Zapytaj dermatologa

Mydło w pielegnacji dziecka

~mudelnica

~mudelnica

Czy to prawda, żę nie powinno sie używać mydła do pielęgnacji dziecka? Dlaczego tak się dzieje?

magdalenaostr

magdalenaostr

Nie umiem Ci odpowiedziec na pytanie dlaczego, ale ja uzywam mydełka Babino i skóra mojego dziecko go bardzo dobrze toleruje.

58102 magdalenaostr Kobieta, 39 lat, Częstochowa
Dr n. med. Agnieszka Staniewska

Dr n. med. Agnieszka Staniewska

Odpowiedź eksperta

To oczywiście uogólnienie. Mydła zmywają brud , działają też na płaszcz lipidowy skóry rozpuszczając go intensywniej niż preparaty myjące nie będące mydłami, czyli typu syndet i dlatego one częściej są zalecane, oczywiście są też droższe. Nie wszystkie dzieci reagują źle na mycie mydłem.

--

Zobacz profil eksperta

57860 dr-n-med-agnieszka-staniewska Kobieta, 42 lata, Warszawa
biedronek12

biedronek12

My używamy do kąpieli mydła Johnsons baby pure protect w płynie i skóra naszego dziecka dobrze je toleruje, nie ma żadnych wysypek, podrażnień a skóra jest mięciutka i nie wysuszona

59414 biedronek12 Mężczyzna, 29 lat, Zabrze
~pomelo

~pomelo

Pewnie, że mydło 7 ziół od HB - można bez względu na wiek dziecka, jest bezpieczne dla cery i będzie działać na plus. Najważniejsze, żebyście używali w przypadku malucha porządnego, naturalnego mydła. To kluczowe.

~Luukcjecc

~Luukcjecc

Mnie się wydaje, że mydło jest zbyt mocne do mycia skóry maluszka, może wysuszać i wywoływać podrażnienia. Sama unikam mocnych mydeł do ciała. U naszej JUlki stosuję piankę do mycia atoperal, jak dla mnie jest odpowiednia, a do tego delikatna i nie wywołuje żadnych podrażnień a mała śpi spokojnie

~Natalia22

~Natalia22

Ja do mycia córki używam kremu do mycia Dexeryl. Nie ma on w składzie mydła, ani środków zapachowych, na dodatek jest emolientem, czyli chroni przed odparowywaniem wody z naskórka.

~Majka223

~Majka223

Dużo fajnych i bezpiecznych kosmetyków dla dziecka można znaleźć aptece doz.pl, w zakładce ciąża i dziecko, zawsze tam kupuje bo mają konkurencyjne ceny.