Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Miłego popołudnia dziewczyny :Oczko: Ide zaraz do domu ale najpierw musze Jule od babci odebrać. Mówiłam wam jak Jula uwielbia sie bujać?? Pierwsze co robi po wejściu do domu teściowej to leci ze słowami buj buj do dużego pokoju za fotel, bieże swoja bujawke i każe zawiesić hihihihi I buja się :Oczko: I wcale sie nie boi jak wysoko ja bujam czasem :Oczko: A na początku płakała i nie chciała się bujac...tak samo było z grającym i tańczącym teletubisiem. A teraz? Zreszta same widziałyście na filmie :Oczko: Tylko do konia na biegunach jeszcze sie nie przekonała ale pewnie i niedługo na nim bedzie sie bujać :Oczko:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

Alutko z czasem nasze dzieci przekonują się do wielu rzeczy no i coraz mniej się boją. Ala też tak ma. Kiedyś pralka to panika. Teraz sama wkłada rzeczy, otwiera i zamyka szufladę na proszek i jeszcze pokazuje na płyn do płukania, żeby nie zapomniała dolać :Oczko:
Uciekała na widok wagi, a dziś sama kazała ją wyciągnąć i sama na niej stanęła i dała się zważyć :Niespodzianka: spróbuję po południu z mierzeniem :Oczko:

Uciekam niedługo. Miłego popołudnia i do jutra. Na szczęście już piątek. Ala przestanie domagać się taty (co robi kilka razy dziennie, tzn. rano kilka razy, później nie wiem, ale mama mówi, że też woła...), bo ten przyjedzie :Oczko:
A jutro będzie też mój tata, to już w ogóle pełnia szczęścia, bo dziadzia jest ::):

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Alutka7912
isa32
Babeczko a te 600 to masz dopłaty? Za jaki okres czasu?

My jak w tamtym roku w zime mieszkaliśmy w Gdańsku w wynajmowanym mieszkaniu to miesięcznego czynszu nam pobierali w okresie zimowym ok. 350 złotych....ale póxniej po rozliczeniu ogrzewania po sezonie grzewczym zawsze mieliśmy nadpłatę dzięki której przez dwa miesiące nie płacilismy czynszu w okresie niegrzewczym..... Dlatego zastanawiam sie dlaczego Babeczqa ma taki wysoki rachunek za pgrzewanie :Szok:

Czesto jest tak w starym budownictwie albo gdzie okna sa nieszczelne albo jak jest grzanie na prad

Dziubala
U nas mocno wieje, Adasia musi K odebrać.

kwiaciarka
Dziubalo male, zeby malo miejsca zajmowaly :) Malgosia do tego dazy :)

Dąży żeby ich nie było więcej niż 3, no chyba, że ktoś ma więcej dzieci :Oczko:. Nie było mowy o małych suwaczkach :Oczko:

.

Mnie prosila a wlasciwie zasugerowala, zebym wstawila male, ale tych co ja mam to nie mamalych. I zeby zajmowaly 3 linijki a nie 3 suwaczki. Czyli jak macie zdjecia to jest jedna linijka

Dziubala
Alutko - u mnie też chłopaki z czasem do wszystkiego się przyzwyczajały, ale do konika bujanego jakoś nie, choć jeszcze w Maćku jest szansa :Oczko:

Miłego popołudnia ::):

Moje oboje uwielbiaja konika a hustwake to tylko funio. Pola woli sie bujac nizej a maly to prawie pod sam sufit

Odnośnik do komentarza

Wiecie dziś chwilami Amelka była nie znośna :( wszystko na złość robiła.
A i spać nie poszła przez cały dzień. Nawet po spacerku i zabawie w resztkach śniegu nie padła spać
Lulanie na rękach i przytulanie też nie pomogło...no za nic nie chciała pójść spać
Za to wieczorem przeczytałam jej jeden swój wierszyk a przy drugim już padła i spałą :)

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Niewiem...ale nietylko ja juz sie zdenerwowoalam ale inni lokatorzy tez...
jutro wybywam do administracji niestety.

Ja się dziś zdenerwowałam bo było zebranie w sprawie śmieci...
Zabierają duży kontener ze wsi a każdy ma dostać taki mały do domu...
Ale nie wy tym rzecz poszło o abonament... Nie ważne czy masz kontenerek pełny i wystawiasz go do zabrania czy nie to masz miesięcznie płacić jakieś 15 zeta i jeszcze chcą się podnieść....
odpady mają być segregowane:szkło. plastki, papier....
Do tegowiecej rzeczy nie można wyrzucać niż wrzucać....to co ja mam tam wrzucać???!!

