Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Farbujemy włosy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Avril87
Nie zgadzam się z panią ekspert
substancje chemiczne moga przenikac przez skore ale po pierwsze nie dostaja sie do krwioobiegu a po drugie nie sa to takie ilosci zeby mogly w jakikolwiek sposob wplynac na plod nawet wdychajac farbe przez ta godzine czy dwie podczas malowania.
Po co straszyc ludzi skoro sama pani przyznaje ze nie ma badan ktore by to potwierdzily w 100%?
ja rozmawialam z tyloma lekarzami i w szpitalu i prywatnie jak chodze i kazdy mi mowi ze moge sobie farbowac utleniac robic co chce, bo to juz nie te farby co kiedys i ze to nie ma wpływu.

Nigdy nie mamy pewności czy dana substancja na pewno nie przeniknie do krwioobiegu, ponieważ może do tego dojść wówczas, gdy w obrębie skóry są obecne mikrouszkodzenia.

A co do badań naukowych to podam Pani taki przykład: na kobietach w ciąży nie wykonuje się wielu zabiegów kosmetycznych z tego względu, że nie istnieją badania, które potwierdzają wpływ konkretnych procedur na płód. Czy zatem kobiety ciężarne nie powinny się tym przejmować, bo tak naprawdę nie wiadomo czy zabieg zaszkodzi płodowi czy też nie? Po prostu lepiej tego unikać, bo najważniejsze jest zdrowie dziecka.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Avril87
Poza tym tutaj jest artykul pani ekspert, ktory mowi, ze jednak mozna farbowac wlosy, nie zaleca sie jednak robic tego w pierwszym trymestrze:
http://parenting.pl/portal/farbowanie-wlosow-w-trakcie-ciazy

We wcześniejszej odpowiedzi napisałam, że kobietom ciężarnym "odradza się farbowanie włosów, itd", ale nie wspomniałam nic na temat, że tych zabiegów w ogóle się nie wykonuje u kobiet ciężarnych tylko, że lepiej tego unikać. Wiele Pań w ciąży regularnie farbuje włosy i to jest ich indywidualna sprawa.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
anna78w

anna78w wpis edytowany

Wiele z nas się zastanawia co można w ciąży, a czego nie. Dlatego załączam poradnik "czy w ciąży można" który odpowiada na wszystkie pytania:
-czy można farbować włosy?
-opalać się?
-ile można przytyć?
-czy i jak uprawiać seks?
-ćwiczyć?
itd... ;)

--

Jestem w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży :)

38314 anna78w Kobieta, 41 lat, Poznań
serduszko87

serduszko87

Ja bym chyba nie farbowała włosów będąc w ciąży, ale może wynika to z tego, że ja na co dzień w ogóle włosów nie farbuję ;)

33649 serduszko87 Kobieta, 32 lata, Piekary Śl.
anna78w

anna78w wpis edytowany

Farbowanie włosów w ciąży

Generalnie można farbować włosy, jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to czy farba nie zawiera amoniaku oraz innych związków metalicznych...Wrzucam artykuł o farbowaniu włosów, żebyście nie wierzyły w te wszystkie mity - że mamy wyglądać jak jakieś zaniedbane matrony ;)

--

Margeritka

Margeritka

ja jak byłam u fryzjera, to malowała włosy pani, która była w ciąży i przynała się dopiero na koniec wizyty, ale wydaje mi się, że miała dobrze dobraną farbę i byle czym nie robiła

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
domi81

domi81

ja osobiście malowłam włosy w ciąży 1 raz - akurat miałam wesele i odrosty ok 7cm także nie fajnie to wyglądało, pytałam nawet o to lekarza powiedział żeby nie była farbą tzw, śmierdzącą czyli zawierała amoniaku,
poza tym moja jedyną ulubioną marką jaką maluję włosy to KADUS

tradycyjnie dodaje link odnośnie mojej ulubionej farby
Tekst linka

jest to firma znana bardziej fryzjerom, ale można już zakupić na allegro albo w innych sklepach internetowych

• th_farbujemy-wlosy_10146.jpg
--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
anna78w

anna78w

Najlepiej przygotować się do takich sytuacji przed ciążą, ale nie zawsze można przewidzieć, że w naszym brzuchu rośnie dzidziuś ;) Wiele moich koleżanek przed staraniem się o dziecko, poszło do fryzjera żeby pofarbować włosy na swój naturalny kolor, tak aby odrosty nie były widoczne :) zawsze jakiś sposób :)

--

ola5601

ola5601

nie bardzo mozna, poniewaz farby maja szkodzace wiazki, ktore niestety zle wplywaja na plod. dlatego ja, gdy zaszlam w ciaze, szukalam sposobu aby nie zaszkodzic dzieciatku. i znalazlam, dobre, sprawdzone sposoby: farby roslinne , ktore nie tylko po cxasie uratowaly mi wlosy ale przede wszystkim nie zaszkodzily dziecku ;)

55430 ola5601 Kobieta, 27 lat, Warszawa