Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Lema - jasne, jak sprawa pilna to szybko trzeba iść.
Ja z Maćkiem chcę iść wyjaśnić jego duszności i ewentualną alergię. Dwa razy był chory i dwa razy miał duszności. Muszę się dowiedzieć czy to tylko tak przy chorobach jest, czy może ma to związek z alergią. Nie lubię jak się mówi, że on ma prawdopodobnie alergię. Wolę wiedzieć na czym stoimy, z drugiej strony rozumiem, że Maciuś jest jeszcze za mały, by móc coś powiedzieć z całą stanowczością. Ale i tak jestem ciekawa zdania alergolog. To bardzo dobra lekarka więc wierzę, że zajmie się fachowo Maciulkiem.
Ciekawe co się okaże u Frania?

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo!

monikouette
sorki ze sie wtrace ale dla pocieszenia chcialam tylko napisac ze u mojego Natanka tak bylo wlasnie przy zebach, kupy wolniejsze niz zwykle, czerwona pupa i mniejszy apetyt czerwone policzki wiec moze i u Mikolaja to samo :)
a o tych kolkach to o powrotach nie slyszalam :oczko:

dobra, uciekam i nie zasmiecam :)

właśnie poliki też ma czerwone, zaczęłam mu tempkę mierzyć, bo myślałam, że gorączkuje, ale nieee.

noc przespana do 9.30!! ale mleczka nadal nie zjadł wszystkiego, 100 ml zostawił.

Dobrze, że na chorego nie wygląda, marudzi tylko tak jak wczoraj :Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

RenataOslo
Witam wtorkowo!

monikouette
sorki ze sie wtrace ale dla pocieszenia chcialam tylko napisac ze u mojego Natanka tak bylo wlasnie przy zebach, kupy wolniejsze niz zwykle, czerwona pupa i mniejszy apetyt czerwone policzki wiec moze i u Mikolaja to samo :)
a o tych kolkach to o powrotach nie slyszalam :oczko:

dobra, uciekam i nie zasmiecam :)

właśnie poliki też ma czerwone, zaczęłam mu tempkę mierzyć, bo myślałam, że gorączkuje, ale nieee.

noc przespana do 9.30!! ale mleczka nadal nie zjadł wszystkiego, 100 ml zostawił.

Dobrze, że na chorego nie wygląda, marudzi tylko tak jak wczoraj :Oczko:

no patrz, a mój Natan też już 3 dzień jakos bardziej pcha ze złościa rączki do buzi, na smoczku też tak mocno zaciska dziąsełka aż sie trzęsie... i odmawia ssania mleczka :( obiadek, owocki - tak, ale mleka absolutnie nie chce, na siłę po wielu bojach wypije 90-100 ml... i jak mu zagladam do buzi to widzę 2 dolne ząbki prześwitujące przez dziąsła... i obawiam się że będa mu wychodziły dwa naraz... ja mu przed każdym spaniem smaruje dziąsła Dentinoxem, i wyraźnie się uspokaja po tym...

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

RenataOslo
Ciekawa jestem jak robi się testy u takich małych dzieci???
Z krwi, czy skórne?

A Mikołaj nawalił kupala chwilkę temu, klocek twardy jak kamol, no ja już głupia jestem od tego wszystkiego :Szok: :duren::duren::duren:

u takich maluchów to tylko z krwi, skórne to chyba dopiero po 3 roku życia...? tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Renia - a od której Miko spał tak długo? :oh:. Musisz być megawyspana ;)

a było to tak...
mikołaj poszedł spać chwilkę przed M jak Miłość czyli przed 20.00, kręcił się strasznie, przebudzał co chwilkę, i coś mi się zdaje, że był głodny, bo w ciągu dnia mało jadł, jak wciągnął mleczko po 23.00 tak nocka przespana :Śmiech:

tutaj to jest tak, że wschód słońca dopiero o 9.00, więc... wylampia się koło 9.30, toż po co wstawać skoro ciemno :Oczko:

kręcił się po 7.00 więc mleczko dostał, ale jedząc już zasypiał.

za kilka miesięcy wschód będzie o 2.00 w nocy to dopiero będziemy mieli jazdy :Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

kwiatek1976
RenataOslo
Witam wtorkowo!

monikouette
sorki ze sie wtrace ale dla pocieszenia chcialam tylko napisac ze u mojego Natanka tak bylo wlasnie przy zebach, kupy wolniejsze niz zwykle, czerwona pupa i mniejszy apetyt czerwone policzki wiec moze i u Mikolaja to samo :)
a o tych kolkach to o powrotach nie slyszalam :oczko:

dobra, uciekam i nie zasmiecam :)

właśnie poliki też ma czerwone, zaczęłam mu tempkę mierzyć, bo myślałam, że gorączkuje, ale nieee.

noc przespana do 9.30!! ale mleczka nadal nie zjadł wszystkiego, 100 ml zostawił.

