Uczniowie, Nastolatki

Wakacje z młodzieżą czy bez nich?

Ulla

Ulla

Tak się zastanawiam od którego roku życia młodzież już jeździe sama na wakacje ze znajomymi? Czy może wy macie jakąś tradycję że mimo wszystko młodzież spędza wakacje z wami na wyjeździe?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

Ula ja byłam opiekunką na różnych wyjazdach i tak można było jeździć od 15 lat, na kajaki od 18 lat, oczywiście zdarzało sie, że ktoś zabierał młodsze rodzeństwo. Moim zdaniem jednak dobra granica to właśnie te 15 lat:)

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ulla

Ulla

no proszę Marg - nie wiedziałam, że byłaś opiekunką - ja nigdy się nie zdecydowałam - ehhhh
a co do 15 lat - no faktycznie tak miałam tyle jak zostawałam sama lub z koleżanką na działce nad jeziorem

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~Nikia

~Nikia

My nie puściliśmy samych dzieciaków, jechaliśmy z nimi, a poza tym jesteś zżyci i razem wszyscy jeździmy. W tym roku wybieramy się na wakacje nad morze, znaleźliśmy fajny apartament, w którym się zatrzymam, w Świnoujściu. [reklama usunięta]

mona-lisa

mona-lisa

ja uważam, że na obozy/kolonie trzeba dziecko wysyłać jak najwcześniej, już w podstawówce. dzięki temu będzie odpowiedzialne, samodzielne, a my będziemy mogli mu zaufać, gdy zacznie wyjeżdżać ze znajomymi bez opiekunów. budując dobre relacje nie będzie też miało oporów przed rodzinnym wyjazdem :)

39249 mona-lisa Kobieta, 29 lat, Pcim
~mania80

~mania80

Mój syn pierwszy raz sam ze znajomymi pojechał w wieku 16 lat. Obecnie ma 20 i wakacje spędził na rejsie statkiem po Morzu Północnym z [reklama usunięta]. Myślę, że to kwestia zaufania do dziecka i jego odpowiedzialności za to co robi. Syn sam zarobił na ponad połowę swoich wyjazdów, ja zawsze nieco mu dokładam i cieszę się że jest ciekawy świata