Skocz do zawartości
Forum

antybiotyk czy konieczny ? boje sie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 12 tc, nie mam temperatury, tylko od 5 dni mnie pobolewa gardlo i drapie, poszlam do internisty, obejrzal gardlo, powiedzial ze angina to to nie jest, ale zeby nie przeszlo na dolne drogi oddechowe da mi antybiotyk taki dla ciężarnych w 1 trymestrze. Ja mu na to,że ok rozumiem,że bezpieczny ,ale jednak wolałabym brać antybiotyk jesli jest to juz koniecznością, no to kazał brac przez trzy dni tabletki isla na gardlo do ssania i płukac woda z sodą, a jak nadal bedzie pobolewac to wziac antybiotyk po tych 3 dniach .teraz moje pytanie, dziewczyny ile czasu leczylyscie sie z takich infekcji domowymi sposbami? bo ja zamierzam andal próbować domowych sposobów,a nie barć antybiotyk,ale nie wiem ile czasu sobie jeszcze dać? czy tabletki isla sa ok?

Odnośnik do komentarza

Ja się w ciąży islą wyleczyłam 2 razy, ale to trwa 5-7 dni, tylko oprócz tego wiadomo ciepła herbatka, kocyk, czosnek, mleko itp. Raz dostałam okropnej infekcji i brałam antybiotyk w 2 trymestrze, ale to widać było, że jestem bardziej chora z godziny na godzinę. Synka mam zdrowego, nie martw się jeśli antybiotyk będzie konieczny, bo to czasem mniejsze zło.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie czujesz się bardzo źle, nie bierz antybiotyku. Lekarze często mają skłonności do przepisywania ich jak witamin.

Tantum verde jest dozwolone w ciąży a przy tym skuteczne.

No i syrop z cebuli, czosnek, herbatka z miodem i cytrynką (miód dopiero do ostudzonej herbaty), kocyk.

Jeśli będziesz czuła, że jest coraz gorzej dopiero wtedy w ostateczności antybiotyk. A jeśli antybiotyk to koniecznie z probiotykiem, jednak nie o tej samej porze. Probiotyk minimum na 2 h po antybiotyku.

Odnośnik do komentarza

Gwiazdka, jak tam gardło? Mam nadzieję, że już Ci lepiej. Ja nigdy nie miałam problemów z bólem gardła, a w ciąży dopadł mnie też pod koniec I trymestru:(. Leczyłam się właśnie islą i domowymi sposobami, ale po kilku dniach ból był nie do wytrzymania, więc poszłam z tym do mojego gina, a on stwierdził zakażenie bakteryjne i przepisał antybiotyk duomox. Powiedział, że w takim przypadku antybiotyk to mniejsze zło niż niewyleczona infekcja, ale miałam takie odczucia jak Ty i pierwszą tabletkę brałam ze łzami w oczach. Na szczęście efekt był bardzo szybki, a córcia urodziła się zdrowa. Przy następnym bólu gardła od razu wzięłam polecane już przez iszmaona tantum verde w pastylkach i przeszło od razu, więc według mnie są bardziej skuteczne od isla.

http://lbym.lilypie.com/ZH1Jp4.png http://lb2m.lilypie.com/G6KQp4.png http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-100_qwertyuiopasdfghf_2_U+la+la+Lidzia_16+z%B1bk%F3w+ma%3A%29%29%29.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja tez leczylam się domowymi sposobami, ale niestety na poczatku II trymestru dopadła mnie taka infekcja, że bez antybiotyku się nie obyło. Z tym, że dostałam go dopiero po ok 2 tygodniach od początku infekcji, nie od razu. Dziecko urodziło się zdrowe. Czasem po prostu trzeba wziąć antybiotyk, szczególnie jeśli infekcja rozwija się zamiast przechodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...