9 miesięcy, ciąża

Majówki 2020

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kath

Kath

Nicolle, ale lekarz ci rzucił takie info i nic więcej nie dodał? Na tym etapie ciąży każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne szybciej, inne wolnej. Ja miałam robione usg koło 2 tyg temu i lekarz zmierzył moje maleństwo na 11 cm i 99 gramów i nie mówił, że jest "za duże". Wydaje mi się, że nie masz powodów do obaw, lepiej dopytaj się lekarza o szczegóły, bo niepotrzebnie będziesz się stresować

--

https://www.suwaczek.pl/cache/73b5b9aaef.png

66320 kath Kobieta, 32 lata, Moab
~Aleksandra20

~Aleksandra20

Nicolle, spokojnie.. Nawet na naszej stronce parenting mamynpodane że średnia to 100mm, 95 centyl 118 - to te największe byczki;) a 5 centyl 82mm. Twoje 97 to powyżej 20 centyla. Ja mam 153cm wzrostu. Czy coś ze mną nie tak? ;)
Dzieci rosną różnie. Ważne że rośnie.

~Aleksandra20

~Aleksandra20

Jesteś Azu:) coś Cię mało było ostatnio. Jak się masz?

~Nicolle

~Nicolle

Lekarza mam dopiero za trzy tygodnie. A wyniki skomentowała położna. Kurcze myślicie że 16 tydzień i te 97 mm jest w miarę ok? Może niepotrzebnie się stresuję ale wystraszyla mnie strasznie

~Nicolle

~Nicolle

No a właśnie dziewczyny takie 15 plus 5 traktuje się jako 15 czy 16 tydzień? Głupie pytanie ale spotkałam się z dwiema formami

Kath

Kath

15t5d to 15 tydzień, 16 zaczniesz za 2 dni. Możesz sobie ściągnąć aplikacje na telefon, Sprout się nazywa, ustawiasz sobie termin porodu albo termin ostatniej miesiączki i fajnie ci wylicza tygodnie i trymestry a nawet pokazuje ile szacunkowo waży i mierzy dziecko. To oczywiście usrednione wymiary, ale z pewnością cię uspokoja. Aleksandra dobrze napisała, że ma tyle wzrostu ile ma i wszystko z nią w porządku. Mój mąż ma 196 cm i też jest ok

--

https://www.suwaczek.pl/cache/73b5b9aaef.png

66320 kath Kobieta, 32 lata, Moab
~Nicolle

~Nicolle

Dziękuję Wam:* pierwsza ciaza tak wiele jeszcze muszę się nauczyć.. fajnie że jestescie

~Aleksandra20

~Aleksandra20

Masz tu stare wyjadaczki i również młode matki wieloródki;) które też czasem zadają pytania. Im większa panika, tym pytanko wydaje się mniej mądre. Ale głupich pytań nie ma.

A ja po szkoleniu z insuliny zaczynam wieczorem. Przeżywam trochę że to następne substancje dziecku serwujemy ale jak trzeba to trzeba. Nie potrafiłam sobie poradzić z cukrem porannym. Wstaje w nocy głodna i mam cukier 95,to jak mam mieć na czczo poniżej 92?

Azu

Azu

Nicolle jesteśmy na podobnym etapie u mnie 15+5 98,9 mm waga 150g
Jeszcze dzisiaj miałam usg i lekarz wykazał jak maleństwo pokazało raczka OK pokaże wam za chwilę zdjecie i lekarz mówi że wszystko super
Olu ostatnio bywam częściej i nawet pisałam że fajnie że u Ciebie dobrze wszystko idzie :)

66210 azu Kobieta, 23 lata, Szczecin