Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

asia78
Ja to uwielbiam tv, ale tez sie chyba musze ograniczyc:oops:

u nas Kuba najbardziej jest za tv, musze go z nim pilnowac, a jak go wygonie to leci na kompa, wiec z tym tez musze go pilnowac.
Ela nie oglada, jedynie na reklamy reaguje i na piosenki.
asia78
W tej ksiazce co dostalam z parentingu jest napisane, ze dzieci trzeba wychowywac a nie zeby sie wychowywaly obok tego calego sprzatania gotowania i innych. Ale niestety wiele z nas tak robi:(

ja jeszcze nie zdazylam pocztac :(
Alutka7912
babeczqa
A najcudowniejsza ksiązka jaka przeczytałyscie to jaka??
jeden tytuł:)

Babeczqo jeszcze ze szkoły średniej w pamięci zostały mi Medaliony Z.Nałkowskiej... kocham też Małego Księcia :wink:
A z takich które ostatnio przeczytałam i mogłabym przeczytac jeszcze raz są książki Moniki Szwaji :Oczko:
Nie mam jednej ulubionej i najcudowniejszej książki..... teraz na mysl nasuwa mi sie zbyt wiele tytułów :wink:
a mi sie bardzo podobaly "noce i dnie", czytalam jednym tchem.

Dziubala
Witam piątkowo

Unas nocka przespana, zatem ząbki Maciusiowe na razie zrobiły przerwę.

A rano byłam na zastrzyku. Dziś strasznie bolało ::(:, myślałam, że mi kolano rozsadzi. Teraz na szczęście mniej boli ale nogi jeszcze nawet do połowy nie mogę zgiąć :Kiepsko:
Dobrze, że dziś Maciuś jest mniej energiczny niż zwykle.
bryyyyy, oby wiecej tak nie bolalo

asia78
E to moje je i parowki i nalesniki. A dzis mam nadzieje ze bedzie chetny na pampuchy vel parowance:yes:

moje tez je i parowki i nalesniki :)
cohenna
Jak się wam podoba świat ??
Pięknie jest :36_2_27:
Pokażę fotki z wczoraj

superowe foty, Amelka sliczna :)

Alutka7912
Pierwszy post po wekendzie i mi się stronka trafiła :Oczko:

No to za:-
- za Kwiaciarkę coby chociaż od czasu do czasu luknęła do nas i puściła oczko że u niej wszystko ok :Oczko:
-
dzieki :)

kajocha
Alutko, Kwiaciarko dziekuje za wsparcie psychiczne :Oczko: ale i tak z nerwów biegunki dostałam bo niby sie nie przejmowałam, ale spokoju mi to nie dawało, ze moje dziecko jest tłuste....

e daj sobie spokoj, patrzylam na te centyle i Ala jest w normie, babka ma hopla na pkcie nadwagi u dzieci i tyle.
Duzo sie mowi o nadwadze dzieciecej teraz - moze ona pisze jakas prace profesorska hahah :)

Alutka7912
Proszę o głosik na Julcię :Oczko:


oddalam :)

kajocha
Lema
Dziubala
Cohenna – napisz mi wszystkie dane potrzebne do wpisania Cię na Listę Lipcówkową. Jak będę je mieć to Cię dopiszę :yes:
Fajne śnieżne fotki ::):

Aida – wysłałam Ci na pw linka. A Monia już urodziła :yes:

Alutka – u nas Maciuś chciał śnieg dotkać gołymi rękami. Złościł się jak ubierałam mu rękawiczki :Śmiech:

Kajoszka – aż trudno uwierzyć, że pediatra z takimi tekstami wyjechała :Szok:
Trzeba było powiedzieć, że Wasza pediatra jest innego zdania :Oczko:

A Franus wlasnie nie chcial dotknAc sniegu::): Zabieral raczke, ale tak w stylu i chcialbym i boje sie::): I cieszyl sie z takiej zabawy::):

