Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

hej !!

U nas noc w miare ok, jedynie ten kaszel... Ala ma takie ataki kaszlu... Idziemy do pediatry popołudniu bo niepokoji mnie to. Niby chora niby zdrowa, ale to juz 4 tygodnie trwa :Zły: Święta niedługo a bobas mi kaszle. Zobaczymy co pediatra powie.

Kwiaciarko nic nie widze, coś wrzucasz, ale ja nic nie widze :(

Alutko pochwal sie potem fryzurką :yes:

Babeczqo nie wsiąknij w tym Careeofurze :Oczko:

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Tak Ci chlusta - tzn ....robi to od płaczy tak?
Niemartw sie Oliwia wczoraj u gastrologa obsikała gabinet:)

tzn. ostatnio lekarka powiedziała, ze to jej wina bo za głęboko wsadziła Alusi patyk do buzi jak oglądała gardełko a że Alka była po obiedzie to zwymiotywała

wiesz obsikac to nic, ale myj i sprzataj te wymiociny... tu mi sie Ala wydziera a tu lekarka mówi, ze mam posprzątać...

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Lema
kajocha
hej !

nie chce mi sie czytac :Oczko: nadrobie wieczorem :D

Pochwale sie :lol:

Alicja woła MAMUSIA !!!!!! od kilku dni :D

z nowych słów to nie dam rady wymienić, Ala powtarza WSZYSTKO !! mowi ze tata jest w pracy (paci), ze mama sprzata, no wszystko powtórzy ! nie ma słow, ktorego nie powiem :lol: a rybka u Ali to YBKA :Oczko:

:brawo: dla Alusi-Gadusi::):
No wielkie
:brawo:

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Czesc Aida
co u Ciebie?
czy twoje blizniaczki robia siusiu albo qpke na nocnik juz??

Absolutnie nie robią, bo ani razu zadnej nie wysadziłam :36_1_1:
Po pierwszym dziecku wiem, że najłątwiej się uczy jak pochodzi bez pieluchy i wszystko zasika..probowąłam z akroliną koło 18 miesiecy połaziła ze 2 dni i jakos nei załapała, koło 2 lat już od razu pierwszy dzien iok, ale były pojedyncze wpadki od czasu do czasu. I to nie było "wysadzanie" bo one zywe i nie usiedzą dla siedzenia. musza faktycznie czaić powiązanie jednego z drugim. Nie mam zdrowia przy trojce ani czasu kompletnie na pilnoiwanie nocników z sikami czy bez, no i zimno jest u nas - 16 stopni około. W wakacje sie wezme będzie ciepło, zobaczymy.

Mowa, gorzej zdecydowanie niż karolina w tym wieku, moze podobnie jak 10, 11 miesieczna karolinka. No ale to bliźnaiczki wiec gadaja autentycznie miedzy sobą, dogadują siewymieniają jedzeniem, zabawkami w łozeczku itd. Cos tam pogadaja i wymianka. Blixniaczki w teori mówia poźniej, od normy to jakos nie odbiega wiec czekam spokojnie;) Rozkrecaja, się, najwiecej niestety mówią z zamkniętą buzią, zgadzaja sie akcenty, liczba sylab kontekst i to, ze czasem jak otworza to wylei sensowny wyraz, proste zdanie.

CZesem cos powiedza ale ja nei licze pojedynczych wyskokow, ze np raz cos powie., Natalia powiedziała kiedys okujajy - okulary pokazujac na moje, ale zrobiłą to rtaz i tyle..wiec jak dla mnei się nie liczy :)

To co mówią bardziej zdaniewego i uzywaja widac siwadomie to
Cio to je
cio sie dzieje
Ciem to - chce to
daj to
nie ciem
koncził sie - to o bajce teledysku że sie skonczył
no i juz jakies wyrazy, rzeczowniki, typu lala, buty, atko, wiecej tego ale nie powalająco dużo

Kaja, Natalia

Natalia to chyba jedo z dłuższych słow Dominiki
mówią slicznie tatuś zdrobniale, mamusia jeszcze nie