Dobrze, że na chorego nie wygląda, marudzi tylko tak jak wczoraj :Oczko:

no patrz, a mój Natan też już 3 dzień jakos bardziej pcha ze złościa rączki do buzi, na smoczku też tak mocno zaciska dziąsełka aż sie trzęsie... i odmawia ssania mleczka :( obiadek, owocki - tak, ale mleka absolutnie nie chce, na siłę po wielu bojach wypije 90-100 ml... i jak mu zagladam do buzi to widzę 2 dolne ząbki prześwitujące przez dziąsła... i obawiam się że będa mu wychodziły dwa naraz... ja mu przed każdym spaniem smaruje dziąsła Dentinoxem, i wyraźnie się uspokaja po tym...

u nas obiadek też "wchodzi" bez problemu ale nie mam dentinoxu, tylko jak mój T poszedł do apteki jeszcze w PL, to mu sprzedała BOBODENT, nie smarowałam, ale może warto spróbować? Kwiatek a co w składzie ma dentinox?

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Renata widac ze nie czyta sie postow kwiaciarki oj widac heheh :Oczko:
bo jakby sie czytalo ,to by sie wiedzialo o tych testach :Oczko:

Eli robili skorne , ktore nic nie pokazaly, pozniej plaster miala naklejony na 48 h i z niego juz wyszlo na co ma alergie .

hehe, oj czyta czyta, tylko się zapomniało, bo ta Kwiaciarka to pisze i pisze :Oczko:

a na poważnie, to kiedyś rozmawiałam z koleżanką, która ma dziecko z niewyobrażalną alergią, to się nawet jakoś nazywało, teraz nie pamiętam, jak był mały, to aż wybroczyny na skórze i krew się lała tak drapał, dzieciak w rękawiczkach w lecie chodził, bo nie wiedziała jak powstrzymać jego rozdrapywanie, ale... ona mi powiedziała, że jak robić testy to tylko z krwi, bo skórne... to nawet jak przed wyjściem na test dziecko kota czy psa pogłaska wyjdzie alergia.
Tylko faktycznie nie wiem od jakiego wieku z krwi? mówiła, ale zapomniałam.

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Renia - ale macie z tymi wschodami słońca :Szok::Oczko:. Przestawia Ci się przez to "rytm" dnia?

Teraz nie, bo Michał do szkoły i już przyzwyczajona, że jak wychodzi na 8.00 to jeszcze jest ciemno i jak wraca o 15.00 to już jest ciemno :Rozgniewany:

Gorzej latem, jak jasno do 24.00 i znów jasno od 2.00, spać nie można a potem człowiek chodzi w dzień jak cień umęczony.

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
Dziubala
Renia - a od której Miko spał tak długo? :oh:. Musisz być megawyspana ;)

a było to tak...
mikołaj poszedł spać chwilkę przed M jak Miłość czyli przed 20.00, kręcił się strasznie, przebudzał co chwilkę, i coś mi się zdaje, że był głodny, bo w ciągu dnia mało jadł, jak wciągnął mleczko po 23.00 tak nocka przespana :Śmiech:

tutaj to jest tak, że wschód słońca dopiero o 9.00, więc... wylampia się koło 9.30, toż po co wstawać skoro ciemno :Oczko:

kręcił się po 7.00 więc mleczko dostał, ale jedząc już zasypiał.

za kilka miesięcy wschód będzie o 2.00 w nocy to dopiero będziemy mieli jazdy :Oczko:

no, Ty sobie jakies rolety zaciemniajace zafunduj , bo jak Mikolaj o 2 w nocy bedzie myslal ze juz rano to bedzie jazda :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
Dziubala
Renia - ale macie z tymi wschodami słońca :Szok::Oczko:. Przestawia Ci się przez to "rytm" dnia?

Teraz nie, bo Michał do szkoły i już przyzwyczajona, że jak wychodzi na 8.00 to jeszcze jest ciemno i jak wraca o 15.00 to już jest ciemno :Rozgniewany:

Gorzej latem, jak jasno do 24.00 i znów jasno od 2.00, spać nie można a potem człowiek chodzi w dzień jak cień umęczony.

To wersja letnia jak dla mnie jest gorsza :Szok::Oczko:

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
kwiaciarka
Renata widac ze nie czyta sie postow kwiaciarki oj widac heheh :Oczko:
bo jakby sie czytalo ,to by sie wiedzialo o tych testach :Oczko:

Eli robili skorne , ktore nic nie pokazaly, pozniej plaster miala naklejony na 48 h i z niego juz wyszlo na co ma alergie .

hehe, oj czyta czyta, tylko się zapomniało, bo ta Kwiaciarka to pisze i pisze :Oczko:

a na poważnie, to kiedyś rozmawiałam z koleżanką, która ma dziecko z niewyobrażalną alergią, to się nawet jakoś nazywało, teraz nie pamiętam, jak był mały, to aż wybroczyny na skórze i krew się lała tak drapał, dzieciak w rękawiczkach w lecie chodził, bo nie wiedziała jak powstrzymać jego rozdrapywanie, ale... ona mi powiedziała, że jak robić testy to tylko z krwi, bo skórne... to nawet jak przed wyjściem na test dziecko kota czy psa pogłaska wyjdzie alergia.
Tylko faktycznie nie wiem od jakiego wieku z krwi? mówiła, ale zapomniałam.

hehe oj ostatnio mniej pisze, mniej :Oczko:
No wiesz, w szpitalu 1sze testy jakie zrobili to wlasnie skorne, przez nakłuwanie pleckow - wszystkim dzieciom z podejrzeniem alergii robili najpierw te.
A pozniej ten plaster. Co prawda, powiedzieli ,ze to co wyszlo w testach to napewno jest, ale ze moze byc jeszcze na cos alergia a testy nie pokazaly.
Kuba tez mial skorne testy, ale on mial napewno ponad 3 lata. Tylko, ze u niego testy nic nie pokazaly a alergia jest np. jak zje za duzo czekolady. A testy pokazaly ,ze nie ma na czekolade ani na kakao.
Wydaje mi sie ,ze z krwi sa wiarygodniejsze.

U nas snieg spadl :)
Ale za chwile bedzie po sniegu, juz topnieje. Pada snieg z deszczem i wieje, jest wstretnie. Dlatego dzis pod szkole zajedziemy bryka hahah.
Jak bedzie dalej padac to Ela nie zazyje spaceru, a jak przestanie to na tarasie postoi, bo wozkiem pchac sie w to bloto nie mam zamiaru :Szok:

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
RenataOslo
Dziubala
Renia - a od której Miko spał tak długo? :oh:. Musisz być megawyspana ;)

a było to tak...
mikołaj poszedł spać chwilkę przed M jak Miłość czyli przed 20.00, kręcił się strasznie, przebudzał co chwilkę, i coś mi się zdaje, że był głodny, bo w ciągu dnia mało jadł, jak wciągnął mleczko po 23.00 tak nocka przespana :Śmiech:

tutaj to jest tak, że wschód słońca dopiero o 9.00, więc... wylampia się koło 9.30, toż po co wstawać skoro ciemno :Oczko:

kręcił się po 7.00 więc mleczko dostał, ale jedząc już zasypiał.

za kilka miesięcy wschód będzie o 2.00 w nocy to dopiero będziemy mieli jazdy :Oczko:

no, Ty sobie jakies rolety zaciemniajace zafunduj , bo jak Mikolaj o 2 w nocy bedzie myslal ze juz rano to bedzie jazda :Oczko:

Mam :Śmiech:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka

Kuba tez mial skorne testy, ale on mial napewno ponad 3 lata. Tylko, ze u niego testy nic nie pokazaly a alergia jest np. jak zje za duzo czekolady. A testy pokazaly ,ze nie ma na czekolade ani na kakao.
Wydaje mi sie ,ze z krwi sa wiarygodniejsze.


Ta prywatna lekarka co u nas była, to mówiła, że często zdarza się, że testy nie pokazują alergii, a alergia występuje, bo jest widoczna po kontakcie z alergenem. Wtedy przyjmuje się, że ona występuje i zaleca leczenie zachowawcze/profilaktyczne.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kwiaciarka

Kuba tez mial skorne testy, ale on mial napewno ponad 3 lata. Tylko, ze u niego testy nic nie pokazaly a alergia jest np. jak zje za duzo czekolady. A testy pokazaly ,ze nie ma na czekolade ani na kakao.
Wydaje mi sie ,ze z krwi sa wiarygodniejsze.


Ta prywatna lekarka co u nas była, to mówiła, że często zdarza się, że testy nie pokazują alergii, a alergia występuje, bo jest widoczna po kontakcie z alergenem. Wtedy przyjmuje się, że ona występuje i zaleca leczenie zachowawcze/profilaktyczne.

No cos w tym stylu mowila nam alergolog tez.

Kostka - byli, ogladneli, spisali co trzeba kupic, jutro beda osadzac krawezniki i kopara pojdzie w ruch. Calos ma im zajac tydzien :Śmiech:

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...