9 miesięcy, ciąża

Lipcówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Olik25

Olik25

Dokładnie zarówno czop - o którym Wogole zapomniałam- jak pęcherz te symptomy miałam jak Zakochana dopiero w szpitalu. W domu skurcze które się rozkrecamy od 3 nad ranem przez 12 h zanim pojechaliśmy do szpitala. A ciekawe jak teraz?? Dziś 36 tc malutka waży 2600 a szyjka zwarta zamknięta więc czekamy. Ktg wyszło ok.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv094z17knudo2xz.png

61764 olik25 Kobieta, 35 lat, opolskie
~Zakochana

~Zakochana

U mnie po kilku spokojnych tygodniach, w sensie że nie swirowalm że coś może być nie tak, zaczął się okres kiedy zaczynam się martwić. U mnie dopiero 34t więc jeszcze trochę i zaczyna mnie łapać dziwny strach. Nie śpieszy mi się do porodu ale chciałabym żeby już był koniec lipca i po szczęśliwym porodzie.

Anima0987

Anima0987

Kurczę :P to mi teraz entuzjam opadl :D ide za tydzien (37tydz) wyjąć pessar, moze wtedy sie cos zadzieje. Mala tydzien temu wazyla prawie 3kg wiec jakbym w 37 plus.parę dni urodzila to byłabym szczęśliwa, bo skoro tak przybiera na wadze oby nie skońcZyło sie później CC. A jak wyglądają te skurcze dziewczyny? Ida.z kregoslupa, prZypominaja miesiaczke? Te przepowiadajace to wiem jak "bola" mam je już od hohoho wiec nie zwracam juz na nie uwagi :P

63507 anima0987 Kobieta, 26 lat, Warmińsko-mazurskie
~Zakochana

~Zakochana

To zależy. Ja miałam krzyżowe więc czujesz najpierw jakby ci krzyże rozrywalo i to potem promieniuje. Z kolei koleżanka takich nie miała tylko uczucie jakby jej krocze chciało rozerwać więc te skurcze mogą się różnić, ale jedno je łączy- są bolesne, nasilają się i są regularne. Może tak być że np po godzinie ustana i poród będzie dopiero za kilka dni. Ponoc jak są regularne co 10 min to można się po mały szykować do szpitala. Zależy też ile km masz przejechać, bo jak blisko to przy 5 wystarczy. Ale naprawdę nie masz co się zastanawiać wcześniej, będziesz wiedzieć w odpowiedniej chwili :) A może jak w filmach odejdą Ci wody i już będziesz pewna ;)

Anima0987

Anima0987

No blisko. Autem 5minut więc moze nie pomyle ich z czymś innym :D dzięki za informację heh. :)

63507 anima0987 Kobieta, 26 lat, Warmińsko-mazurskie
Ewa S

Ewa S

Witajcie dziewczynki ;)
Mam wczoraj skończył się 36 tydz. Wkroczylismy w 37. Bylam na ktg które wyszło okej. Z tym że przy badaniu już tak okej nie było. Szyjka 15 mm ale zamknięta. Za to synuś napiera główka na stara Blizne bardzo mocno. Blizna jest bardzo cienka i gin się boi żeby macica nie rozerwala się. We wtorek 25 idziemy już do szpitala i cesarka będzie jak dotrwamy prawdopodobnie 28 czerwca już żeby nie czekać na ostatnią chwilę. Akurat wtedy będziemy mieć 38 tyg i 4 dni.
Chyba zaczynam się bać.
Jutro jeszcze zakończenie roku szkolnego moich dwóch lobuzow.. mam zamiar iść i nie urodzić ☺☺

64866 ewa-s Kobieta, 35 lat, Gorzów Wielkopolski
~Zakochana

~Zakochana

No to już naprawdę lada moment przytulisz maluszka. Jejku 10 dni. Trzymam kciuki żeby wszystko było tak jak zaplanowaliscie.

~edyttttt

~edyttttt

Witam wszystkie przyszłe mamy!

Prowadzę bardzo ciekawe badania do pracy magisterskiej oraz do projektu badawczego, którym kieruję :) Badam jak patrzą na siebie Wasi partnerzy, gdy po raz pierwszy zostają ojcami :) Dużo wiadomo już na temat macierzyństwa, natomiast temat ojcostwa dalej w wielu aspektach jest niezbadany :)Te badania, które możecie wspomóc pozwolą rozszerzyć wiedzę na temat mężczyzn w roli ojca :)

Żeby poziom badań był jak najwyższy - nie posiadam ankiety internetowej, a profesjonalne kwestionariusze psychologiczne, które wysyłam listem na Wasz adres korespondencyjny :) Pierwszy raz teraz, gdy jeszcze czekacie na narodziny, a drugi raz już po narodzinach dziecka. To właśnie to dwukrotne przeprowadzenie badania pozwala sprawdzić jak zmienił się Wasz partner, gdy doświadczył już w pełni ojcostwa - czyli po tym, jak urodziła się Wasza pierwsza pociecha :) Jednorazowe wypełnienie ankiety i kwestionariusza zajmuje przeważnie około 15-20 minut :) Poszukuję partnerów mam, które mają termin porodu wyznaczony na czerwiec - wrzesień :)

Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc! :) Wierzę, że uda mi się zebrać grupę, która pozwoli mi zbadać ten tak interesujący dla nauki obszar badań! :)

Wszystkie zainteresowane mamy proszę o wysyłanie adresu korespondencyjnego, na który mogę wysłać kwestionariusze na adres e-mail: edyta.anna.janik@gmail.com. W razie pytań zachęcam do kontaktu tutaj, jak również mailowo! :)

Pozdrawiam!

Ewa S

Ewa S

Witajcie :)
Jak tam przyszłe mamusie ?
My jutro idziemy do szpitala...chyba zaczyna mnie strach ogarniać...w piątek synuś powinien już być z nami :)
A Wy jak się trzymacie?

64866 ewa-s Kobieta, 35 lat, Gorzów Wielkopolski
~Zakochana

~Zakochana

Jejku Ewa, będę przeżywać jakbym to ja szła :) masz już wszystko w domu przygotowane pewnie. Będę trzymać kciuki i czekać na wieści :)
Ja próbuje coś sprzątać i robić miejsce małemu ale kiepsko mi to idzie. Chciałabym do tego 38 t mieć wszystko gotowe żeby tylko na małego czekać, ale kiepsko to widzę. Ciężko mi cokolwiek robić.