Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

babeczqa
Robilysie kiedys szaszlyczki na grillu??
to miesko to sie jakos w domuprzyprawia na ruszt surowe sie kladzie?? boja sie nieznam:oczko: wstyd
a w weekend bedziemy nadzialke jechac wiec mam zamiar zrobic cos innego:)

Ja osobiście nie robiłam, na razie tylko zjadałam :D
Im dłużej mięsko jest w przyprawach tym lepiej, ale możesz też zrobić je bezpośrednio przed grilem.
Mięso surowe przyprawiasz i kładziesz bezpośrednio na ruszt albo możesz je położyć na takich tackach, chyba aluminiowych. Można je w sklepie kupić.

Odnośnik do komentarza

babeczko robilam szaszlyki i z kurczaka i z z wolowiny.
Mieso przyprawiasz ( albo sama, albo sa przyprawy do grila, szaszlyka itp).
Kroisz na male plasterki, nadziewasz na patyk raz mieso raz cebule, mozna tez papryke ( to szaszlyk)
Kladziesz na grila i sie smazy, tylko odwracac trzeba :)
Mozesz tez grilowac karkowke w plastrach ( bez patykow, plastry kladziesz na grila).

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
babeczqa
To surowe tez mozn ana ruszt i sie usmarzy????hmmmm w sumie musi sie usmazy c no nie??
sama niewiem
niechce jest czasem surowizny

Oczywiście, że surowe :D
Nie wiem czy można gotowane, takiej wersji jeszcze nie widziałam :Oczko:

heheh babeczko jeszcze nie widzialam zeby ktos grilowal gotowane mieso :mdr:
Zawsze surowe, czy karkowka, czy kurczak.... surowe na gril idzie :) oczywiscie przyprawione.
uwielbiam karkowke z grila z sosem smietanowo czosnkowym - mniam, mniam :)
do tego suroweczka jakas , ale jedzonko :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Kiedyś taka znajoma (mama synka starszego od Adasia o pół roku) mówiła, że 2 latek powinien znać 3 kolory, dając do zrozumienia, że Adaś (miał wtedy 2 latka) już powinien rozpoznawać. A Adaś nie rozpoznawał a ja nawet nie próbowałam go tego uczyć. Z czasem sam się nauczył a teraz jest bardziej rozgarnięty od tego kolegi (są razem grupie przedszkolnej). Różne są dzieci, jedną szybciej łapią, inne wolniej, widać to nawet po naszych Lipcówiątkach. Ale jakby Adaś mając 4 lata nie rozpoznawał kolorów to bym się martwiła :Oczko:

właśnie to chciałam Asi napisać, tylko mam kręćka w głowie i jakoś naokoło gadam :Oczko:

Najważaniejsze, że są ZDROWE!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Moja siostrzenica ma 4,5 lroku, a jeszcze nie dawno wydawalo sie,ze nie rozroznia kolorow. A ona taka uparta, ze nie chciala odpowiadac na pytania. Zapytana jakiego koloru jest mis ( byl zolty) mowila - jak slonce. A jakiego koloru jest slonce? jak krzeslo ( ktore ma zolte). Jakiego koloru jest ta kredka ? jak trawa. W koncu siostra znalazla na nia sposob - jak chciala cukierka , to siostra mowila , a jaki kolor chcesz? No i musiala powieziec,zeby dostac owego cukierka.
Ona wogole taka jest, uparta jak osiolek, jesli chodzi o nauke. Moga tluc literke jedna caly dzien a ona powie wieczorem, ze nie pamieta jak ona sie nazywa. A przeciez bystra jest dziewczynka. I najgorsze, ze mi sie wydaje, ze ona wie, ale nie chce powiedziec, bo nie.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka

Isa Ela tez juz rozpoznaje kolory a nawet kształty . Ma garnuszek na klocuszek i juz bezblednie sama wklada klocki, wie ktory gdzie.
Umie tez liczyc do 3 a moze 4 , bo w ksiazce walkujemy : ile jest ptaszakow? jeden, dwa, trzy, czteryyyy!! :-)
No coz, opanowaly juz umiejetnosc chodzenia, mowienia ( na swoj sposob), wiec czas na nowe umiejetnosci :Oczko: beda coraz madrzejsze.