Alicja jedynie przez okno mogła oglądać jak jest biało na podwórku, ale za to ładnie wołała SIEK = śnieg :Oczko:

Ela jak zobaczyla snieg to od razu przyniosla buty, poszlismy i snig zostal 'obadany" na prawo i lewo i dotkniety i polizany i kopany hahah
balwan 1szy ulepiony, mam zdjecia :)
Do dzis balwan stoi, nieco sie przechylil , ale stoi , a Ela co rano sprawdza czy wszystko z nim oki :) nie wiem co bedzie, jak pewnego ranka balwan zniknie...
balwan Ela pieknie mowi :)
Aha Dziubalo, ja jem takie batony - adasie, Ela mowi dadaś hahah pomyslalam, ze z Twoim Adasiem juz by sie moze porozumiala :)

Dziubala
Kajoszka - mnie też w sobotę mowę odjęło, bo babka co robiła Maćkowi usg denerwowała się, że on płacze w czasie usg tarczycy. Więc tłumaczę jej, że to dziecko i pewnie przestraszone itp. Pytam czy inne dzieci grzecznie leżały a ona na to, że żadne do tej pory spokojnie nie leżało a niekóre to nawet wymiotowały. I powiedziała to takim tonem, że miało się ochotę jej powiedzieć do słuchu :Zły:. A ja nie wiedziałam co powiedzieć.

heh, to jak Kuba mial rok to mial usg brzucha, plakal i nie chcial lezec spokonie, to mi powiedziala idiotka tak:
albo dziecko bedzie lezalo spokojnie, albo panstwa wyprosze :Szok: :surprised:
Dziubala
kajocha
A Alicja może sie wydawać pulchniutka bo nie ma jeszcze 80cm. Jak ją mierzyłam to miała coś około 76-77cm, ale to nie powód żeby twierdzić, że moje dziecko jest tluste...

Maciek ma 77 cm i waży 11,5 kg. Na centylach wagę ma na 50 a wzrost 25 centylu. Więc wagę ma idealną haha, a jest mały jeśli chodzi o wzrost a i tak mówią, że jest duży :Śmiech:
Widać "duży/a" to pojęcie względne :Oczko:

Ela ma 77 i 10,2 i jest uwazana przez moja pediatre za drobna dziewczynke :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

no i wiecej nie dam rady czytac.

U nas ok, Ela przesypia nocki ladnie ostatnio, jak juz pisalam, snieg poznala, balwana ulepila, kapie sie ladnie sama, brzuszek ,szyjka, cycki, nozka prawa :)
mowi coraz wiecej, ale z pelnych zdan to tylko - daj to, co to itp.
tatus , tata, dziadzia, baba, kuba pieknie, balwan, adaś, kapcie i inne pierdoly, ale mama i ela nie powie za nic :(
mowie , powiedz mama, a ona ze nie.
ela tez nie,reszte wszystko powie.

Dzis chyba jej sie kuba snil, bo w nocy przez sen go wolala hahah
ona na kube bobo wola, i dzis spi i slysze , bobo, bobo hahah fajne to bylo.

Uciekam kochane, papa

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
cohenna
babeczqa
Ja to bym chciala nowa pralke i lodowke...ale poki co te babci sa ok:) a ja jakos nie zalozyla bym czegos Oliwi niewyprasowanego:)jakoe dziwna jestem:lol: no a moje rzeczy to zalezy czy mocno wygniecione czy nie:)

A ja sobie kupiłam z mężem tydzień temu nową pralkę :)
Do tej pory to franie miałam......
I jestem bardzo szczęśliwa :) Choć "goła i wesoła"
do tej pory mieliscie franie?
No to gratuluje nowe zakupu :)

Tak frania płukanie ręczne i wirówka...
Ale ta ostatnia się zepsuła..........więc kupiliśmy automat choć juz pieniążków na kącienie mamy
Za to nie stoję całe dopołudnie w sobotę przy praniu :) mam więcej czasu bo samo mi sie pierze :):36_2_27:

Odnośnik do komentarza

kajocha
babeczqa
kajocha

a tam zaraz gapa :Oczko:

Ja czuję sie lepiej, niestety nie obyło sie bez antybiotyku. Dostałam recepte na antybiotyjk i czuję sie troszke lepiej. Alicja gorzej... La cała uprzejma Pani pediatra kazała podawać dalej Eurespal, czyścić nos, Flegamine i czekać tydzień... Ala ma zawalony nosek, źle śpi i niestety poprawy nie ma... Jak jej nie przejdzie do środy to ide do przychodni bo przecież katar nie może trwać 2 tygodnie prawda ?
jak ja ide do pediatry po co s bo Oliwka chora dostaje tez Eurespal ktory mi gardłem wychodzi bo jakos od pewnego czasu wogole niepomaga Oliwii...
ale na razie od 2 tyg w sumie wiecej niz dwa tygodnie spokoj..działaja leki alergiczne..moze ona niepotrzbnie dostawala te leki przeziebieniowe bo moze to alergi apoprostu...

ale Alce napwno sie poprawi:)
moze 3 - zabki jej wychodza to tez sie nasila katarek.

no ząbki jej wychodzą, ale żeby aż taki katar ?
Eli przy zabkach zawsze miala katar, ostatnio nie ma.
ona ma juz 14 zebow! :)

Alutka7912
Jeśli chodzi o rachunki to za prąd płacimy miesięcznie jakieś 60 zł, do tego woda 30, gaz mamy tylko w butlki pod kuchenką a ogrzewanie mamy na wungiel :Oczko:

my za prad za 2 mce 350-400, ale my wszysko na prad, kuchenke, pompy od kominka i inne pierdoly. Teraz powinno byc nieco mniej, bo grzejemy wode kominkiem a nie pradem ;)

a jednak nadgonilam :)
no to teraz w spokoju moge isc ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kajocha
dobra dziewczynki, Kajoszek sie ulatnia bo musi robić mizerię i przygotować Alusi rybkę :)

a własnie, jak robicie dzieciaczkom rybkę ? Alusia zjda rybkę gotowaną na parze posoloną i posypaną koperkiem a do tego ziemniaczki z masełkiem :lol:

Maciek jeszcze nie jadł całej ryby ale podjadał od nas. My mieliśmy panierowaną a jemu dawałam ze środka, bez panieru.

Moje głownie w fioli z dodatkwim masełka, koperku , odrobiną soli, albo deliatnie tez tak ledwo posoloną w mące i na oliwie z oliwek, pewnie mniej zdrowa, ale czasem jak mam zajety piekarnik;) no a wsumie one juz jak miały koło 8, 9 miesiecy to jzu rybe z foli jadly wiec dosc dawno

aha, brawa dla gadułek lipcowych:):)

Ja musze spisać kiedys i na stronke =wrzucić, karolina miała swoj słownik, one tez powinny, mnie najbardziej wzrusza, wrzaski Dominiki, przez pol mieszkania

Na-ta-lia TRudno to napisać, bo sylaby niby normalne, ale tak smiesznie to akcentuje i rozdrabnia :0
Natalia nie potrafi mówić dominika:) I wołą ją jeszcze na samych kumkaniach:) Dużo mowi ..z zamknietą buzią :):) I jkest wrazenie, że "Kumka " całymi zdaniami

Odnośnik do komentarza

isa32
A Ibum? w aptece usłyszałam, że to samo co nurofen, zawirają ibuprofen.
Tak jak właśnie apap, paracetamol, panadol, eferalgan - zawierają paractamol.

Zbadza się Ibum, ibufen nurofen, to jedna grupa działajaca dodatkowo przeciwzapalnie, ale chyba mocniejsza niz te na bazie paracetamolu.

