Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

A to zestaw butowy Kubusia, dwie pary nie fotografowane bo Kubus zgubił po jednym bucie i poszły do kosza a były tak śliczne BUUUUU!!!!!!!!!!!!

Marta, Lipcówka 2007
Mama Aniołka 6.2.2006 i Kubusia 15.07.2007
http://www.suwaczek.pl/cache/8ec35bf903.png%22%3E%3C/a

http://nasza-klasa.pl/profile/10836862

Odnośnik do komentarza

Witam.

Zapraszam na kakao:)ja od rana nie kawe tylko kakao:):Śmiech:

Nocka super.
Oliwka wstala na herbatke o 2.30 i spala do 6.10. Pozniej exstra zabawa w lozeczku ze az k. skalal ze smiechu:)super:Psoty:

Wczoraj normalnie bylam taka wystarszona i przerazona bo ..olwika sobie przymknela drzwi a miala paluszkiw zawiasach, wszedzie wtyka te paluchy i ...bardzos iebalam ze sobie polamala paluszki alena szczescie nieopuchly i rusza nimi. ufffff:Męki:

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Wkleję Wam coś co ostatnio znalazłam, to chyba odpowiedź ortopedy dziecięcego na pytanie rodzica o buty, o wczesne chodzenie dziecka (m.in. za rękę). Warto przeczytać :)

Proszę poczekać z butami, chociażby właśnie dlatego, ze synek zaczął
chodzić "trochę" wcześnie. Podejrzewam, ze jego układ kostno-stawowy
lekko nie nadąża (w tym wieku) za duszą, która ciągnie go do góry.
Im więcej będzie chodził na bosaka - skarpety z gumową podeszwą,
ABSem itp. - tym więcej będzie ćwiczył mięśnie własne stopy, czucie
podłoża i reakcje równoważne stopy i całego ciała. Zazwyczaj, nawet
jeżeli dzieciaki zaczynają chodzić później (czyli tak jak "norma"
przewiduje :)), przez pierwszy okres chodzenia wyczyniają ze stopami
i nóżkami różne hece, wykrzywiają stópkę do wewnątrz, stają na
palcach i jeszcze setki innych rzeczy. Właśnie dlatego warto dać im
dopracowywać coraz lepszy model obciążania stopy i chodzenia. Jeżeli
założymy teraz maluchowi buty, to im twardsze, sztywniejsze i
wyższe, tym mniej będzie miał możliwości doświadczania prawidłowej
pracy stopy, obciążenia, czucia
... Aparat ruchu rozwija się w ruchu
i dzięki systematycznemu obciążaniu go. Każde tzw. "zabezpieczanie"
i "oszczędzanie" stópek dzieci obniża w efekcie ich sprawność i
wydolność. Jeżeli miałbym coś podpowiedzieć - choć wiem, jak ogromną
radość takie chodzenie może sprawić jemu i Państwu - proszę jeszcze
przez jakiś czas namawiać go do doskonalenia swoich umiejętności w
niższych pozycjach, a samo prowadzanie za raczki traktować jak
niedzielną rozrywkę. Jeżeli maluch się "wkurzy" i będzie do tego
gotów, sam zacznie chodzić :))

Odnośnik do komentarza

no tak racja, ale jak my np. bylismy u pediatry zlecil , nie miekie buziki bo powoduja platfusy u malych dzieciakow tylko od razu sztywne, oczywiscie nie mowiac tu o dzieciach ktore jeszcze nie zaczynaja chodzic, bo po co maluszkowi takie dobre buziki skoro jeszcze niestawia pierwszych krokuw nawet trzymajac sie czegokolwiek. Oliwka jak byla mniejsza tez takieb uziki miala z miekka podeszwa i nieusztywnione i bylo ok...a teraz smoczyca sie sama puszcza i zaczyna chodzic , za reke to tylko trzyma sie paluch abo boi sie puscic a gdyby mogla to juz by sama chodzila.

Oczywiscie buciki na dwor sie zaklada - i my zakaldamy w domu biega w skarpetkach no i tez czasem zdaza sie na bosaka...ale za tym na boso tez raczej nie bardzo jestem. gdyz od stopek wsyztsko sie zaczyna...

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Babeczqa – platfusy to mają ponoć wszystkie dzieci do 3 rż, to fizjologia ;)
Maciuś sam wstaje, czasem chodzi troszkę przy meblach (ale to tak parę „kroczków”) i też myślałam o usztywnionych kapciach, takich za kostkę, ale trochę o tym poczytałam i nie będę stawać na przeszkodzie kostkom, które chcą się swobodnie ruszać ;)
Ale jak Maciek będzie normalnie, pewnie, samodzielnie chodził (nie tak tylko po parę kroczków), bez trzymanki to wtedy będzie miał kapciochy z osłoniętą kostką ;)

Odnośnik do komentarza

babeczqa
ale za tym na boso tez raczej nie bardzo jestem. gdyz od stopek wsyztsko sie zaczyna...

wiadomo,że po gołym betonie nie biega;)

pewnie są różne szkoły u każdego pediatry jak z wszystkim innym

ja jestem zdania, że w skarpetkach lub na boso

a to co Dziubala wkleiła utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze, że mój leniuszek jeszcze nie chodzi, przyjdzie na to czas jak będzie sam gotowy :Śmiech:

póki co podnosi się w kojcu, sam stoi przy sofie ale nie może załapać, że trzeba kroczki stawiać ;)

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
babeczqa
ale za tym na boso tez raczej nie bardzo jestem. gdyz od stopek wsyztsko sie zaczyna...

wiadomo,że po gołym betonie nie biega;)

pewnie są różne szkoły u każdego pediatry jak z wszystkim innym

ja jestem zdania, że w skarpetkach lub na boso

a to co Dziubala wkleiła utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze, że mój leniuszek jeszcze nie chodzi, przyjdzie na to czas jak będzie sam gotowy :Śmiech:

póki co podnosi się w kojcu, sam stoi przy sofie ale nie może załapać, że trzeba kroczki stawiać ;)
NO Oliwka tez byla na tym etapie, ale juz pozniej ruszyla dalej i dalej i sama umie tez kilkanascie - metr zrobic sama:)

Wszystkie dzieci maja czas i samo przyjdzie:)

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Hello!!

Kurcze Stefan marudzil od 4 do 6 bo 1 glodny a 2 zeby wala niemilosiernie. Dopiero o 8 dalam flache i poszedl spac o 9.

U nas w domu po ostatnich oncydentach typu gryzienie taty i brata, zawisly kartki co mozna a co nie mozna. Nie mozna np. sikac do poduszki :lol: cokolwiek to oznacza :lol: I powiem Wam ze dzialaja :D zarowno z mozna jak i z nie mozna :)

Stefcio chodzi sam,ale tylko przy meblach albo w lozeczku. Za raczke go nie prowadzamy bo to zdecydowanie za wczesnie,czekamy az sam zacznie a wtedy dla asekuracji beda szelki jak z Polcia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...