Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

aida77
Lema
Dzien dobry:)

Na wczorajszej wizycie neurolog powiedziala, ze wedlug niejw szystko zmierza w dobrym kierunku, zeby spokojnie obserwowac Frania, ale na razie nic poza tym. Jak zapytala o rozwoj Frania i wymienilam co on potrafi to powiedziala, ze wyjatkowo swietnie sie rozwija i zdecydowanie wyporzedza tzw. normy dla jego wieku ( o ile cos takiego w wogole istnieje, w kazdym razie rozwija sie lepiej niz jego przecietny rowiesnik) i to jest najlepszy dowod na to, ze nic zlego nie dzieje sie. Wszelkie schorzenia neurologiczne wiaza sie z opoznieniem lub zatrzymaniem rozwoju, a Franus idzie do przodu jak burza. Ogolnie pani doktor byla pod wrazeniem. Super:) Kamien z serca....:)

Lema a co on potrafi? Bo ja nei bardzo biorę pod uwage co mowi taka jedna lekarka..Ta od rechabil, mowi cdo innego, naurolog i in ni lekarze też a tamta ma jakies dziwne " normy " ostatnio stwierdzila, że Dominika ma rozwój na 7 miesiecy a natalia na 8, czym mnie wrecz rozsmieszyla, wg mnie na pewno dla 7 miesiecznego dziecka nie ejst normą raczkowanie, siedzenie, siadanie i klekanie przy drabinkach - Dominika wtedy nei wstawala ani nie chodzila przy szczebelakch,. natalai tak i to niźle a ona [powiedziala 8 meisiecy... No ja nie wiem, ale sądze, że duzo 7 i 8 meisiecznych dzieci tego nei potrafi, więc to chyab nie sa normy... Wiadomo, że jest spora ilosc dzieci ktore to potrafi a nawet wiecej, ale..przykladowo Jedyna norma któa pamietam na pewno to chodzenie między 9-18 miesiacem życia. :) Rozpietosc ejst naprawdę duża wiec sądze, ze z innymi umiejetnosciami jest podobnie., Co o tym sadzicie?

Oczywiscie, ze masz racje. Te tzw. normy to sa usrednione umiejetnosci dla danego przedzialu wiekowego- wiec czesc dzieci bedzie potrafila wiecej, czesc mniej, a przecietne dziecko wlasnie tyle. Duzo maluchow odbiega od normy i powod do zmartwienia jest wtedy kiedy np. 9 miesieczne dziecko nie umie samo siedziec chocby przez chwilke.

Jesli chodzi o Frania to on mial taki zastoj- majac 7 miesiecy nie umial w ogole sam siedziec, a dzieki rehabilitacji tak ruszyl do przodu, ze majac 8 umial i siedziec i siadac i raczkowac i wstawac! Doslownie w ciagu dwoch tygodni nauczyl sie tego, trzeba bylo go tylko troszke ukierunkowac.

A umiejetnosci Frania- siedzi, siada, raczkuje i staje jak wspomnialam, umie tez z kleczenia podpartego kleknac bez podpierania na dwoch nozkach, ostanio tez na jednej i w takiej pozycji obraca sie dookol, do tylu, nawet stawac probuje bez trzymania. Jak stoi trzymajac sie czegos to kuca, z powrotem staje, umie juz dluzszy czas stac bez przytrzymnywania i w takiej pozycji, bez trzymanki tez kuca i znow staje. Chodzi przy meblach, zostalo mu juz chyba tylko chodzenie samodzilene do opanowania, a to wszystko co opisalam robi szybko i super sprawnie. Siedzi, przechodzi do raczkowania, za chwile kleczy bez podparcia, juz za moment na jednej nozce, za chwile znow siedzi, i w ta strone i w tamta, no kosmita z niego, naprawde:) Problemem bylo to, ze wczesniej nie robil tego porawnie- zle stawal, itd. Teraz nam juz tylko zostalo zaciskanie piastek, ale tu tez jest znaczna poprawa.

A neurolog byla tez pod wrazniem rozwoju umyslowego Franka, tego ile juz potrafi pokazac, zrobic, jak wiele rozumie, ze inicjuje zabawy- na przyklad w ganianego sie bawimy- najpierw ja go gonie, jak zlapie zaczynam uciekac, on za mna, jak mnie dogoni to on zaczyna uciekac. Oboje to uwielbiamy:) I to sam zaczyna ta zabawe, patrzy na mnie, kombinuje i w pewnym momencie zaczyna uciekac. A jak nie zauwaze to wola mnie w nieznanym mi jezyku- cos miedzy ej a iiii, yy:)

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Lema hihi rozpisałas sie faktycznie. No masz rację z rtym co piszesz ;) Z rozwoju ruchowego po dokladnym opisaniu Natalia podobnie, ale z podparcia do stania bez trzymanie nie potrafi, puszcza się jak stoi przy czym a wstjaje nawet z podlogi \le potem sie czegos zlapie chociazby wlosow dominiki :Niewiniątko:

Takl czy owak blisko...na pewno nie tak jak ja ocenila ;)Ja uwazam że jest ok, ladnie nadganiają kwestia czasu :) Co do zabaw to super, jestem pod wrazeniem, ja niestety nie mam tak czasu dla nich, anmwet zeby cos pokazywac itd, raczej sie same inpiruja ..No ale bliniaczki sa to maja latwiej i maja karolinke.

Dziewczyny sie pochorowaly, Natalia miala 39 i 5 gorączki :( Wezwalismy lekarza., podobno typowa wirusówka uf...

Odnośnik do komentarza

Moje Maleństwo kończy dzis 10 miesiecy!!!!!!!!!!!!!!Ło matko

Mamy dzis na 12.05 pierwsza rehabilitacje a ja juz sie trzęse.

Żapraszam na kawke do słonecznego i gorącego Lęborka

Marta, Lipcówka 2007
Mama Aniołka 6.2.2006 i Kubusia 15.07.2007
http://www.suwaczek.pl/cache/8ec35bf903.png%22%3E%3C/a

http://nasza-klasa.pl/profile/10836862

Odnośnik do komentarza

I ja sie witam!!!

Co prawda z herbatka,ale zawsze:) W nocy Stefan mial stan podgorzackowy a ja kaslalam rak ze chyba caly blok slyszal:( Na szczescie Polcia lepeij ani goraczki a atak kaszlu tylko jeden

Sinka nie martw sie te rehabilitacje naprawde duzo daja i zobaczysz efekty bardzo szybko:)

Kubusiu sto lat i spełnienie marzeń!!!!!

aida zdrowka dla dzieczynek

Odnośnik do komentarza

asia78
Kajoszko fajny ten rowerek a on gra? bo to granie to dosc uciazliwe jest,no chyba ze sie wyjmie baterie;)

Właśnie to granie w rowerku Adasia mnie najbardziej wkurzało, ale Adaś miał uciechę, że hoho więc baterii nie wyciągnęliśmy ;)
Liczę, że Maćkowy rowerek będzie miał subtelniejszą muzyczkę ;)

Odnośnik do komentarza

aida77

Bo ja nei bardzo biorę pod uwage co mowi taka jedna lekarka..Ta od rechabil, mowi cdo innego, naurolog i in ni lekarze też a tamta ma jakies dziwne " normy " ostatnio stwierdzila, że Dominika ma rozwój na 7 miesiecy a natalia na 8, czym mnie wrecz rozsmieszyla, wg mnie na pewno dla 7 miesiecznego dziecka nie ejst normą raczkowanie, siedzenie, siadanie i klekanie przy drabinkach - Dominika wtedy nei wstawala ani nie chodzila przy szczebelakch,. natalai tak i to niźle a ona [powiedziala 8 meisiecy... No ja nie wiem, ale sądze, że duzo 7 i 8 meisiecznych dzieci tego nei potrafi, więc to chyab nie sa normy... Wiadomo, że jest spora ilosc dzieci ktore to potrafi a nawet wiecej, ale..przykladowo Jedyna norma któa pamietam na pewno to chodzenie między 9-18 miesiacem życia. :) Rozpietosc ejst naprawdę duża wiec sądze, ze z innymi umiejetnosciami jest podobnie., Co o tym sadzicie?

To jak z ciążą, najwięcej kobiet rodzi w 40 tc, ale są takie co rodzą w 38 tc (i wcześniej) albo nawet w 42tc. Dobrze, że są normy, bo pozwalają wychwycić nieprawidłowości, ale trzeba podchodzić do nich z dystansem ;)
Duża rozpiętość jest tylko chyba przy chodzeniu (np. 75% dzieci chodzi samodzielnie między 14-16mż.) i ząbkowaniu (pierwszy ząbek może wyjść między 3-12mż.), reszta umiejętności ma krótszą "rozpiętość" wykonania ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...