża i poród (badania w ciąży, aktywność fizyczna i seksualna w ciąży, odżywianie i pielęgnacja w ciąży, jaką szkołę rodzenia wybrać, poród rodzinny – co to właściwie znaczy, rodzić z doulą?, cesarskie cięcie, poród domowy, wertykalne pozycje porodowe ciąży itp.)

- Mleko matki jest najlepsze – czyli o karmieniu noworodków i niemowląt (problemy z laktacją, pozycje do karmienia piersią, dieta mamy karmiącej, karmienie piersią, a alergie, mleko matki – naturalna szczepionka, metody przechowywania mleka, karmienie sztuczne – mleko modyfikowane, rozszerzanie diety dziecka)

Standard okołoporodowy
– nowe prawa przyszłych mam
- woda w diecie karmiącej mamy
- suplementy w ciąży
– pomoc dla mamy i dziecka
- szczepienia noworodków

W przerwie konferencji:
• pokaz wiązania chust
• pokaz masażu niemowląt
• bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? – warsztat dopasowania staników

- Akademia MamaPyta.pl zrodziła się wraz z przyjściem na świat mojego syna. Jako młoda mama chciałam spędzać z nim jak najwięcej czasu, a jednocześnie rozwijać się zawodowo – mówi założycielka Akademii Małgorzata Orłowska. Będąc w ciąży próbowałam okiełznać wszelkie dostępne informacje dotyczące tego, co w ciąży jest ważne, na co zwracać uwagę, czym się nie przejmować, jak przygotować się do porodu, by była to wielka i bezpieczna przygoda zarówno dla mnie, jako matki, jak i mojego dziecka. Natrafiłam na ogrom informacji, szczególnie w Internecie, które często straszyły. Celem organizowanych przez nas spotkań jest informowanie, a nie straszenie. To również okazja do spotkania się z osobami, które są w takiej samej sytuacji, które przeżywają podobne emocje, mają podobne doświadczenia.

Akademia MamaPyta.pl współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem DOULA w Polsce, Fundacją Bank Mleka Kobiecego, Fundacją Wcześniak Rodzice – Rodzicom, Stowarzyszeniem Dobrze Urodzeni, Fundacją Mleko Mamy. Patronat nad cyklem spotkań objął Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Partnerem cyklu Akademia MamaPyta.pl jest Żywiec Zdrój, producent Tranu Norweskiego Moller’s, LaciBios femina oraz Grupa BGK.

Aby wziąć udział w spotkaniach, należy zarejestrować się na stronie Mama Pyta
Wśród uczestniczek poszczególnych spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

Serdecznie zapraszamy!
Redakcja

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Redakcja

Redakcja

„Pojedynek robotów” to uproszczona wersja bardzo popularnej w Japonii gry Shogi. Jej autorką jest Madoka Kitao, zawodowo grająca w Shogi. Z myślą o młodych graczach opracowała grę dla graczy w wieku już od 6 lat, która szybko stała się bestsellerem w Japonii. Polska edycja tej gry wchodzi właśnie na rynek pod nazwą „Pojedynek robotów”.

Jak sama nazwa wskazuje gra jest pojedynkiem, do którego może stanąć dwóch graczy. Celem gry jest zdobycie czerwonego robota przeciwnika lub dotarcie swoim czerwonym robotem na przeciwległy koniec planszy. Każdy robot porusza się w inny sposób, kluczem do zwycięstwa jest więc odpowiednie wykorzystanie cech poszczególnych robotów.

„Pojedynek robotów”
z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom tradycyjnych gier japońskich oraz osobom ceniącym sobie w grach proste zasady i konieczność przemyślenia swoich kolejnych ruchów na planszy.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/roboty.jpg

POJEDYNEK ROBOTÓW
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 6-106 lat
Czas gry: 15 min

Udanej zabawy!
Redakcja

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Redakcja

Redakcja

KANAŁ MINIMINI+ POSZERZA GODZINY EMISJI

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/miniminirybkalogo.jpg

Od poniedziałku, 30 lipca ramówka kanału dziecięcego
MiniMini+ zostanie wydłużona o godzinę. Start programu już
od 5:00 rano.

:cherli3:

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, których pociechy mają inny tryb dnia i budzą się dużo wcześniej.

Od 30 lipca kanał MiniMini+ nadawać będzie program w godzinach
5.00 – 21.00 – komentuje zmianę Marta Szwakopf, Dyrektor
kanałów dziecięcych MiniMini+ i teleTOON+.

W sierpniu w pierwszej godzinie emisji MiniMini+ zaprosi
na trzy seriale: „Strażak Sam”, „Księżycowy Jim” oraz „Karrypel
kontra groszki”. Na zakończenie dnia mali widzowie nadal będą
mogli wysłuchać czytanki na dobranoc.

:23_30_126:

Edukacyjny kanał MiniMini+ to jedyny polski kanał dla dzieci
do lat 6. Od lat cieszy się uznaniem najmłodszych i opiekunów,
bawi i uczy maluchy, rodziców wspiera w procesie wychowawczym.
Starannie dobrane programy stawiają na intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój dzieci: Bajki i liczne autorskie programy spod znaku radosnej Rybki MiniMini dostosowane są do percepcji i rozkładu dnia dziecka, rozbudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, przekazują pozytywne wartości i wzorce zachowań.

Serdecznie polecamy!!

Redakcja

:36_2_25:

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin