9 miesięcy, ciąża

Kwietnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mlodamamita

~Mlodamamita

Ja właśnie się przymierzam,bo szybciej to biegałam, na rowerze jeździłam,w jesień/zimę chodziłam na fit and jump (te trampoliny)ale wiadomo teraz nic,od 2 trymestru czuje się dobrze i chciałabym się w ten sposób odprężyć i nie robić się galaretką,chociaż póki co na razie cały czas chudnę,a ogólnie nigdy przy sobie aż tak nie byłam

joilko07

joilko07

Młodamamita ja ćwiczę jogę dla kobiet w ciąży- sesja wzmacniająca i sesja rozluźniająca plus ćwiczenia oddechowe :) fajna sprawa, rozluźniająca jest bardzo spokojna i rozciąga, a wzmacniająca jest fajna bo nie obciąża az tak i czuję się po niej dobrze :) Na youtube są filmy :)
Ja chcę kupić używaną chustę do chustonoszenia z Lidla- złyuszałam że są bardzo dobre, moja siostra używa i jest zadowolona. A używane kupi się za ok.40zł :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

60595 joilko07 Kobieta, 27 lat, Choceń
Marlenk4

Marlenk4

Jak dzisiejsze samopoczucie? U mnie po bólu głowy pozostało tylko wspomnienie.

Agata po przeczytaniu Twojego posta o ilości płynów, wzięłam wypiłam od razu prawie 2 szklany i rzeczywiście stopniowo poczułam się lepiej.
Staram się pić dużo ale jest to dla mnie niemały problem, bo to co piłam przed ciąża po prostu mi nie wchodzi (herbata), ale może to było takie odreagowanie po badaniach prenatalnych.

Ja dopiero co zainteresowałam się chustonoszeniem i pomału się wdrażam w tematykę. Widzę tu same plusy a jakie są minusy?

Nie wie któraś z Was kiedy najlepiej zacząć chodzić do szkoły rodzenia? I czy np można czasem chodzić samej a czasem z mężem?

Miłego, słonecznego dzionka :)

60828 marlenk4 Kobieta, 31 lat, Katowice
~Luka93

~Luka93

Witam. Dziś online dostałam wyniki prenetalnyxh badań krwi. HCG Wolna jednostka Beta = 32,72. PAPP-A 5,69. Badania robione w 12w6d. Może któraś doświadczona zernakac czy są w porządku.?

Aagata

Aagata

Marlenk4 super że pomogło,ja też mam problem z tym piciem ale się zmuszam bo później cierpię.
Luka93 z surowych wyników ciężko coś wywróżyć ale wygląda na to że beta niska a Pappa wysoka czyli powinno wyjść super, ważne jeszcze USG.
Mnie od rana boli podbrzusze i strasznie się martwię, leciutko plamilam ale chyba to pozostałości jeszcze po szwie. Teraz trochę lepiej ale chyba i tak jak mąż wróci z pracy podjedziemy na izbę przyjęć sprawdzić czy wszystko oki. No i w zasadzie leżę praktycznie przez 23 godziny na dobę więc moja joga to zaparzenie sobie herbaty:-)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

60703 aagata Kobieta, 34 lata, Warszawa
asia1986

asia1986

Luka93 powinny być jeszcze przeliczniki na mom(idealnie wynoszące około 1)
No i wyniki ryzyk
A jeśli nie masz to znalazłam kiedy mogą wyjść wysokie ryzyka
"Normy dla obu substancji wynoszą powyżej 1 MoM. Równocześnie z testem PAPP-A należy wykonać badanie ultrasonograficzne (USG).
(...)
Wyniki testu PAPP-A
Trisomie można podejrzewać przy następujących stężeniach białka PAPP-A i bhcg:
Gdy wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM, a wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM – zespół Downa;
Gdy wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM – zespół Edwardsa lub zespół Pataua;
Gdy wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM – zespół Turnera;
Gdy fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM – triploidie." Źródło: https://zdrowie.tvn.pl/a/test-pappa-interpretacja-wynikow-na-czym-polega-i-kiedy-go-zrobic
Ale na pewno Ciebie to nie dotyczy :)

Marlenk4 u mnie samopoczucie raczej ok choć nadal czasem pojawia się odruch wymiotny (chyba zasługa tych progesteronowych leków które biorę)
Gdzieś czytałam że szkoła rodzenia to tak najlepiej koniec 2 i początek 3 trymestru, pewnie też można później. Szwagierka tak właśnie chodziła wzięła męża (mojego brata) tylko na zajęcia co chciała żeby miał wiedzę np. o kąpaniu i pierwszej pomocy.

Odnośnie poduchy z biedry na razie mam mieszane uczucia. Trochę obolała się obudziłam, może to kwestia przyzwyczajenia :) no i dalej czułam trochę ból w dole brzucha..

Dziś idę na USG piersi.

--

Kwietnióweczki 2019 - tabelka
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49p07wnncm3vda.png

51085 asia1986 Kobieta, 33 lata, Rzeszów
~Luka93

~Luka93

Dzięki dziewczyny. Na USG prenatalnym wszystko wyszło w jak najlepszym porzadku - zapomniałam wczesniej napisać. Jest to moja pierwsza ciąża więc się bardzo stresuje

asia1986

asia1986

Luka to super :) lekarz powiedział wstępnie płeć?
Widzę na innych forach temat wózków z którego jestem zielona. Brat ma wózek za ponad 5 tysięcy firma na b chyba.. ja nie chcę aż tyle wydawać
USG piersi wyszło ok (obrzęki typowe dla ciąży), lekarz (badanie robił nie mój gin) zalecił mi branie magnezu(w dużej ilości), a moja lekarka prowadząca nic o tym nie wspomniała i chyba wcześniej to z nią skonsultuję, bo już trochę tych tabletek biorę.
Jakby co na przecenach w c & a (sklep internetowy) kilka rzeczy ciążowych. Ja się zastanawiałam nad bluzka (niby nie ciążowa) ale w końcu nie kupilam, za to wczoraj w h & m stacjonarnym kupiłam bluzke co myślę się nada na najbliższe miesiące :), a ich kolekcja typowo ciążowa wg mnie słaba ( podobne legginsy można kupić sporo taniej na Allegro ).

--

Kwietnióweczki 2019 - tabelka
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49p07wnncm3vda.png

51085 asia1986 Kobieta, 33 lata, Rzeszów
~Luka93

~Luka93

Płci jeszcze nie powiedział, bo nie był pewny na 100%. Na następnej wizycie powinnam się dowiedzieć. Mam już wyniki prawdopodobieństwa ryzyk. Ryzyko podstawowe dla trisomia 21 wynosi 1:963, dla 18 wynosi 1:2345, dla 13 wynosi 1:7357. Skorygowane natomiast dla 21 wynosi 1:19262, dla 18 wynosi <1:20000, dla 13 tak samo jak dla 18.