A wiem tez takie fajniejsze słowo to dziekuje :) - Dominika

Odnośnik do komentarza

Po za tym ..no one miały po urodzeniu problemy, to są wcześniaki, defakto z "dziurami w mózgu" powstałymi po wylewach 2 stopnia. Mózg się regeneruje, więc mamnadzieje, że z czasem to zaniknie, u Natali prawie zanikneło u Dominiki było, ale jej sie ciemiączko wczesniej zaroslo, więc możliwe ze potem tez zaczeło zanikac. Po tym co przeszły mają szanse na nrmalny rozwój, ale nei jest to wcale oczywiste.
Cieszę się, ze jest jak jest i uwazam ze na to co rzeszły rozwijają się fenomenalnie, zresztą lekarze to potwierdzają, IL o to chodzi. Nie będe ich porównywac z karolinką, bo to nie ma sensu. Dzieci w tym wieku co one sa tez rozwijaja sie roznie, niektore robai szybciej to inne tamto, sa tez takie co wszystko robia super:) Ale wazne ze generalnie nei odstają od rówieśników, wiec mam nadzieję, ze wszysko będzie dobrze :36_4_13:

Martwiłabym się gdyby nie mowly kompletenie nic i nie rozumiały co się do nich mówi.
Chociaz znam przypadki blixniaków co nie mówiy do 4 roku zycia a potem od razu zdaniami. Moj chcrzestny zaczał mowic jak miał 3 lata i tez od razu zdaniami, skonczył bez problemu studia itd, wiec nie miało to znaczenia. Moze nie czuł potrzeby gadania.
A powyzsze przypadki to jest nie mówienie kompletnie niczego, nawet baba, tata itd

Odnośnik do komentarza

Witam czwartkowo

Nocka ok, Maciuś ładnie spał do 5.25. Żeby nie zaczynał wcześnie dnia to oczywiście przeszedł do naszego łóżka :Śmiech:. Zawsze to pół godziny więcej leżenia :Oczko:

Babeczqa – ale się uśmiałam z obsikanej lekarki :Śmiech:
Dicoflor30 miał Maciuś przez 3m-ce , to taki lek osłonowy (coś jak Lacidofil), wskazany m.in. dla alergików.

Alutka – czekamy na fotki pofryzjerowe :yes:
Wiesz, że dziś są 2 odcinki Housa :Śmiech:

Kajoszka – skoro Ala kaszle 4 tygodnie i nie ma poprawy to warto udać się do lekarza :yes:, bo to już za długo trwa. Dobrych wieści i zdrówka dla Alusi!

Aida – to sporo mówią bliźniaczki, bo pojawiają się nawet krótkie zdania :great:

Odnośnik do komentarza

Wsumei z ta mowa to rozne zródla róznie podaja.w niektórych artykułach psza o minimum 10 słowach typu tata, mama, dada itd, a w innych że słownik przeciętnego zawiera około 50 słow

moz e tak jest ze 10 to minimum a jakas srednai to około 50...

Zaieram sie za prace, bo mnie wciaglo z ta mowa;)

WE takim razie MOJA za rozwój mowy wszystkich lipcowych dzieciaczków i tych planowanych na lipiec ;)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam czwartkowo

Nocka ok, Maciuś ładnie spał do 5.25. Żeby nie zaczynał wcześnie dnia to oczywiście przeszedł do naszego łóżka :Śmiech:. Zawsze to pół godziny więcej leżenia :Oczko:

Babeczqa – ale się uśmiałam z obsikanej lekarki :Śmiech:
Dicoflor30 miał Maciuś przez 3m-ce , to taki lek osłonowy (coś jak Lacidofil), wskazany m.in. dla alergików.

Alutka – czekamy na fotki pofryzjerowe :yes:
Wiesz, że dziś są 2 odcinki Housa :Śmiech:

Kajoszka – skoro Ala kaszle 4 tygodnie i nie ma poprawy to warto udać się do lekarza :yes:, bo to już za długo trwa. Dobrych wieści i zdrówka dla Alusi!

Aida – to sporo mówią bliźniaczki, bo pojawiają się nawet krótkie zdania :great:
To mnie uspokoilas z tym dicoflorem ma brac przez 4 tyg.

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...