Skocz do zawartości
Forum

Kontakt dziecka z chorym poddawanym chemioterapii


zofia2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Pytanie jest dość ogólne. Czy dziecko ma stały czy chwilowy kontakt z dzieckiem poddawanym chemioterapii?
Przy każdej chorobie lekarze informują jak należy postępować. Istnieje wiele pytań odnośnie choroby dziecka, by wiedzieć co czynić w kontaktach z innymi. Przede wszystkim higiena i unikanie infekcji - to główna podstawa.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

chodzi o mojego tatę- jest po radio i chemioterapii, obecnie jest już w domu ale znowu dostał chemię a chce jechać z dzieckiem na trochę do rodziców.
poprzednio miał radioterapię przez 6 tyg i w tym czasie 2 wlewy chemii w odstępie 3 tyg, był hospitalizowany- lekarz pozwalał na odwiedziny taty z dzieckiem a wręcz zalecał przez wzgląd na psychikę i twierdził że nie ma żadnych przeciwskazań ale jednak mi się wydaje że ta chemia przecież jest w człowieku i z potem z niego wychodzi jak wszystkie toksyny, odwiedzałam tatę ale tata wychodził na dwór a na jakieś wielkie czułości z dzieckiem i tak nie miał siły,pogłaskał go i tyle, też miałam obawy ale nie chciałam tacie ograniczać kontaktu z jego ukochanym wnusiem.
po kilku tyg tata dostał zlecenie chemii- 3 dawki przez 3 tyg raz w tyg. chce jechać do rodziców na kilka dni ale mam obawy bo będę jakby w tym środowisku gdzie tata normalnie funkjconuje, nie to co odwiedziny sporadyczne w szpitalu i chwilowy kontakt i nie wiem czy powinnam jakiś czas poprostu odczekać czy jak? mój mały wszędzie wejdzie, np. dziadkowi do łóżka...
czy ta chemia rzeczywiście ulatnia się z człowieka??
no i tez trudno wciąż po kontakcie z dziadkiem wciąż mu myć ręce a on ma15 miesięcy więc one też częśto lądują w buzi...

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem dziecku nic nie będzie, to nie jest choroba zakaźna, poza tym przecież są dzieci z rakiem, które są leczone chemią...
wizytę oczywiście możesz odwlec, porozmawiaj z rodzicami, zapytaj, jak tata czuje się po chemii i czy małe dziecko nie będzie dla niego dodatkowym "ciężarem" - dzieci zazwyczaj nie rozumieją, że ktoś jest chory, musi poleżeć w łóżku, odpocząć...
a co na to pediatra?

Odnośnik do komentarza

Margeritko - dlaczego nie mozna prac ubran? Przeciez temperatura i tak zabija zarazki i chodzi przecież o zarazki jakie sa wynoszone ze szpitala, a jak dziecko odwiedza chorego w domu to nie ma żadnych przeciwwskazań znam sytuację z doświadczenia. Choroby onkologiczne nie są zakaźne i bez problemu dziecko może mieć kontakt z taką osobą.

Odnośnik do komentarza

ale ja nie obawiam się że dziecko zarazi się rakiem tylko chodzi o tą chemię którą tata przyjmuje, bo przecież zarówno on jak i mój synek będą wówczas korzystać z tego samego.
Onkolog twierdzi że nie ma żadnych przeciwwskazań a pediatry nie pytałam...
napisałam tu bo może poprostu ktoś miał taką sytuacje?
z tym praniem to też słyszałam że osobno i nawet dwukrotnie żeby tę chemią wypłukać

Odnośnik do komentarza

~KexKex
Margeritko - dlaczego nie mozna prac ubran? Przeciez temperatura i tak zabija zarazki i chodzi przecież o zarazki jakie sa wynoszone ze szpitala, a jak dziecko odwiedza chorego w domu to nie ma żadnych przeciwwskazań znam sytuację z doświadczenia. Choroby onkologiczne nie są zakaźne i bez problemu dziecko może mieć kontakt z taką osobą.

z praniem chodzi właśnie przede wszystkim o chemię, niektórzy pediatrzy zalecają takie zasady do 48 godzin po chemii

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 2 letniej Julki i nie tak dawno przechopdziłam półroczną chemioterapie a wlewy miałam 1 w tygodniu. Moja pani doktor powiedziała mi, że nie ma przeciwskazań do kontaktowania się z dzieckiem z mojej strony. Nie wiem jak to się ma do radioterapii. Większym zagrożeniem była ona dla mnie niż ja dla niej. Cócia jest zdrowa, pełna energii a kontakt z nią dodawał mi sił by rano musieć wstać z łóżka z którego nie jednokrotnie nie miałam ani siły ani 0ochoty się ruszyć. Nie jestem lekarzem, ale taką informację dostałam od swojej Onkolog.

serdecznie pzodrawiamy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...