My to wsumie róznie stosujemy

Odnośnik do komentarza

babeczqa
my za wode mamy rozliczenie roczne....i dodaje sie do czynszu albo odejmuje:lol: tu jest plus za to prąd wogole wszytsko maisc w gore od stycznia....oszaleje:Szok::Histeria:

Nam wychodzi, za wszystko średnio 800/miesiac, więc chyba bardzo dużo..ale to dół domu a nie blok w bloku było taniej, no i to z ogrzewaniem, jak lato, to koło 450/500miesiecznie

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
babeczqa
nalesniki dajesz juz? smazone?? hmmm
ja wczoraj dalam z powidelkami chlebek ciezko zasypiała chyba brzusio bolał Oliwke.

Ela juz dawno je nalesniki :)

Naleśniki to panny od około 10 miesaca jadły, ale sm,arzena teflonie, bez tłuszczu i tylko do ciasta jest troche oliwy dodanej,

Na dyskotece si wyszałałam ze znajomymi w sobote, tak przed andrzejkami, bo potem bedzie tłok straszny:) Ale byuło suuuper

Odnośnik do komentarza

asia78
Agagt a Ty pracujesz?

Pracuję, ale mam nienormowany czas pracy.
Jednak nawet jak jestem w domu to mój synek niezbyt chętnie widzi mnie przed komputerem:)

Dziubala, tak, używałam żelu. Beckmann (pobiegłam sprawdzić nazwę do łazienki:) ma to do siebie, że prócz uniwersalnego możesz kupić małe buteleczki na specyficzne plamy. Choć oczywiście są plamy, których nie usunie się niczym, niestety:(

co do kąpieli, J. zaczął sam myć głowę, w ogóle kąpiele uwielbia.

asia78, co do upadania, Jaś dziś spotkał się z chodnikiem na spacerze, bo uciekał i maniacko chciał schylać się po śnieg... teraz jego czoło zdobi piękny siniak.

co do zabawek dla dziewczynek i chłopców... chyba wiele zależy od tego, co rodzice kupują, bo także zabawki wychowują do ról płciowych. Jaś ma różne zabawki, staramy się by były różnorodne i nie ograniczone tylko do jednej płci, co wcale nie jest takie proste (na rynku zabawkowym nawet kolory wyznaczają dla kogo jest dana zabawka). Mój synek ma też lalkę (po mnie), która idealnie sprawdzała się w nauce pokazywania oczu, uszu itp. Uwielbia różową świnkę i Teletubbisie, a prócz tego ma pełną gamę samochodów i instrumentów muzycznych:)

Ja też daję naleśniki i to jeden z przebojów:), do parówek też się przyznaję, choć wybieram je starannie. A jak przeczytałam o pyzach na parze (bo ja to znam pod taką nazwą) to myślę kiedy mi się uda je zrobić, nabrałam ogromnej ochoty i Jaśko zapewne je polubi. Uwielbia tzw. pierogi leniwe.

Chyba trochę nadrobiłam, z ostatnich 4 stron, ale jutro tzn. dziś będę pewnie do tyłu.

http://www.suwaczek.pl/cache/f5f28db712.png

http://images6.fotosik.pl/343/ffc4bd148e4caa66.jpg

Odnośnik do komentarza

hej ! pisze z lalusiem na kolanach :Szok:
ala ma takiego tulaka od rana !!! nie wiem czy dam rade dzisiaj pisac, postaram sie :P

ALUTKO DZIEKUJE ZA SMSOWE ZYCZENIA !!! VBYLO MI BARDZO MIŁO :Całus:

cohenna
Ja z alegro nie korzystałam jeszcze ....jakoś tak nie mam przekonamia.
koleżanka dostała w paczce cegłówkę zamiast zamówionego towaru.....

ja jeszcze niedawno sie zarzekałam a teraz ? kupuje ile sie da :D i jak narazie nie miałam nieprzyjemności, może spróbuj co ? co Ci szkodzi ?

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...