Skocz do zawartości
Forum

Szczepienia


Rekomendowane odpowiedzi

martyna30
hejka
czy któraś z Was szczepiła dziecko na pneumokoki i rotawirusy w 6 tyg życia?

Szczepiłam dzieci (córka jest w trakcie, ma 2 m-ce) trzema dodatkowymi szczepionkami: na pneumokoki-Prevenar 13, na rotawirusy-Rotaix i skojarzoną Infanrix IPV-Hib.
Jak każdy rodzic bałam się czy wszystko będzie ok po szczepieniach, to normalne, zwłaszcza jak poczyta się w internecie. Szczepiłam nie dla mody, mniejszych ilości wkłuć, tylko dlatego że pediatra zalecał- a mamy naprawdę cudownego pediatrę, mam do niego 100% zaufanie.

A jeśli chodzi o szczepienia i autyzm to lekarz który prowadzil te badania został skazany za fałszowanie wyników badań.

Odnośnik do komentarza

no ja szczepiłam dokładnie na to samo i tym samym
no u nas jak narazie dziecko bardziej płaczliwe i senne ale w końcu troszkę pocierpiało więc ma prawo
no i dostało katar ale czy to od tego czy od zmian temp to nie wiem
no nam też właśnie lekarz tak zalecił
mam nadzieję że nie zaszkodziłam bo chciałam jak najlepiej
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam właśnie artykuł o autyźmie a szczepionce MMs.
Ja w 1998 roku dowiedziałam się o wycofaniu tej szczepionki w innych krajach. U nas nikt nic nie powiedział na ten temat.
Lekarza dopiero zapoznałam z tą wiadomością. Poprosiłam aby zaproponował mi inną szczepionkę okazało się ,że oczywiście była inna dopuszczona w innych krajach i w naszym. Zaszczepiłam syna inna szczepionką. Czytając ten artykuł naszego profesora jestem sceptyczna,ponieważ powołuje się na badania w Danii. Okazuje się, że w Danii ostatnio jest wielka afera w sprawie sczepień dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy .Organizacje kobiece dopiero wzięły się tam za rząd i próbują doprowadzić do przeprowadzenia dokładnych badań w tej kwestii.Okazuje się,że są prowadzone badania bo wiele kobiet-dziewczynek ma skutki uboczne bardzo znaczące dla zdrowia. Najgorsze jest to,że u nas lekarz nie informuje nas,że są dopuszczone różnego rodzaju szczepionki. Wtedy rodzic z ciekawości musiałby poczytać,popytać która wybrać. Wszystko zostaje narzucone.
Więc pamiętajcie drodzy rodzice poszerzajcie swoja wiedzę w tej dziedzinie i dokładnie wypytujcie lekarzy o wszystko. Dowiadujcie się jaki macie wybór w szczepionkach. Bo niestety firmy farmaceutyczne nie martwią się kto i na co zachoruje ważne żeby ich produkt się sprzedał. Jestem już babcią i teraz dbam o zdrowie wnuczki.Pozdrawiam wszystkie mamy i tatusiów:)

Odnośnik do komentarza

Ale te artykuły o szczepionkach i autyzmie trzeba wszystkie do kosza wyrzucić. Są one totalnymi bzdurami, już dawno z tego wszyscy się wycofali!
Już to pisałam w innym wątku: autyzm ujawnia się w tych momentach, co akurat są szczepienia, ale żadna szczepionka go nie powoduje. I badania, które to niby wykazali, były sfingowane i ten lekarz stracił prawo wykonywania zawodu. Wiec nie straszmy mamy :)

A odnośnie szczepienia MMR, można zamiast MMR poprosić o Priorix.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście! :) chodzę z nim do piaskowcy, do innych dzieci, latamy dość często samolotami a wiadomo ile ludzi jest na lotnisku. Latamy na wakacje itd.
Nie jestem pierwszą lepszą antywacc co nie ma wiedzy.
Mimo, że w tej chwili nie pracuję w zawodzie (gałąź medycyny) to dla dziecka dokształcam się w tych sprawach uczestnicząc w wykładach, czytając książki dla studentów medycyny.
I nie.. Nie boję się :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Sorki ale nie wierze w to, co piszesz :) Za mało konkretów, jakaś gałąź medycyny(?), latanie samolotami (każdy może sobie na to pozwolić, nie jest to luksus).... brzmi to tak jak naciągane bajki w stylu "taaaakaaa ryba".

I na marginesie: nikt Ci nie zarzuca, że jesteś "pierwsza lepsza" jak to napisałaś, każdy może mieć swoje zdanie.

A dla przeciwników szczepień polecam historię o chorobie Heinego Polio , ile dzieci uległo deformacji z powodu braku szczepionki wtedy.

Odnośnik do komentarza

Cos w stylu "ja wiem, ale nie powiem". Bardzo infantylne. Przez to Twoje wpisy sa malo wiarygodne. Albo sie cos mowi do konca albo sie milczy. Skoro masz taka wiedze to podziel sie z nami (i absolutnie nie jest to zadna ironia czy wyzwanie). Czekamy na konkrety

Odnośnik do komentarza

~Annhgdf to czekamy na informacje.
A ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że na parentingu wszyscy staramy się, żeby był dobry nastrój. Jeśli ta dyskusja ma się przerodzić w zwykłe "przeciąganie się", a nie spokojną, rzeczową wymianę poglądów, to nie jest to miejsce na to, proszę znajdź inną stronę na takie hobby. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...