9 miesięcy, ciąża

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Cobra

Cobra

mamaRadzia jak my wyszliśmy że szpitala to mój starsza już był przeziębiony mimo upałów. Mały też załapał. Myślałam początkowo że to sapka ale wyciągnęłam zielonego glutka. Psikałam woda morską i kropliłam swoim mlekiem. Wyciagałam glutki gruszką i przeszło po kilku dniach. Jak narazie jest ok i nosek czysty. Może spróbuj też swoje mleko zakroplić do noska.

--

Sierpnióweczki 2019 - lista

Witek ❤️ 4070g, 56cm ❤️ 25.08.2019 ❤️ vbac

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
inome

inome

Dziewczyny a co możecie polecić na trądzik niemowlęcy na twarzy? Niektóre grudki są białe..

65825 inome Kobieta, 31 lat, Gdańsk
Cobra

Cobra

Przemywalam zawsze przegotowana wodą. Jak było tego dużo, bo jak mało nie robiłam nic i samo schodziło
Zależy które dziecko ☺️ ale tylko jeden miał na buzi dużo kostek i Przemywalam. Nie wiem czy to pomogło, czy może samo by też zeszło..

--

~Panda082019

~Panda082019

MamaRadzia ja bym przesunęła szczepienie o co najmniej 2 tygodnie- chociaż pewnie oni Ci powiedza, że przy katarze można szczepić ale ja bym nie ryzykowała bo u takich dzieci rano może być katar a wieczorem zapalenie płuc niestety.
Obserwuj malego, jeżeli kolor kataru się zmieni na żółty lub zielony lepiej iść go osłuchać albo jeżeli coś zmieni się w zachowaniu.

Inome możesz spróbować przemywac zmiany octenisept.
Ale to i tak samo musi przejść.

MamaRadzia

MamaRadzia

Cobra Ale tak technicznie to jak mu to zakraplasz ten nos pokarmem? Masz jakąś pipetę czy coś?

inome Ja smarowałam trochę swoim mlekiem i wydawało mi się, że jest poprawa, ale teraz znowu jest gorzej i nawet na klatkę piersiową mu się rozeszło. Położna mówiła żeby mu to przemywać sodą oczyszczoną rozcieńczoną w wodzie i dzisiaj tego spróbuję właśnie na klatce piersiowej, bo na twarzy się boję eksperymentować - dam znać jakie efekty, ale to pewnie dopiero za kilka dni będzie widać jeśli w ogóle. Poza tym twarz mu codziennie przecieram wodą przegotowaną, ale to nie pomaga. Pocieszające jest to, że tak czy siak to samo minie.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6clb12jczx5zt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/uch5epok0m1hftqd.png

61867 mamaradzia Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
skakanka

skakanka

Inome
Podobno z trądzikiem to niewiele da się zrobić, bo to związane z hormonami.

Kaka
A Basia dużo spadła z wagi po urodzeniu?
Wiesz co z córką tak miałam że wiecznie była poniżej siatek centylowych, za mało przybierała, długo budziłam ją w nocy co 3 godziny i karmiłam swoim mlekiem z butelki na śpiocha, a teraz kobieta ma prawie 4 lata i ciężko ja podnieść. Także nie martw się na zapas, jak lekarz mówi że wszystko ok. Ja bym ewentualnie spytała o jakieś badania, żeby się upewnić że jest ok, choćby sprawdzić czy anemi nie ma.
Miki z kolei przybrał 100 gram w niecałe 2 tygodnie.
Inna sprawa że waga w szpitalu, i ta w przychodni może być trochę inaczej skalibrowana, przy takim maluszku też ma znaczenie czy ważony przed czy po sikaniu i kupie, przed czy po jedzonku. Kontrolujcie wagę na bieżąco i nie martw się na zapas :)

Cyśka
Jak otulasz, ze się ten kokon nie rozpada?
Moje motanie jest na 5 minut, bo potem mały siłacz rozkopuje moje misterne otulanie :))
Pudełko super, tylko będziecie musieli Jaśkowi zabrać pierwsze kieszonkowe ;))

Co do mrożenia pokarmu to też czytałam że można łączyć porcję o jednakowej temperaturze. No przyznam że mi te mrożonki ratowały tyłek np.przy kryzysach laktacyjnych, jak młoda darła się z głodu. Ja siedziałem wtedy z laktatorem, żeby zwiekszyc produkcję, a dziecko było najedzone.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/klz96iyelmwiayf1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk354l94238.png

52513 skakanka Kobieta, 19 lat, jjjj
Cobra

Cobra

mamaRadzia tak technicznie biorę smutek między dwa palce i przesuwam jakbym doula krowę :D wtedy wykrapla się mleko z niego i prosto do no wkraplam :D

--