Julka też rozróżnia kształty a te garnki z klockami do układania ją nudzą :Oczko: Kolory tez rozpoznaje, nie wszystkie ale to zawsze coś :Oczko: Julka uwielbia książki i układanki. Ostatnio zaczęła układac puzle i super jej idzie, kręci tym puzlem aż w końcu uda jej sie dopasowac element :Oczko: Kupiłam jej ostatnio układankę z drewnianych klocków z których trzeba obrazek u łożyć, może tak je układać bez przerwy :Szok:

isa32
Kwiaciarko kształty to już dawno Alka nazywa :Śmiech: kolory mnie zaskoczyły :Oczko: no mądra to ona jest. Za rok będzie mądrzejsza od nas, już próbuje :sofunny:
Wczoraj coś chciała od mamy i to chwilę trwało, ta mała niecierpliwa trzyma wyciągniętą rączkę i mówi: no dziekuje, dziekuje, dziekuje, daj juś :sofunny:

:mdr:

babeczqa
co ty gadasz jeszcz eja zostalam:lol: u mnie tez za dlugio czas sie pojawia bo moja to jak ma powtorzyc cos albo pokazac to jest NIE!!
:lol:
nieprzejmuj sie ..mi ju zto wisi:oczko: hahaha

Julka reaguje tak samo :Oczko: Jak bedzie chciała to sama powie, a jak ja prosze o coś to słysze tylko NIE :Oczko:

babeczqa
Wrocilam!!
Bylam w H&M --->kupilam sobie spodniczke :lol: czarna taka sportowa i elegancka tez ....bo cieplo to niebede sie grzac w jeansach:0 za 39.99 drogo???????
Oliwce getry i spodenki bawelniane biale 3/4
Sobie klapki na lato....i Oliwce butki na dwor do latania piaskownica itp..dzialka
Zaszalalam...i zakupom mowie dosc!! ma przyjsc jeszcz ekomplecik z allegro dla Oliwkii i koniec bajerow i szmerow kupowania i tracenia $$ :lol: dosc dosc dosc!!

Łeł....jakie zakupy super zrobiłaś :Oczko: Szczerze mówiąc to ja tez dzisiaj zrobiłam małe zakupy :Oczko:Julce kupiłam dzisiaj sandały i trampki do piaskownicy,nowe foremki do piasku, kilka par skarpet, wiatraczek do wózka bo swój rozwaliła, spinki z biedronkami, nową układankę i tuniczkę :Oczko: Lubie wydawac na nia pieniądze :Oczko:

babeczqa
asia78
Zauwazylam babeczko, ze juz pare razu proponowalas lizaka w sytuacji awaryjnej. Dajesz czesto lizaki Oliwce?

Oliwka zadko bardzo dostaje raz na tydzien liznie kilka razy i to koniec jest.
A tak napisalam myslalamz e moze wtedy niezasnie no niewiem ok sorka;)

Julka je juz lizaki, sporadycznie :Oczko:

asia78
Dobra juz lece, bo sie umowilam z kolezanka a ona ma male dzieci i sie boje zeby nie zmarzlo.

Paaaaa do wieczorka albo wczesniej

Pa Asiuniuniu:Oczko:

Lema
Franek ani kupy ani siku nie zawola na nocnik, siku zrobi jak go posadze, kupy nie. W wakacje sicagam mu pieluche i mam nadzieje, ze sie nauczy:yes:

Widze że masz taki sam plan jak Ja :Oczko:

Lema
Lece, moze wieczorem wpadne:yes: Wczoraj nie mialam neta, chyba przez ten wiatr. Pa:Całus:

Pa Lemuś :Oczko:

kajocha
Ala po szczepieniu źle... ::(: Nóżka spuchnięta a Altacet jej skóre podrażnił. Po 14 idziemy do lekarza.

Bidusia mała, całusek dla Laluni w nóżkę :Całus:

babeczqa
Oliwia mamby nie ..raczej gum niechce jej dawac...ona taka ze polyka od razu zadko gryzie jeszzce musze jej mowic .: Pokaz jak gdyziesz ladnie wtedy pokazuje ..ale i tak lyka.!

Julka Mamby nie lubi bo jest za twarda, je gumę Maomam - sporadycznie oczywiście :Oczko:

babeczqa
To surowe tez mozn ana ruszt i sie usmarzy????hmmmm w sumie musi sie usmazy c no nie??
sama niewiem
niechce jest czasem surowizny

Szaszłyki robie z mięsa sórowego. Na wykałaczkę nadziewam na przemian pokrojone w kostke a wczesniej zamarynowane mięso z kurczka na przemian z papryką, cebulą, pieczarką :Oczko:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

Szaszlyki

Składniki:
1 kg łopatki wieprzowej
1 duża żółta papryka
7 małych cebul
Marynata:
4 łyżki musztardy
4 łyżki oleju
sok z 1 cytryny
ostra papryka w proszku
sól
pieprz
Sposób wykonania:Łopatkę wieprzową, żółtą paprykę i cebulę pokroić w dużą kostkę.

Musztardę połączyć z olejem i sokiem z cytryny. Wymieszać i dodać szczyptę ostrej papryki w proszku, sól i pieprz. Kostki łopatki wieprzowej zalać marynatą i włożyć do lodówki na około 12 godzin.

Na patyczki do szaszłyków nabijać na przemian mięso, żółtą paprykę, mięso, cebulę, mięso itd. Na rozgrzany grill wyłożyć gotowe szaszłyki i piec około 20 minut.

Szaszłyki podawać z musztardą i z pieczywem.

Z podanych składników wychodzi około 20 szaszłyków.

2))Aby wyszły nam smaczne szaszłyki należy przestrzegać kilka prostych zasad:

- należy skorzystać z mięsa o krótkim czasie pieczenia (np. polędwica wieprzowa, pierś kurczaka lub indyka);

- składniki należy kroić na kawałki o podobnej wielkości, wtedy wszystkie będą gotowe o tym samym czasie;

- składniki powinny być luźno nabite, aby mogły się dobrze upiec

3))Składniki:
30 dkg polędwicy wołowej
kilka cebul
2-3 papryki czerwone
boczek
kiełbasa
pieczarki - ok. 30 dkg
maggi w płynie
Sposób wykonania:
Marynowanie mięsa: Polędwicę kroimy na kostki o boku 2x2x1 (mniej /więcej), wkładamy do miseczki i zalewamy maggi w płynie tak, aby przyprawa pokryła mięso, mieszamy. Przykrywamy folią aluminiowa i odstawiamy na 2-3 doby do lodówki. Po kilku godzinach od zalania maggi sprawdzamy, czy mięso wchłonęło płyn. Jeśli tak, dolewamy jeszcze maggi, mieszamy i odstawiamy.

Czynności w dniu grillowania szaszłyków: Przygotowujemy warzywa i grzyby: cebule obieramy i kroimy w plastry, papryki w kwadraty, jak mięso, grzybom odcinamy trzony, boczek na kawałki równe mięsu, kiełbasę w plastry grubości pół centymetra. Składniki nadziewamy na patyczki do szaszłyków w kolejności: mięso, cebula, boczek, papryka, kiełbasa, pieczarka itd. Pierwsze i ostatnie musi być mięso. Postępujemy tak do wyczerpania składników. Tak przygotowane szaszłyki możemy piec na grillu lub na patelni z odrobiną tłuszczu. Podajemy z czym kto chce: chleb, sałatka grillowa, musztarda, keczup itp.

Ja przygotowuje marynatę w środę, żeby grillować szaszłyki np. w sobotę. Już nie trzeba szaszłyków niczym przyprawiać, bo wszystko jest w marynacie i wędlinach.

Uwaga: Składniki na patyczku muszą być nadziane w malukich odstepach , zeby rowno sie grillowaly.

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Asia – to w środę o 13.00 chwila prawdy, trzymam kciuki żeby się Polusia dostała!
Uważaj na gardło!
Fajnie, że zniknęły Poli brązowe plamy z rączek :great:

:

W srode od rana chyba beda listy. W srode trzynastego:)

kwiaciarka
szybkie pyszne danie dla dzieci :)

filet z kurczaka pokroic w kawalki sredniej wielkosci ,nie malutkie, nie duze, takie jak z mcdonalda w zestawie dla dzieci :)
wytarzac w jajku i w mace ziemniaczanej, smazyc jak frytki, w oleju zeby kawalki kurczaka plywaly = paluchy lizac :) jak mcdonald doslownie ;)

Toz to kąski moje wlasnie tylko ja robie w bulce i mace:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zaproszenia na nk. Jak ja sie za Wami stęskniłam.
U nas rozwojowoja juz autem śmigam jak zawodowiec Fordem Galaxy, wróciłam do pracy,Kubunio z niania sie polubił i nie ma problemów. Niania gotuje obiadki sprzata układa ciuszki małego chociażnie ma tego w obowiązkach.
Kubus szwargoli coś tam po swojemu ale jakoś sie dogadujemy.
Potrafi rozróżniać figury np. koło trójkąt kwadrat trapez i inne potrafi rozróznić i nazwać już cyferki i literki.Biega jak szalony a ulubiona zabawąjest piasek kałuże i błotko.
W tym roku czeka nas przeprowadzka na obrzeża Leborka domek z kawłkiem podwórka. Nareszcie. Jednoczesnie mieszkając będziemy remontowac ciesze sie bo juz sie dławię na tym jednym pokoju i w centrum miasta.
Kuzynka w marcu urodziła synka teraz w maju następna rodzi, potem czerwiec nastepna w lipcu nastepna w sierpniu moja bratowa a w październiku kolejna kuzynka. I to same chopy. To tak w skrócie było by tyle.

Serdecznie pozdrawiam,składam wszystkim zaległe zyczenia imieninowo urodzinowe.Całuski dla forumowych dzieciaczków i od jutra zaglądam częściej

Papa

Marta, Lipcówka 2007
Mama Aniołka 6.2.2006 i Kubusia 15.07.2007
http://www.suwaczek.pl/cache/8ec35bf903.png%22%3E%3C/a

http://nasza-klasa.pl/profile/10836862

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...