Uczniowie, Nastolatki

Sposoby karania dzieci

Sandraa7

Sandraa7

Co sądzicie na temat karania dzieci i jakie macie na to sposoby? Sama nie do końca lubię bić, dawać klapsy i jestem ciekawa jak Wy sobie radzicie. Obecnie stosuję szlaban na gry na telewizorze, który trwa z reguły 1-3 dni. Czasami też go łaskoczę, ale koniecznie z przytrzymywaniem i dosyć długo, aby nie miało dla niego to formy zabawy. Jednak nie wiem czy to nie jest za mocna forma kary.

66353 sandraa7 Kobieta, 28 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Zależy od wieku, przewinienia, rozumienia sytuacji.
Ja z tych co uważają, że kary są potrzebne. Choć nie lubię słowa kara. Wolę, żeby dziecko wiedziało, że będzie ponosić... konsekwencje.
Nigdy kara fizyczna, nie wyobrażam sobie uderzyć dziecka.
Z doraźnych "kar" najlepiej sprawdza się szlaban na komputer, komórkę, telewizor.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Antossia

Antossia

Chyba mam podobnie, bo też robię szlaban na telewizor i działa:)
Zanim jednak nałożę karę to najpierw (jeśli to nowy problem) sporo tłumaczę, potem jeszcze raz i dopiero jak nie podziala, to konsekwentnie kara. Myślę, że lepsza jest taka kara niż wydzieranie się na dziecko, bo to tylko napędza złe emocje i u dziecka i rodzica.
Ale najważniejsza jest konsekwencja, której się cały czas uczę:)

50922 antossia Kobieta, 26 lat, WARSZAWA
nik123

nik123

Nastolatki muszą być karane bardzo ostrożnie, abyś nie został dla nich uzurpatorem. Jest to dość trudne, ponieważ czasami bardzo cię wkurzają. „Areszt domowy” może zakończyć się ucieczką, a zabranie twoich ulubionych rzeczy - silnym przestępstwem. Warto porozmawiać z dzieckiem, dokładnie wyjaśniając, o czym się mylił, twoja zniewaga dla niego jest bardzo dobra. Kiedy czuje się winny

66785 nik123 Mężczyzna, 30 lat, Wroclaw