Zresztą u nas to praktycznie śmieci nie ma
Plastikowe butelki oddajemy babci albo sąsiadce jak melko ludzom sprzedaje.
wszelkie puszki szkła razem z makulaturą się na skup wywozi
resztki to zjadają zwierzęta...albo tak jak obierki z ziemniaków to się poprostu pali
popiół się na pole wynosi....

paranoja z tym wszystkim
wszyscy ludzie po kolei nie zgadzają się na takie opłaty....bo niby za co mamy płacić...??

Odnośnik do komentarza

W miastach to jest torszkę inna sytuacja śmieciowa...na wsi jest ich mniej...
ale naprawdę ludzie sie dziś zdenerwowali
bo ta firma co niby ma wywozić śmieci to do burmistrza należy....i jak cobie policzyli to duuuuuuuuuuży zysko on na tym będzie miał i mało roboty bo wszystko sortowane. a jak kogoś przyłapią ze wrzucił coś czego nie można to kary mają być.....

Odnośnik do komentarza

Powiem wam jeszcze na dobranoc że ja do swoich wierszyków w wolnym czasie robię ilustrację takie malutkie bo wierszyk to prawie cała strona
mam już 2 i zaczynam 3
może jutro fotki wrzucę :36_2_27:
będę też na swoim wątku wrzucała pod wierszykami
albo zeskanuję do worda i umieszczę do ściągnięcia??
będzie wtedy 2 wersje jedna aby teksty a druga tekst + tysuneczek

Odnośnik do komentarza

babeczqa
U nas jest tak....ze my placimy w abonamecie czynszu tez wywozy smieci...ale najlepsze jest to ze przyjexdzaja sobie takie zezimieszki niewiadomo skad i nam wrzucaja do kublow swoje smieci tymsamym nieplaca u siebie poza miastem.
Ale y i tak placic musimy bo tylko tak mozna smieci wyrzuci do kontenera...i tez segregujemy.

U nas tez jest taka oplata za domki i nikt nie protestuje. cohenna nie przesadzaj, ze 15 zl to taki wielki wypadek:yes:

babeczko u nas byl pojemnik na suche oddzielnie. Nie w tej altanie smietnikowej tylko stal oddzielnie. I tam ludzie wywalali wszystko jak leci, wiec schowalismy go do srodka i altana jest zamykana na klucz. Bo jak byla otwarta to ludzie z domkow smiecie nam podrzucali, bo szkoda kasy, zeby pojemnik miec. Teraz kazdy musi miec pojemnik, bo inaczej jest kara za nie posiadanie smietnika

Odnośnik do komentarza

nie chodzi o koszt...tyko o to jak to jest robione
ta firma jest wójta i on sam sobie wydał pozwolenie...jest w sąsiedniej gminie druga która zrobi to za 5 i nie w formie abonamentu tylko jak masz pełny kosz to wystawiasz...ale wójt nie zezwala na to żeby ona działała...
i to jest tak wnerwiajęce
tak pozatym nie można wyżucić np: butelki po oleju...i wiele wiele rzeczy nie można wyrzucić to takiego kosza...więc co ja mam robić z takimi rzeczami???
ulotkę mam w kuchmi a tam spis co można a co nie...jutro jeszcze kilka takich absurdów wam pokażę...

Odnośnik do komentarza

asia78
babeczko u nas byl pojemnik na suche oddzielnie. Nie w tej altanie smietnikowej tylko stal oddzielnie. I tam ludzie wywalali wszystko jak leci, wiec schowalismy go do srodka i altana jest zamykana na klucz. Bo jak byla otwarta to ludzie z domkow smiecie nam podrzucali, bo szkoda kasy, zeby pojemnik miec. Teraz kazdy musi miec pojemnik, bo inaczej jest kara za nie posiadanie smietnika

To nie do mnie było adersowanie..ale...
Znajomy mieszka w takiej gminie gdzie juz od dwuch lat mają być takie pojemniki
on umowy nie podpisał i nie ma go
i żadnej kary mu nie dali

szkło, złom....itp wywozi na skup więc ma kwitek
butelki oddaje na mleko
odpadki pali albo zwierzętom...

już nie raz byli u niego żeby podpisał umowe na wywuz śmieci
ale nic mu sie mogą zrobić..bo nie mają jak...a zmusić go nie zmuszą!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...