Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kozica szwedzka

julia

nie dostałam poniewaz stwierdziły ze juz za późno na podanie bo rozwarcie na 8 cm, a teraz chciałabym duzo predzej pojechac do szpitala tzn od razu jak dostane skurcze

U mnie bylo tak samo przy pierwszym porodzie. A teraz nie wiem czemu nawet o znieczulenie nie poprosilam, zbyt zakrecona bylam. szkoda, ze sami mi nie zaproponowali... Zreszta najgorsze to bylo to przedwczesne parcie, a wtedy to i tak za pozno na znieczulenie.

Odnośnik do komentarza

magdaMAMA
Duzo dziewczyn pisalo, iz za drugim razem rodzi sie szybciej (i mniej boli?????)... to pewnie ja sie nie zalapie znow na znieczulenie... :-)
A czy wy mialyscie jakis objaw depresji po porodzie?

ja chyba mialam lekka depreche,ale nie chce do tego wracac... ciazko bylo na poczatku.

Co do znieczulenia, to mozna wziac jak rozwarcie jest minimum 4 cm, wczesniej nie. no i najczesciej epidural troche opoznia porod, tak bylo w moim przypadku, nawet nei jeden cm rozwarcia na godzine, do tego masaz szyjki na skurczu :/:/ ale drugi raz i tak bym domagala sie znieczulenia w kregoslup, mozna sie chociaz przespac. skurcze i tak sie czuje, ale nie az tak jak na zywca :)

a moj instynkt znow sie rozbudza... straaaaaasznie chce drugie dziecko, ale boje sie ze nie poradze sobie z noworodniem i buntujacym sie wiecznie Oskarem... czy Wasze starsze dzieci zmienialy sie, oczywiscie na lepsze jak narodzilo sie kolejne dziecko??
No i czy zmienilyscie podejscie do drugiego dziecka??chodzi mi o sposob wychowania itp.bo przy pierwszym zazwyczaj mamuski sie "trzesa" a podobno przy kolejnych juz jest inaczej...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza

ewka moj Oskar to dopiero sie buntuje.
Teraz stoi na nogach od 35minut przed zabawkami i ryczy i kiwa głową NIE bo nie chce bierac zabawek
Zastanawiam sie ile jeszcze tak bedzie stał
Dobrze ze mój m ma cierpliwosc, bo siedzi kolo niego na fotelu i tylko powtarza< ułóż zabawki<
Ja to bym sama dawno ułożyla bo to juz za długo jak dla mnie

A jesli chcesz dzieciątko drugie to owocnej pracy zycze
Lepiej teraz niz później bo moze juz sie nie zdecydujecie - różnie to bywa z wracaniem do pieluch

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ewka
[a moj instynkt znow sie rozbudza... straaaaaasznie chce drugie dziecko, ale boje sie ze nie poradze sobie z noworodniem i buntujacym sie wiecznie Oskarem... czy Wasze starsze dzieci zmienialy sie, oczywiscie na lepsze jak narodzilo sie kolejne dziecko??
No i czy zmienilyscie podejscie do drugiego dziecka??chodzi mi o sposob wychowania itp.bo przy pierwszym zazwyczaj mamuski sie "trzesa" a podobno przy kolejnych juz jest inaczej...


Powodzenia zycze:usmiech:

przy drugim dziecku jest sie troszke madrzejszym o doswiadzcenia
i napewno troszke spokojniej czlowiek podchodzi do wszystkiego:wink:

tak samo jak wlasnie z porodem-juz czlek wie co go moze spotkac:wink:
gorzej jak ma sie troszke zle wspomnienia z pierwszego porodu
no ale i tak kazdy porod jest indywidualny,czy to pierwszy czy kolejny:wink:

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

No tak, moj pierwszy porod byl wzglednie latwy, wiec sie drugiego nie balam, a tu niespodzianka - ciezej bylo :O
Co do drugiego dziecka, jak na razie Emilek ma tylko 3 tygodnie, wiec duzo nie moge powiedziec, ale jak na razie Albinek jest super starszym bratem, bardzo mi pomaga i jest grzeczny. Oczywiscie ma swoje humorki, ale i tak rozumie, ze ja mam teraz nieco mniej czasu dla niego, bo np. musze karmic Milka. No i ze rano do niego nie przychodze, bo czesto odsypiam przerwy nocne, gdy maly wreszcie nad ranem zasnie...
Mysle, ze jesli drugie dziecko, to najlepiej, jak juz pierwsze wyroslo z pieluch i jest na tyle duze ze duzo rozumie. Moj Albin ma teraz 3 i pol roku i uwazam ze to wiek idealny. Pewnie, fajnie by bylo, gdyby byla miedzy chlopcami mniejsza roznica wieku, ale ja chyba bym sobie nie poradzila... Poza tym zal by mi bylo pozbawiac mojego Albisia tego czasu ze mna, gdy byl mniejszy. Dostal ode mnie duzo uwagi (zreszta nadal dostaje, w miare mozliwosci) i chyba dzieki temu czuje sie pewnie i jest grzeczny, nawet jak nie mam dla niego czasu. Nie wyobrazam sobie miec drugie dziecko, gdy Albin mial poltora roku czy dwa lata i jeszcze tak bardzo mnie potrzebowal. teraz jest duzo bardziej samodzielny.
Podziwiam mamy, ktore maja dziecko jedno po drugim!
:)

Odnośnik do komentarza

Co mama to i opinia :-) Ja wlasnie z powodu malej roznicy w wieku dzieci zdecydowalam sie na drugie. Pozniej chyba bym sie nie zdecydowala... Zawsze by cos wypadlo... Przyzwyczailabym sie do tylko jednego dziecka. Ale rzeczywiscie... najbardziej sie boje, ze moja malutka bedzie miala 1,9 miesiecy, a tu sie narodzi konkurencja... i juz widze jej oczka domagajace sie przytulenia - bo to wielka przytulanka i dziecko, ktore nie moze sie nudzic... Na szczescie w szwecji moge sobie z dzidziulkami siedziec 1,5 roku w domu i spokojnie wychowywac. Potem, niestety pewnie przedszkole - bo nie mam tu zadnej rodziny... Ale moze to i dobrze, ze nie bedzie wychowywac je babcia????

http://www.suwaczek.pl/cache/90f4636419.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

MagdaMAMA - zycze powodzenia!
My wlasciwie czekalismy z 2 dzieckiem tak dlugo poniewaz po pierwszym mialam paskudne problemy z miednica przez w sumie 2 lata (przez jakis czas wrecz nie mogalm chodzic) i musialam dojsc do siebie. No, a potem poroneienie jeszcze troche odsunelo drugie dziecko w czasie. Ale teraz sie ciesze, bo nie wyobrazam sobie dwoch "pieluszkowych" dzieci na raz :O
No i to, ze nie ma sie czasu dla malucha...

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

szczerze-to normalnie:D

wlasnie sie dzieci razem bawia(znaczy bardziej kolo siebie,bo na taka prawdziwa wspolna zabawe jeszcze troche czasu:wink:)a ja sobie siedze na kompie:lol:

pewno ze sa dni(albo raczej chwile w tych dniach:wink:) kiedy nie jest pieknie i kolorowo-np nagle oba:wink: dzieci zaczna plakac,albo na "juz" glodne-i Ty nie wiesz od ktorego zaczac:D

Emi dopiero w sierpniu idzie do przedszkola:)


ale zdecydowanie wiecej jest przyjemniejszych i radosniejszych chwil:usmiech:



a na poczatku-to chyba tak jak w kazdej nowej sytuacji-trzeba sie oswoic i wprawic:wink:

Odnośnik do komentarza

Bardzo chętnie dołącze do Waszego grona. Meszkamy z mężem niedaleko Helsingborga w miejscowości Hoganas. Na czwartek mam wyznaczoną datę porodu , chociaż podejrzewamy ze nieco sie to przecągnie. Jestem ciekawa dziewczyny czy któraś z Was rodziła w szpitalu w Helsingborgu i jakie odniosła wrażenia. To mój pierwszy dzidzuś także nie wiem czego się spodziewać. Mam również nadzieję żę odezwą sie mamusie z mojej okolicy.Miło by było wiedziec ze jest tu trochę polskich mam. ja jak narazie nie miałam przyjemności. Pozdrawiam serdecznie i życze miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny jestem tu nowa, mam prośbę czy podpowiecie mi jak to tutaj jest z ta opieką lekarską, jak wygląda nie za bardzo się orientuję, a może macie namiary na jakiegoś dobrego polskiego ginekologa bądź położną w Malmo? potrzebuję żeby ktoś prowadził moją ciążę, właśnie zrobiłam 2 test- pozytywny wynik, jestem tu od niespełna roku i od 9 m-cy pracuję, ta praca tez za lekka nie jest i trochę się boję ale nie wiem zupełnie jak tutaj podchodzą do ciężarnych, czy istnieje coś takiego jak w PL, zwolnienia lekarskie itp. jeśli tak to jakie trzeba spełniać warunki, nie bardzo wiem gdzie i jak i do kogo tu się poruszyć, jeśli któraś w Was mogłaby udzielić jakiś rad to proszę pisać na gg 13051429 pozdrawiam A. :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Dziękujemy wszystkim za gratki :36_2_15:

No to w skrócie:

Poród szybki bo pierwsze skórcze lekkie dostalam ok 18-19
Nasiliły sie dopiero ok 22 ale juz wtedy lezalam w szpitalu poniewaz pojechalismy szybciej bo chcialam dostac znieczulenie zo :smile_jump:
Polozne znieczulenia odradzaly i zaproponowaly najpierw morfine a ewentualnie pozniej jak bym chciala to w kregosłup
ok g 1 w nocy poprosilam o znieczulenie w kregosłup bo juz nie wyrabialam to mi powiedziala ze juz za późno:Real mad: bo zanim zacznie dzialac to ja urodze
No i mała przyszła na świat o 1 w nocy
a do domu wrocilismy wieczorem tego samego dnia

Było bardzo ciężko, choc podobno przy drugim porodzie mialo mniej bolec :Real mad:
Tak samo z samopoczuciem po porodzie, u Oskara szybko a raczej od razu normalnie moglam funkcjonowac natomiast teraz dalej wszystko mnie boli i ciezko mi jest nawet chodzic, a o wstawaniu z łóżka to juz nie wspomne

No ale całe szczescie poród juz za nami :smile_jump:

aha, opieka w szpitalu tak jak poprzednio REWELACJA

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny:) nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie... bardzo dawno nic nie pisalam i przepraszam ale wciaz sledze ten watek. praktycznie jestem na ostatnich nogach tzn termin porodu mam na 7 wrzesnia a juz ledwo chodze... to moja druga ciaza mam 2letnia coreczke moj skarb kochany a teraz spodziewamy sie chlopczyka. bede rodzic w hudinge i troche sie boje bo nie wiem jak tam jest rozumiem ze opieka super ale co poza tym? chcialabym miec to juz za soba... pozdrawiam wszystkie mamusie, przyszle mamusie i nowonarodzone dzieciatka:) a propo moja mala od kilku tygodni starsznie kaszle bylam z nia juz 2 razy u polskiego pediatry ale dal nam tylko syrop ktory nic nie pomogl... bardzo mnie martwi ten kaszel bo meczy ja gdy spi w dzien prawie nie kaszle. moze macie jakis sprawdzony sposob na kaszel u dziecka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...