Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

asia78
Dziewczyny co lupujecie na Dzien dziecka lipocowym? chetnie tez wyslucham co dla starszakow

Jeszcze się nad tym na serio nie zastanawiałam ;)
Ale dla Adasia też myślałam o laptoku, ale podsunę ten pomysł rodzince. My kupimy coś z książek ;)
A dla Maciusia jakiś drobiazg, poważniejsze pomysły na prezenty podsunę rodzince ;)

Odnośnik do komentarza

asia78
dziubalo a nie masz wrazenia ze dla malego jest trudniej cos kupic?? bo duzo rzeczy ma juz. Ja tak mam niestety ze za duzo sie tym dzieciakom kupuje na codzien a potem trudno im wymyslic.Ale to chyba dlatego ze my nie mielismy tak duzo zabawek,bo nie bylo

U nas też jest trudniej, bo Maciuś ma zabawki po Adasiu.
Rodzinka, a zwłaszcza moja siostra kupowały fajowe zabawki Adasiowi (pierwsze dziecko w rodzinie) i teraz problem co kupić Maciusiowi ;)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w temacie spania.
Maciuś od małego jest nauczony spać w swoim łóżeczku. Wieczorem ma swój rytuał: kąpanie, butla, spanie. Wszystko w miarę o tej samej godzinie. Wieczorem ok. 19.30-20.00 odkładamy go do łóżeczka, zamykamy drzwi, a on sam szybciutko zasypia. Mamy za to problem z jego nocnym budzeniem się. Czasem zdarza się, że całą nockę prześpi, ale częściej są nocki z wieloma pobudkami. Bywa, że sam się wyciszy i zaśnie, ale czasem trzeba interweniować ;)
Zobaczymy jak pójdzie z tym nocnym przytulanio-kołysaniem.
Chyba, że macie jakieś pomysły/sugestie/rady, bo mnie się repertuar wyczerpał ;)

Odnośnik do komentarza

asia78
Dziubalko Pola zaczela spac ladnie wnocy wlasciwie ok 2 lat. Ja sie nie stresuje tylko wstaje daje cyca i spimy dalej:)

No właśnie chyba tak do tego podejdę, że Maciuś się budzi, bo ma do tego prawo i już ;). Nie jest mu źle w sensie za zimno/za gorąco/głodno/itd. więc chyba przestanę ulegać presji, że powinien już przesypiać nocki ;)
Ale wysłuchać rad w tym zakresie mogę ;)

Odnośnik do komentarza

asia78
A Adas przesypia cale nocki? bo Polusi do tej pory zdarzaja sie pobudki i spanie z nami:)

Adaś częściej przesypia noce niż nie przesypia. Ale zdarzają mu się pobudki, bo albo chce pić (ale to sam sobie wstaje i bierz picie z półki) albo budzą go jakieś koszmarki. Łatwo go uspokoić i wtedy śpi dalej. Do naszego łóżka nie przychodzi, bo kocha swój tapczan ;). Jeśli już, to przychodzi do nas w weekendy rano gdy sobie leżymy i gadamy :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema
Dziubala
A, czytam książkę „Uśnij wreszcie” :)
Przeczytałam połowę książki. Wnioski – dawać więcej jeść na kolację. Maciuś po kąpaniu zamiast 180ml dostał dziś 210ml, ale na razie nie przyniosło to efektu, bo już raz się obudził, ale zgodnie z zaleceniami Maciuś był kołysany na rękach do zaśnięcia i z powrotem do łóżeczka. Wczoraj babcia tak go ukołysała, że spał spokojnie 3 h, ciekawe ile dziś po kołysaniu przez tatusia będzie spał ;)
A, Maciuś dostał też maskotę do spania, która nazwaliśmy Marcel. Ciekawe kiedy Maciuś zacznie kojarzyć, że to stały element jego spania ;)

Myslalam, ze wedlug tej metody dziecko ma zasypiac samodzielnie, bez obecnosci rodzicow w poblizu. Jak widac mylilam sie:)

Tak ma być i dobrze myślałaś! Dziecko zasypia samodzielnie, Maciuś nie ma problemów z zasypianiem tylko z tym, że potem często się wybudza :Padnięty:

To go nie kolysz bo sie oduczy zasypiac....Ja mysle ze to kwestia jedzenia w nocy predzej albo czegos takiego. Ja jak uczylam przesypiania nocki, to zawsze (3 razy ;)-doswiadczenie ;)) zaczynałam od eliminacji koplejnych karmien nocnych , w taki sposob, zeby wydłuzyc maksymalnie jedna przerwe,. no i rezygnacja poprzez pojenie zoraz zadszym mlkiem potem wodą potem utul;enie i nic, potem sie juz nie budzily na jedzenie. Teraz budza sie o 6 na jedzenie i dalej spia. Potrafie chyba to wyeliminowac, ale nie chce, bop chude to niech jedza ;)mnie sie wydaje ze ukolysany nie bedziew spal dluzej, ajak sie wybudzi to bedzie chcial tego samego./A nie jest mu za zimno albo za cieplo? Moje sie budzily jak marzly...

Odnośnik do komentarza

Dziubala
RenataOslo

Lema

Myslalam, ze wedlug tej metody dziecko ma zasypiac samodzielnie, bez obecnosci rodzicow w poblizu. Jak widac mylilam sie:)

Nie znam ani metody ani książki, ale Dziubala nie obawisz się, że Maciuś będzie potrzebował również kołysania na dzienne drzemki??
Jeśli do tej pory nie był kołysany, ja bym tego nie uczyła. Wydaje mi się, że kołysanka, przytualnka i pogłaskanie po główce powinno w zupełności wystarczyc.
Zrobisz oczywiście jak będziesz chciała. To moje zdanie.
:Uśmiech:

Masz rację, istnieje takie ryzyko, ale tu chodzi ponoć o to, by dziecko w nocy obudzone, które nie da się uciszyć głaskaniem czy przytuleniem (itd.) ukołysać na rękach aż zaśnie. Przynajmniej tak zrozumiałam.
Wiesz, tonący brzytwy się chwyta ;). Nie chcę dawać syropków, czopków czy huśtać na huśtawce (nawet jak robię to sporadycznie), tylko chcę działać prostszymi sposobami. Wg tej książki dziecko 6-7 m-czne powinno już przesypiać nocki. Zobaczymy jak to będzie wyglądało przez kilka najbliższych nocek. Już się boję ;)

A o to niby chodzi..ale ja bym sie i tak bla, bo dzieci sie budza lepiej wg mnie zeby same zasypialy niz byly usypiane kolysaniem Ale rozumim ze probujesz roznych metod, ja przy kaji jak juz duza byla to nawt jej chcialam syropy podawac na spanie bo wysiadalam...

Odnośnik do komentarza

Kajocha, super fotki Ali a najfajniejsze te ostatnie!!!

asia78
Dziewczyny co lupujecie na Dzien dziecka lipocowym? chetnie tez wyslucham co dla starszakow

Mikołaj dostanie
Fisher Price Go Baby Go Piłeczkowa Żyrafa K8844 (352795814) - Aukcje internetowe Allegro

KOSZYKÓWKA Z DŹWIĘKAMI od 6 m FISHER PRICE NOWA (335442781) - Aukcje internetowe Allegro

I POLECAM
CYRKOWY POCIĄG FISHER PRICE KLOCKI DŹWIĘK nowy (339543084) - Aukcje internetowe Allegro
jest super dla chłopczyka!!! sam jedzie po naciśnięciu komina, klocki są ruchone w wagonikach i lokomotywie, przyjemne nowe melodyjki, jestem bardzo zadowolona a i ostatnio kupiłam mu dzunglę, też super zabawka!!!
*BK* DĹťUNGLA NIESPODZIANEK - FISHER PRICE (344976759) - Aukcje internetowe Allegro

pewnie jakąś grającą zabawkę - zastanawiam się nad szczeniaczkiem uczniaczkiem :)

Szczeniaczek też jest fajny a zapomniałam o dzbanuszku na klocuszek!

Dziubala
Renia – no tak, smoczek to wybawienie ;)
Co do jedzenia to na pewno nie dawaj kolejnej porcji jedzenia w nocy. Ja to już nawet to mleczko o 23.00 bym odpuściła i zamieniła np. na picie.

Dziś dostanie picie-zobaczymy!

nuchna
RenataOslo
Nuchna a nie myślałaś posłać Alicję do przedszkola?

idzie od września.

Super!
aida77
a swoja drogą ile spią lipcowe maluszki? Od ktorej do kroej mniej wiecej i ile dzemek, jakich?

mój wstaje ostatnio o 5.00-6.00, je, drzemka do 7.00-7.30
10.00 godzinna drzemka
14.00-15.00 kolejna
Dzisiaj wcześniej poszedł na południową i spał również od 17.00-18.00, ale zasnął dopiero pół godziny temu
u nas taki problem z zasypianiem wieczornym, że np teraz jest jeszcze JASNO NA DWORZE :Histeria:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...