Uczniowie, Nastolatki

Co na krosty u nastolatka?

~Anonimka

~Anonimka

synowi niedawno wyskoczyło parę pojedyńczych pryszczy, nic wielkiego ale mu to przeszkadza. nie chcę kupować mu pierwszego lepszego żelu z drogerii. może macie jakiś sprawdzony apteczny że i mogłybyście mi polecić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lukierek

~Lukierek

Swego czasu używałam mydełka siarkowego pomagał mi pozbyć się niedoskonałości z twarzy

agatko

agatko

Nanu-nana firmy ziaja-nawet ja myję takim twarz i mnie odpowiada, oczywiście nie zawsze jest tak, że to co pasuje mnie i drugiej osobie bedzie odpowiadało.

40547 agatko Kobieta, 35 lat, Kalisz
~Lukierek

~Lukierek

Pamiętam był jeszcze taki tonic Acnosan i był również dobry w działaniu Dostępny w aptece i niedrogi

Ulla

Ulla

ja bym wybrała się do dermatologa dostosowała leki by zmniejszyć krosty a jak trzeba to koniecznie do kosmetyzki oczyścić twarz

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
januli

januli

Na własną rękę nie ma co ryzykować domowymi sposobami, każda cera jest inna.

40622 januli Mężczyzna, 34 lata, Poznań
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
NATKA08

NATKA08

u nas też trądzik jest jak najbardziej aktualna sprawą syn ma 16 lat i pryszczy całe mnóstwo jemu pomagają tabletki Visaxinum i maść benzacne jak zrobi sobie przerwę i nie bierze tych specyfików to zaraz wyskakują jeden za drugim

30066 natka08 Kobieta, 41 lat, blisko Warszawy
~katosia

~katosia

Ciekawa jestem tego żelu. Pójdę jutro do apteki i kupię, może i mi pomoże curiosin.

adasaga3

adasaga3

pojedyncze krostki można smarować maściami dostępnymi w drogeriach czy aptekach. Najlepiej samemu- metodą prób i błędów- wypróbować co najbardziej nam odpowiada (przeważnie tak jest że każdemu co innego). Można też pójść do dermatologa, ale to raczej dopiero wtedy gdy problem się nasili, bo z pojedynczymi krostkami raczej nie ma sensu iść do lekarza. Trzeba pamiętać, że wszystkie kremy, maści leczą tylko skutki, a nie przyczynę pojawiania się krostek. Jeśli trądzik będzie się nasilał warto wypróbować herbatkę z pokrzywy, oczyszcza organizm i wspomaga leczenie trądziku.

39504 adasaga3 Kobieta, 38 lat, Racibórz
adasaga3

adasaga3

Natko, właśnie doczytałam że Twoje dziecko ma problem z trądzikiem. Może będziesz mu parzyć taką herbatkę z pokrzywy? Tym bardziej że jak piszesz gdy zrobi przerwę w kuracji którą teraz stosuje zaraz pryszcze wracają. Pokrzywa naprawdę super działa, wiem z doświadczenia, bo jako nastolatka trochę pryszczy miałam. :-)

39504 adasaga3 Kobieta, 38 lat, Racibórz