Wakacje

Dziecko w samolocie

gertka

gertka

Uważacie, że podróż z dzieckiem samolotem to wyzwanie? Mam trochę obaw z tym związanych. Trzeba się chyba solidnie przygotować, zaplanować wszystko... Macie doświadczenia w tym temacie? Jeśli tak, podzielcie się :) póki co znalazłam kilka wskazówek, wydają się całkiem praktyczne Tekst linka

52115 gertka Kobieta, 32 lata, warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~latająca

~latająca

Nie ma co przesadzać i nadmiernie przygotowywać. Od kilku lat latam na wakacje z Itaką i nie ma problemów. Pierwszy raz byliśmy jak najmłodsze miało 9 miesięcy. Najważniejsze to mieć do jedzenia coś co się długo je (chrupki, lizaki) i zapas rzeczy do roboty (książki do czytania, naklejki, kolorowanki, małe gry).

marzen@

marzen@

Dla mnie większym wyzwaniem jest wielogodzinna podróż samochodem przez całą Polskę nad Bałtyk niż 2 czy 3 godziny w samolocie lecącym na południe Europy. Przygotowania, jak do każdej podróży, zależą od wieku dziecka. Ważne tylko by pamiętać, że podczas startu i lądowania przy szybkiej zmianie ciśnienia dzieciom zatykaja się uszy i to im sprawia ból. Aby sie nie zatykały maluch musi przełykać - niemowlę można pokarmic piersią czy z butelki, starszym dać lizaki lub gumy do rzucia. Reszta jak w każdej innej podróży, czyli ubranie na zmianę, pieluchy, chusteczki, jakieś drobne przekąski i czasoumilacze czyli książeczki, wyklejanki, drobne zabawki czy gry. Od biedy można puścić bajkę na tablecie itp.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...