Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich rodziców. Mam taki problem. mój 4 miesieczny synek wybudza sie po 6 razy w nocy. Czasami czesciej. Nie chodzi napewno o jedzenie. Doszłam do wniosku, że chodzi o smoczek. Nawet jak zasnie bez niego np. podczas karmienia, po kapieli rusza buzią przez sen. Wybudza sie po 2 godzinach zasypia jak mu dam smoczek. Duje duje, wypada dalej duje i sie wybudza. Wychodzi na to ze pasuje mi stac nad nim i trzymac ten smok:) nie wiem czy jasno to opisuje ale sie staram. :) w dzien wogole go nie dostaje bo nie ma takiej potrzeby. W kadym razie polozna mi powiedziala, ze ma straszny odruch ssania, co swiadczy fakt ze rusza buzia przez sen i że ten odruch zaniknie po 6-7 miesiacach. Mam pytanie takie: czy to odruch i zaspakajanie go smoczkiem czy przyzwyczajenie?

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9csg180furfqtq.png

Odnośnik do komentarza

Mój synek tak miał też, tyle że smoka dostał już w szpitalu bez mojej wiedzy (leżał na początku na OIOM-ie). Więc później w domu też mu dawałam tego smoka, bo też miał mocny odruch ssania. I rzeczywiście jak miał kilka miesięcy to sam smoka wypluł i nie chciał.
Więc wg mnie spokojnie możesz maluchowi smoka dać, byle by był jak najmniejszy (tak mi logopedka powiedziała), a krzywdy mu na pewno nie zrobisz ::):

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka_007@autograf.pl
Witam wszytskich rodziców. Mam taki problem. mój 4 miesieczny synek wybudza sie po 6 razy w nocy. Czasami czesciej. Nie chodzi napewno o jedzenie. Doszłam do wniosku, że chodzi o smoczek. Nawet jak zasnie bez niego np. podczas karmienia, po kapieli rusza buzią przez sen. Wybudza sie po 2 godzinach zasypia jak mu dam smoczek. Duje duje, wypada dalej duje i sie wybudza. Wychodzi na to ze pasuje mi stac nad nim i trzymac ten smok:) nie wiem czy jasno to opisuje ale sie staram. :) w dzien wogole go nie dostaje bo nie ma takiej potrzeby. W kadym razie polozna mi powiedziala, ze ma straszny odruch ssania, co swiadczy fakt ze rusza buzia przez sen i że ten odruch zaniknie po 6-7 miesiacach. Mam pytanie takie: czy to odruch i zaspakajanie go smoczkiem czy przyzwyczajenie?

Witaj, myslę, że ma poprostu taka potrzebe ;) skoro tak mu spokojniej i bezpieczniej to wtykaj ten smok i tyle...minie to szybciej niz myslisz...moja Laura tez miała taki okres, trwałokoło 2 miesiące i przeszło samo...teraz najczesciej sa nocki bez smoczka ale czasem jeszcze ze 2 razy musze dac bo sie wierci a ze smokiem spi ładnie...w dzien tez nie ma potrzeby;) Twój synio jeszcze malutki a ssanie to jeden z naturalnych jego odruchów i tego potrzebuje ;) jedne dzieci mniej inne wiecej, ja tez myslałam, że bede miała problem z odcycaniem, a tym czasem obyło sie samo z dnia na dzien bez niczego...a był taki miesiąc że całe noce z moim cycusiem w buzi spała ;))

Odnośnik do komentarza

Agnieszka_007@autograf.pl
hehe noce z cyckiem w buzi tez miałam i to wiele z nich:) mały wyspany ze mna było gorzej. W sumie to i tak teraz nie jest zle, dam smoczek i na pol godziny jest spokoj w nocy;) nie chciałabym zeby zaprzyjaznil sie ze smoczkiem. :)

dzieci różnie podchodzą do smoczków, u nas było tak, że Ola sama odrzuciła smoczek jak skończyła 6 miesiecy i to z dnia na dzień, są tez dzieci które się do smoczka przywiązują, ale jeśli dostają smoczek tylko na noc, to moim zdaniem nie przywiążą się tak bardzo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...