9 miesięcy, ciąża

Sezon grypowy czas zacząć !

~kaja_k

~kaja_k

W radiu usłyszałam, że sezon na grypę już rozpoczęty i że najlepszą profilaktyką jest szczepienie ochronne. Zastanawiam się czy faktycznie poddać się szczepieniu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~gieniu.sia

~gieniu.sia

My zdecydowanie wolimy naturalne sposoby profilaktyki. Nie szczepimy się.

~renia3

~renia3

W moim zakładzie pracy co roku są wykonywane takie szczepienia i co roku się szczepię. Na razie grypa mnie omija.

~malwa1

~malwa1

A może lepiej postawić na naturalne środki np. sok z pigwy, aronii, czarnego bzu, wit. C, czosnek, itp. My nie lubimy chemii i omijamy ja z daleka.

~kinra

~kinra

Szczepić się w czasie ciąży nigdy, zdrowy tryb życia jest bardziej skuteczny aniżeli szczepionki nie wiadomo jakiego pochodzenia.

~kattarzyna

~kattarzyna

Fajny artykuł odnośnie wit. C znalazłam na stronach szkoły rodzenia prenalen. Ze swojej strony dołożyłabym jeszcze miód, ale ten nasz polski, kupiony od pszczelarza.A odnośnie szczepionki to jestem na NIE, nie szczepiłam się i nie zamierzam się szczepić.

MadziaK83

MadziaK83

Ja się nie szczepię ho w życiu grypy ni je miałam, jak się gorzej czuje to zjadłam to ami Wit c i nie choruje nawet na przeziębienie. Natomiast moja mama pracuje w szpitalu i tam szczepię wszystkich pracowników, wiadomo ktoś się może nie zgodzić ale raczej są chętni, i mają 40% mniej L4 w okresie zimowym, wiec coś te szczepionki pomagają chyba.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/j8f2yd6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xre42bb.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków