Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Lema
asia78
Dziubala

Skoro bez planu to może wybierzesz Jastrzębią Górę w czerwcu :lol:

Laski bedziemy wiedziec juz za 2 tyg jaki jest ten Viki bo A. sie tam wybiera przy okazji integracji:lol:

Fajnie:) Zaraz, zaraz, wczesniej czytalam cos o zmianie terminu wyjazdu, o co chodzi?

Ja zmieniłam termin wyjazdu z 16.06. na 15.06. K woli jechać w niedzielę, bo wtedy jest mniejszy ruch aniżeli w poniedziałek ;)
Tym samy będziemy do 26.06. (czwartek), bo w piątki zaczyna się zwiększony ruch weekendowy.

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
Dla Alusi od Mikołajka słodki buziaczek z okazji 9 miesiączka!!!:Całus:

oraz

Dla Filipka serdeczności od Mikołajka z okazji 9 miesiączka!! :Całus:

OD ELI I JEJ RODZINKI TEZ! DUZO USMIECHU , MILOSCI I SLODKOSCI :)

Dziubala
kwiaciarka
Dziubala

:Szok: Gdzie taka kolejka była i gdzie te wczasy?

w moim zakladzie pracy :D
Wczasy w dziwnowie :)
podobno ludziska przylazili o 3 w nocy z termosami stac za wczasami heh, na serio w budzetowkach to panuja jeszcze zwyczaje iscie z czasow komuny ;)

Starczyło miejsc dla tych co byli np. 98? ;)
Nie wiedziałam, że Ty jesteś budżetówka ;)

a pewnie ,ze starczylo w dodatku ten domek , ktory chcielismy i w tym terminie co chcielismy. Juz sie nie moge doczekac tych wakacji i tej laby :)

isa32
kwiaciarka
isa32

leżenie w ciemnym, cichym pokoju ;) w sumie nic nie pomaga, czasem jak odpowiednio wcześniej wezmę 2 aspiryny przeciwmigrenowe to odczuwam na jakiś czas ulgę. Tym razem nie pomogło :( na szczęście teraz zaczęło puszczać. Może gdybym mogła spać w nocy, ale Ala się wierciła, mnie bolała głowa, więc i tak miałam kłopoty z zaśnięciem. Mam nadzieję, że mama dzisiaj u mnie zostanie, wtedy będzie szansa na złapanie oddechu.

aspiryna to na bol glowy moze pomoze ale nie na migrene.
Ja cierpie na migrene od jakichs 15 lat. Ostatnio nie miewam czestych napadow, ale mialam okres w swoim zyciu , ze lapala mnie raz na miesiac. Isa czy probowalas tabletek o nazwie coffecorn? ja biore coffecorn mitte - to sa lekkie tabletki na migrene, mi pomagaja. Ja mam migreny z tzw. aura ( migotanie w oczach) gdy tylko pojawia sie aura biore jedna tablete i po 10 -15 minutach mam migrene z glowy. Jesli mitte ( slabe) nie pomagalyby sa tablety mocniejsze. One nbaprawde sa dobre, polecilam je kilku osobom cierpiacym na migrene i im tez pomagaly. Moze warto sprowac? one sa na recepte.
Aha i czy wiesz co wywoluje u Ciebie migrene? czesto sa to konkretne zapachy,jedzenie ( np, u mnie potrafi wywolac migrene mocna gerbata czy czekolada i ostre perfumy ( te z serii smierdziuchow ) )

Dziękuję Kwiaciarko pójdę do lekarza po receptę. W sumie wiem, że na migrenę aspiryna to raczej takie placebo ;) ale zdarzało się, że jak wzięłam od razu jak tylko coś poczułam, to pomagało. Ale tylko ta przeciwmigrenowa. Ja jestem właśnie na etapie raz w miesiącu atak (czasem częściej...). Co ciekawe w ciąży nie miałam ani razu... U mnie najczęściej wywołuje ją stres. Średnio pojawia się dwa dni po przeżyciach. Ostatnio jestem trochę poddenerwowana, za dużo na mojej głowie, jestem potwornie zmęczona, więc na pewno to jest jeden z powodów. Z aurą różnie, czasem jest, czasem zaczyna się bólem karku. Dzisiaj jest już prawie ok, został taki drażniący ból nad lewym okiem :(

No to jak tylko masz aure, albo inne oznaki zblizajacej sie migreny lykasz 1 tablete i po ok.20 minutach powinno przejsc a bol glowy nie nadchodzi. Na tym polegaja te tablety, zeby zareagowac nim bol glowy nadejdzie. Dlatego jesli chodzi o migreny te z aurami sa lepsze, bo wiadomo kiedy wziac tablete. Mi pomagaja juz po 10-15 minutach. Ja dawno nie mialam migreny. Ciaza jakos tak dziala wlasnie, ze sie nie ma, ja w obu ciazach nie mialam.

Dziubala
kwiaciarka
A ja czasem sie martwie czy Ela glodna nie jest, bo ona o 19 wypija jakies 180.
A co gdy o tej 19 wypije tylko 100? tez nie dawac jesc w nocy?

Spróbuj nie dawać, może picie wystarczy. Jak będzie bardzo głodna i picie nie starczy, to wtedy zawsze możesz dać pierś.

No tak robie, 2 noce bylo oki, nie darla sie o cyca, ale wczoraj i dzis sie darla i to co chwila cyca chciala, ale dzis widze jakas czerwona kropeczke na tych opuchnietych dziaselkach , moze w koncu ten zabek??? ale ona taka malenka ta kropeczka, jak uklucie po szpilce...

Dziubala
kwiaciarka

To wezcie sobie zastosujcie diete , ktora ja w ciazy mialam ( ona byla odnosnie cukrzycy, ale zdrowa i super leci sie z wagi). Co tydzien 2 kg do momentu osiagniecia wagi , ktora zaczyna pozniej sie utrzymywac sama.
Jak ktora zainteresowana to dam wskazowki :)
podstawa - 0 slodkiego , nabial nie na 1sniadanie ale na 2gie, zero smazonego, full warzyw , zero smażonego i inne takie.... :)

Dzięki, ale ja się do diet nie nadaję ;)

ja tez nie, musialam to na niej bylam, sama od siebie bym nie mogla

Dziubala
kwiaciarka
Ja sie z Wami nie spotkam w wakacje, bo jade gdzie indziej i kiedy indziej ....

Dobry pretekst :Śmiech:. Pamiętam jak pisałaś, że nie miałabyś gdzie nas ugościć, że musielibyśmy mieć swoje łóżka, expres do kawy... :sofunny:
hehe ;) jeszcze namiot mozna na ogrodzie rozbic ;)

isa32
Dziubala
kwiaciarka

To wezcie sobie zastosujcie diete , ktora ja w ciazy mialam ( ona byla odnosnie cukrzycy, ale zdrowa i super leci sie z wagi). Co tydzien 2 kg do momentu osiagniecia wagi , ktora zaczyna pozniej sie utrzymywac sama.
Jak ktora zainteresowana to dam wskazowki :)
podstawa - 0 slodkiego , nabial nie na 1sniadanie ale na 2gie, zero smazonego, full warzyw , zero smażonego i inne takie.... :)

Dzięki, ale ja się do diet nie nadaję ;)

Ja też nie za bradzo :Oczko:

łeeeeeeeee, to co Wy ;)

nuchna
Helołka :)
kwiaciarka

Nuchna ale jak sie bierze tablety i przestanie sie, to wlasnie @ moze nie byc nawet do pol roku - nie wiem czy przy wszystkich tabletach tak jest, sprawdz na ulotce od swoich.

Ale ja nie brałam tabletek. Wziełam 2 zastrzyki dla karmiących. Po nie wzięciu kolejnego w styczniu dostałam @ później dokładnie po miesiącu następną ale od marac nic...Zadałam pytanie ekspertowi i wypowiedziała się Pani, że jeśli po zastrzyku były już rególarne @ to nie ma on teraz po 2 miesiącach wpoływu na jej brak. Musi to być coś innego więc teraz czeka mnie wizyta:Szok:ciekawe co ze mną jest nieteges:Niewiniątko::Smutny:

to lec do gina i nam powiedz co i jak,moze daje sie we znaki zycie na szybkich obrotach?

nuchna
kwiaciarka

To wezcie sobie zastosujcie diete , ktora ja w ciazy mialam ( ona byla odnosnie cukrzycy, ale zdrowa i super leci sie z wagi). Co tydzien 2 kg do momentu osiagniecia wagi , ktora zaczyna pozniej sie utrzymywac sama.
Jak ktora zainteresowana to dam wskazowki :)
podstawa - 0 slodkiego , nabial nie na 1sniadanie ale na 2gie, zero smazonego, full warzyw , zero smażonego i inne takie.... :)

NO ja z chęcią chciałabym poczytać o tej dievcie ;) na pierwszy rzut oka obadam czy dam rade ;)

oooooooo, jest odwazna :) pozniej napisze podstawowe zasady :)

isa32
Dzięki dziewczyny za prporozycję Jastrzębiej, ale w czerwcu D nie ma szans na urlop... ale może w przyszłym roku :) my to raczej jesienią, gdzieś we dwoje.

Nie pochwaliłam się jeszcze, żłobek wypalił :) od 5 maja, pierwszy tydzień do południa będę z Alą (moja mama niestety nie chce, więc muszę wziąć urlop z tego powodu :Zły: ), drugi tydzień będzie już sama, ale też tylko pół dnia i dopiero trzeci tydzień zaczniemy pobyt całodzienny. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, tzn. czy Ala się przyzwyczai i czy będzie chciała tam zostawać. Razem z Alicją będzie 5 dzieci, 2 opiekunki więc nieźle. Jak już zaakceptuje, że jest poza domem, to wtedy zacznie chodzić do tego, który jest obok nas, taniej i bliżej. Ale na razie, jak jest taka mała to myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie :)

super!! fajnie,ze udalo sie ze zlobkiem. 5 dzieci i 2 panie - rewelka, Kuba mial tak samo , to jest super uklad.

isa32
kajocha

MAMY 2 ZĘBY NA GÓRZE :) PRAWA GÓRNA DWÓJKA I LEWA GÓRNA DWÓJKA :)

super :Uśmiech:
my nadal tylko dwie dwójki dolne i zero postępów :Smutny:

KAJOCHA POGRATULUJ ALI :)

Isa a Ela nadal bezzebna ....

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

No tak jak wymienianka to tez napisze co OLiwka umie:
- przybijac piątke:brawo:
- robic pa pa:great:
- ze głowa ją boli to za ucho sie trzyma:mdr:
- dylac umie - tanczyc ---jest najleszpa w tym
- robic hopsa hopsa - skacze
- taaaka duuza wyciaga dwie lapki do góry:meuh:
- a qq robi jak sie chowa za scian ei tak łepkiem wygląda i się chowa
- umie pokazac gdzie jest lala
- am am - jak chce chlebka:D
- kosi kosi
- jak chce mleka to pokazuje na mikrofaluwke - niewiem skad sie jej to wzielo, a jak widzi ze sie robi mlkeo w butli to nieumiem tego opisac co robi skacze wierzga nogami usmiech nieziemski
- no i smpiewa nieziemsko w aucie jak jedziemy i K. wlacza muzyke z płyty - wyciaga wtedy dyduska i spiewa:whistle:

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema
asia78

Laski bedziemy wiedziec juz za 2 tyg jaki jest ten Viki bo A. sie tam wybiera przy okazji integracji:lol:

Fajnie:) Zaraz, zaraz, wczesniej czytalam cos o zmianie terminu wyjazdu, o co chodzi?

Ja zmieniłam termin wyjazdu z 16.06. na 15.06. K woli jechać w niedzielę, bo wtedy jest mniejszy ruch aniżeli w poniedziałek ;)
Tym samy będziemy do 26.06. (czwartek), bo w piątki zaczyna się zwiększony ruch weekendowy.

To jedziecie tylko na 10 dni?

Odnośnik do komentarza

kajocha
to teraz tak :)

Ala wcina :

8:00 - śniadanie - kaszka ok. 160 ml średnio gęstej
12:00-12:30 - obiadek - słoiczek albo zupina albo danie z żółtkiem co drugi dzień
15:30-16:00 - deserek - różności wcina bo są to owoce z biszkoptami, jogurtem, z mlekiem no różności :)
18:00-19:00 - kolacja - kaszka na mleku ok. 170ml gęstej

a w miedzy czasie to jakieś ciasteczka, chlebek/rogalik maślany/bułeczka z masełkiem, biszkopty no i oczywiście picie w miedzyczasie - sok rano do południa a potem herbatka :)

Ala idzie spać 21:00-22:00 i w nocy ze 2 razy na drugi boczek i napić się herbatki :) wstajemy rano ok. 6:30-7:30

MAMY 2 ZĘBY NA GÓRZE :) PRAWA GÓRNA DWÓJKA I LEWA GÓRNA DWÓJKA :)

Gratuluje zabkow:)

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema
Dziubala
Jak poczytałam o wzrostach Waszych dzieci, to coś mały Maciuś mi się wydaje na tle Waszych synków, spróbuję go jeszcze sama zmierzyć ;)

Ja mierzylam wcvzoraj Franka na stojaco, ale srednio mi to wychodzilo:) Mysle, ze okolo 75-76 cm ma chlopak:)

Wow ;)
A jakie ubranka teraz nosi?

80 lub 86, kwestia rozmiarowki. Spodenki to nawet jeszcze 74 jakies ma.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Ela robi papa, jak powiem daj smoczka to mi daje :)
jak cos je i powie sie daj mi, to nakarmi proszacego klienta :)
zapytana gdzie kroliczek ma oczko pokazuje.
Na propozycje tani tani, od razu zasuwa do kompa, a na propozycje cycus? z miejsca wypluwa smoka jesli go ma, kladzie sie i mowi uuuuu uuuuu :)
i inne jakies tam pierdolki :)
kosi kosi nie chce robic ;)
a i jak powiem, tata jedzie, to biegiem do okna, jak zobaczy przez okno P. to biegiem do drzwi , patrzy przez szybke ( mamy naswietla) i od razy za klamke lapie :)
A jak idziemy po Kube do szkoly to jak jest juz pod szkola, to juz z woza mi wylazi, ciagnie mnie do wejscia a pozniej bezblednie ciagnie do sali Kuby i lapie za klamke i robi awantrue ze nie moze juz wejsc :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kajocha
Dziubala
Lema

Ja mierzylam wcvzoraj Franka na stojaco, ale srednio mi to wychodzilo:) Mysle, ze okolo 75-76 cm ma chlopak:)

Wow ;)
A jakie ubranka teraz nosi?

Alka ma 75 i nosi 80 ubranka, ale niektore przymaławe są ;) Ala długa po tatusiu (A. ma 186cm)

Ja mam 173, maz 186, wiec Franio tez ma kim byc wysoki:)

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Ela robi papa, jak powiem daj smoczka to mi daje :)
jak cos je i powie sie daj mi, to nakarmi proszacego klienta :)
zapytana gdzie kroliczek ma oczko pokazuje.
Na propozycje tani tani, od razu zasuwa do kompa, a na propozycje cycus? z miejsca wypluwa smoka jesli go ma, kladzie sie i mowi uuuuu uuuuu :)
i inne jakies tam pierdolki :)
kosi kosi nie chce robic ;)
a i jak powiem, tata jedzie, to biegiem do okna, jak zobaczy przez okno P. to biegiem do drzwi , patrzy przez szybke ( mamy naswietla) i od razy za klamke lapie :)
A jak idziemy po Kube do szkoly to jak jest juz pod szkola, to juz z woza mi wylazi, ciagnie mnie do wejscia a pozniej bezblednie ciagnie do sali Kuby i lapie za klamke i robi awantrue ze nie moze juz wejsc :)

:brawo: kochana zdolna dziewczynka :yes:

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

asia78
kwiaciarka
asia78
Gotujecie leniwce dzieciakom?? czy tylko sloiki?

jakie leniwce?
leniwe pierogi/kluski? ja robie Kubie dosc czesto :)

Matki leniwce:sofunny:

hahahhahahahahha :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

ale sie usmialam hahahhahahha
Asia ale mnie wkrecilas hahaha ;)

Ela ostatnio bardzo rwie sie do talerza P.
Ostatnio mielismy gulaszyk, wiec Ela dostala swoj maly widelczyk i ziemniaki z sosem tak zajadala, ze ho ho. A noga sobie przy tym kopala w krzeselko ( ze taka zadowolona to ma znaczyc) , miny robila szczesliwe a gadala przy tym - taka byla szczesliwa.
Nastepnego dnia mielismy kurczaka pieczonego , wiec znow sie dorwala do talerza P. i ziemniaki z maselkiem i kurczaczka wciagnela :)
Mysle, ze ona sama daje znaki , ze jest gotowa aby jesc to co reszta rodziny i pomalu bedziemy do tego dazyli, po malu bedziemy rezygnowali ze sloikow :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

asia78
Lema
babeczqa
a K. nauczyl Oliwke robic zamiast papa..."przybijac piątke" slodko to wygląda...
...a niej to rosnie tancerka chyba..:whistle::whistle:

Franek tez przybija piatke, to byla pierwsza rzecz, jakiej sie nauczyl. Potem przyszlo papa, brawo i jestem taki duzy:) W ogole to gwiazdor mi rosnie, uwielbia prezentowac wszystkie swoje umiejetnosci- pokazuje jakis jest duzy i tylko czeka, kiedy powiem brawo Franiu:) Slodziak maly:)

I umie pokazac, gdzie jest Bozia, i tik tak, i Kubus Puchatek i kotek (to taka ksiazeczka do kapieli z kotkiem), a najlepsze hjest to, ze na macie edukacyjnej bawil sie wiewiorka, ktora jest schowana w dziupil i zawsze mowilam pobawimy sie z wiewiorka w akuku. I wczoraj maz oglada nagrany filmik, jak wlasnie mowi tak do Franka, a ten to uslyszal i poszedl na ta mate do wiewiorki i smieje sie do niej i zaglada:surprised: Myslalam, ze sie rozplyne ze szczescia i spuchne z dumy:)

:shocked::shocked::shocked: blagam Cie nie doluj mnie chyba do czerwca nie zdarze go tego nauczyc;)

:sofunny:

Zorganizujemy im zajecia w podgrupach i beda sie nawzajem uczyc:) Martwie sie tylko, czy nie wyjdzie nam to bokiem jak sie wyszkola we dwoch w rozrabianiu:)

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
asia78
kwiaciarka

jakie leniwce?
leniwe pierogi/kluski? ja robie Kubie dosc czesto :)

Matki leniwce:sofunny:

hahahhahahahahha :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

ale sie usmialam hahahhahahha
Asia ale mnie wkrecilas hahaha ;)

Ela ostatnio bardzo rwie sie do talerza P.
Ostatnio mielismy gulaszyk, wiec Ela dostala swoj maly widelczyk i ziemniaki z sosem tak zajadala, ze ho ho. A noga sobie przy tym kopala w krzeselko ( ze taka zadowolona to ma znaczyc) , miny robila szczesliwe a gadala przy tym - taka byla szczesliwa.
Nastepnego dnia mielismy kurczaka pieczonego , wiec znow sie dorwala do talerza P. i ziemniaki z maselkiem i kurczaczka wciagnela :)
Mysle, ze ona sama daje znaki , ze jest gotowa aby jesc to co reszta rodziny i pomalu bedziemy do tego dazyli, po malu bedziemy rezygnowali ze sloikow :)

jezuuuuuuuuu my to chyba do takiego etapu jaki ELa ma teraz nie dojdziemy ;) Alka uwielbia słoiczki !!

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...