Skocz do zawartości
Forum

noworodek 3-tydz - obserwacje, czy ok?


Gość ual123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taka obserwacje i w zwiazku z tym pytanie. Otoz u mojego 3-tyg malenstwa obserwuje:
- przy przebudzeniu sie odginanie glowki do tylu i prezenie calego cialka, cos jakby sie przeciagal
- taka "pozycja" zdarza mu sie tez jak nie spi
- czesto go uspic, a jak usnie b.ciezko go obudzic
- zjada co 3h (butelka; na zadanie lub po wybudzeniu) jakies 40ml, potem nie chce wiecej, przy odkladaniu do lozeczka znowu prezy sie i zaczyna plakac - wklada sobie raczki do ust (jakby chcial wiecej), ale po wyjeciu rzadko kiedy je
- potrafi, lezac przy piersi ja odpychac, ale nie jest to regula
- nie lubi spac na wznak, glowke zawsze uklada na prawa strone, podobnie jak jest obudzony
- nie zezuje
- jak jest obudzony bardzo krotko potrafi lezec spokojnie, zwykle zaczyna po chwili plakac (i prezyc sie, odginajac glowke); jezeli nie placze to macha raczkami i postekuje jakby z kims walczyl
Usg ciemiaczkowe - ok, EEG nie robione, napiecie miesniowe ocenione jako w porzadku.
Czy powinnam miec powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

Ual - nie wiem czy powinnas sie martwic ale moze cie tym uspokoje. Moja wiki ma prawie dwa miesiace i
Odgina glowke do tylu jak lezy na boku to bardzo mocno ja odchyla . Mi sie wydaje ze przypomina moze jej sie cos z brzuszka i moze tak jej wygodnie . Czasami daje glowke do przodu i tak robi jakby chciala sie zgiac i dotknac glowka nozek ;) czasami glowe przekreca i wciska sobie nos w poduszke albo w cyca zalezy gdzie lezy . Przy cycku czasem sie prezy bo np chce poscic baka albo kupke zrobic a na lezaco ciezko Dlatego sie prezy i to czasem nawet z cycem w buzi wydziwia a mnie to boli. Jak nie spi macha raczkami nozkami i gaworzy , steka , jeczy . To chyba normalne bo nasze dzieciaczki robia sie ciekawe swiata i juz nie chca duzo spac . Moja teraz zazela sobie piastki pchac do buzi i je ssac zamiast smoka czasami, a dwa dni temu ssala kciuka. Tak jakby ja dziasla swedzialy. Ale chyba za wczesnie chociaz znam przypadki gdzie w 3-4 miesiacu juz byly zabki. Moze skonsultuj to z pediatrs jesli chcialabys byc spokojniejsza . Ale jesli badania sa okey to uwazam ze to normalne ruchy bo moja niektore tez miala albo nadal ma. ;) ale rozwija sie dobrze .

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...