Skocz do zawartości
Forum

Od kiedy zaczęłyście ćwiczyć po ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Ula ja półtora miesiąca po porodzie zaczęłam biegać, pierwszy raz był dla mnie trudny, bo bardzo bolał mnie brzuch przy bliźnie po cc i zastanawiałam się, czy dobrze robię, ale potem nic mi nie było, ale przestraszona tamtym razem biegam dwa, trzy razy w tygodniu, codziennie staram sie wciągać brzuch, a u mamy jeźdźę na rowerze, po prodzie zalezy jak się czujesz i ile masz czasu na takie rzeczy jak właśnie sport

Odnośnik do komentarza

Jeżeli poród przebiegał bez komplikacji to można powrócić do aktywności fizycznej nawet miesiąc później. Oczywiście istotne jest to, aby nie przesadzać i stopniowo wprowadzać ćwiczenia. Można nawet zacząć od szybkich spacerów ;). Natomiast w przypadku, gdy poród odbył się poprzez cesarskie cięcie - z aktywnością fizyczną należy odczekać kilka miesięcy (niekiedy nawet kilkanaście).

Odnośnik do komentarza

moze rzeczywiście najlepiej jest odczekać po cc z aktywnoscią fizyczną, ale będąc mamą dwóki dzieci za bardzo się nie da, bo trzeba zajmować się domem i dziećmi, ja dwa tygodnie po cc brałam już Olę na ręce, zostawałam już sama z nimi w domu i nie miałam nikogo do pomocy...czasem ta aktywnosć jest po prostu wymuszona opieką nad dziećmi (chociażby wyjscie na spacer, schodzenie z wózkiem po schodach itd)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...