Skocz do zawartości
Forum

Niedotlenione dziecko w brzuchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dziewczyny gadałam wczoraj z koleżanką o tym spaniu na plecach. Jak wiecie zdarza mi się w nocy przekręcać na wznak i spać, nie czuję żadnych dolegliwości może dlatego nieświadomie sie przekrecam. Jednak kolezanka nastraszyła mnie,że mogłam już teraz spowodować niedotlenienie dziecka i mogę w brzuchu nosić niedotlenione dziecko i dopiero po porodzie sie okaże. Myslicie że to prawda?

Odnośnik do komentarza

"Fajną" masz koleżankę, że Cię tak straszy. Szczyt taktu i delikatności sugerować ciężarnej, że urodzi chore dziecko, bo zachowała się tak, a nie inaczej. Unikaj takich osób!
Posłuchaj: staraj się spać w różnych pozycjach, jeśli Ci wygodnie na plecach, to też, ale podłóż sobie dodatkową poduszkę, śpij z uniesionym lekko tułowiem. Tu chodzi o to, żeby nie uciskać żyły głównej w pozycji leżącej, gdy dziecko robi się większe, swoim ciężarem ją może uciskać. Ja nie spałam na plecach, bo było mi bardzo niewygodnie, ale ja to ja. Jak we wszystkim - zachowaj umiar, czyli w czasie odpoczynku zmieniaj pozycje. Twojemu dziecku nic nie będzie. Nie wiem, w jakim jesteś tygodniu ciąży, ale ja do 2 miesiąca spałam na brzuchu, było mi wygodnie po prostu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena25

hej. pogadaj o tym ze swoim lekarzem. Niby zaleca się spanie na lewym boku, bo przepływy itp. Uwielbiam spać na wznak, teraz w ciąży pozycja na boku sprawia że mnie wszystko boli, czy śpię na prawym czy na lewym.. trzebaby się chyba przywiązać do łóżka żeby spać całą noc w jednej pozycji .. Napewno jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

świetna ta koleżanka...nie przejmuj się, nic Ci z tego powodu nie będzie ani dziecku też:) dziecko przebywa w wodach i to je chroni:) ja też zalecam spanie na boku, trzeba się po prostu przyzwyczaić, ja przed ciażą lubiłam na brzuchu, oduczyłam się tego, przestawiłam się na bok, choć to nie było łatwe, trzymam za was wszytskie kciuki, spokojnych miesięcy ciąży:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...