Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Lema
Dziubalka, Alutka- jakich plynow do kapieli uzywacie?

Nivea albo Bobini (ma fajne zapachy owocowe) ::):
A Ty jakich używasz?

CZytam ledwo żywa:) ale dokladnie tych samych ozywam, to się az wtraciłąm ;)

ccohenna sliczne zdjęcia

My byismy w sobote na andrzejakch, byulo bosko:) Wiem, ze szybciej ale potem blyby problemy z miejscami a lokal swietny klimat i suuper muzka:) sie wybawiłam i wyszalalam, a mlde zmęczyły babcie ;)

Odnośnik do komentarza

Alutka7912
Dziubala
Witam piątkowo

Unas nocka przespana, zatem ząbki Maciusiowe na razie zrobiły przerwę.

A rano byłam na zastrzyku. Dziś strasznie bolało ::(:, myślałam, że mi kolano rozsadzi. Teraz na szczęście mniej boli ale nogi jeszcze nawet do połowy nie mogę zgiąć :Kiepsko:
Dobrze, że dziś Maciuś jest mniej energiczny niż zwykle.

Dziubalko super że nocka przespana :Oczko: A zastrzyków ile masz wziasc? Pięć??

Dziubalko, ojej...słabo mi się zrobiło

masz moze linka gdzieś do mamusiek krakowskich na noworodku? Nie moge nic znalesc..woiem , ze nie na temat..Moni już urodziła? nie pamietam kiedy ma termin...

Odnośnik do komentarza

Lema
isa32
Ja bym się w ogóle bez tv obyła. Wystarcza radio, gazeta, internet i książka.

W ogole to nie, ale jak jestem sama w domu z Franiem to oprocz teletubisiow na troche telewizor nie jest wlaczany.

A my nie mamy telewizora :)
Kiedyś w akademiku i poprzednim mieszkaqniu była karta telwizyjna, teraz brakuje jakiejs antenyi wsumie ponad rok bez i mnie poweim zeby mi jej brakowało, bo zwyle raz na tydzien cos tam ogladałam. Zwykle sciagamy rozne filmy z internetu i jesli est czas, cos tam ogladniemy.

zauwazlam jednak ze jest spor ciekawych programów na satelicie, kiedys tego nie było.
Małę do jedzenia maj baje. Często edukacyjne, o dziwo je nawet wybieraja. Kiedys to było nawet do pol godziny, teraz w 20 minut zjadaja wiec nei jest tego dużo na dzien. Myślę ze koło 0,5h- 45 min

Odnośnik do komentarza

Pierwszy post po wekendzie i mi się stronka trafiła :Oczko:

No to za:- żeby zastrzyki Dziubalki nie bolały :Całus:
- za nowe mieszkanie Reni - żeby jej sie dobrze mieszkało :Całus:
- za przespane nocki Lemy i Isy :Oczko:
- za zdrówko dla Oliwki i żeby szczepionka przyjęła się bez żadnych powikłań :Całus:
- za Kwiaciarkę coby chociaż od czasu do czasu luknęła do nas i puściła oczko że u niej wszystko ok :Oczko:
- za Kajoszki i zdrówko dla nich :Oczko:
- za Asię, Polę i Funiowatego :Oczko:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki !!

Jak zdąże to poczytam co pisałyście. Najpierw jednak muszę Wam napisać biedę miesiąca !!!!!

W sobotę Alicji pogorszyło się. Była bardzo ochrypnięta a katar nie chciał ustąpić. Zadzwoniłam więc do prywatnego pediatry i Pani doktor na 16 nas przyjęła. W gabinecie gdy ledwo weszliśmy (ja, Adam i Ala) usłyszałam, że Alicja jest WIELKĄ dziewczynką. Po rozebraniu jej dowiedziałam się, że moje dziecko jest... TŁUSTE :Szok: Pomyślałam, że jak dam tej francy tłuste to sie jej odechce, ale sie w język ugryzłam. Mało tego Alicja wg. tej pediatry za dużo je i za tłusto !!! Otóż powinnam jej gotować zupkę na 3 dni na jednym skrzydełku z kurczaka i jeszcze obierać z niego skóre :Szok: bo Ala jest gruba !!! Wg. tej "pediatry" Alicja powinna jeść 3 posiłki dziennie czyli śniadanie mleko (bez kaszki), na obiad tą pseudo zupe, na kolacje mleko (bez kaszki!). Jeśli bede dalej tak robiła to moje dziecko bedzie miało problemy w życiu z otyłoscią bo już jest tłuste !! A żeby tego było mało to ta wredna baba jeszcze dodała: " no niech Pani sama powie, czy nie lepiej byłoby żeby Alicja wyglądała tak jak Pani mąż czy tak jak Pani?" Nie wiedziałam co powiedzieć !! Zatkało mnie !! Jak można mieć taki k... tupet ?? I jeszcze powiedziała mi, że ona wie, że są ludzie którzy zjedzą liść sałaty i tyją, ale w takich sytuacjach ona proponuje takim ludzią aby jedli pół liścia sałaty... Nożesz k... poszłam przecież do niej dlatego że Ala chora była. To nawet nie jest nasza pediatra tylko lekarz znaleziony kiedyś na necie przyjmujący dzieci o każdej porze dnia w świeta, soboty i niedziele i byliśmy u niej dosłownie 3 raz odkąd Ala sie urodziła a ta franca mi uwagi robi jak ja wyglądam i jak ja dziecko spasłam...

Dla sprostowania Alicji jadłospis:

Śniadanie kaszka ryzowa na mleku 150ml i nie zawsze mi całość zje godzina 7 rano
Serek przed spaniem koło 11 zje danonek, serek zwyłky taki naturalny
14 obiadek zupka z mięskiem - nie daje masła czy innego tłuszczu, gotuje królika czesto, indyka, kurczaka, chudą wołowinkę bez zasmażek bez mąki i bez śmietany sanme warzywa, ryż ewentualnie kasza czy makaron
17 owoce - Alicja nie chce mi od jakiegos czasu jesc owoców dam jej albo ciastko zwyłky herbatnik, chrupeczki kukurydziane i wszystko
19 kolacja to samo co na śniadanie i koniec
Ala w nocy nie je, nie pije herbatki (bardzo rzadko sie napije)
miedzy posiłkami kawałeczek chlebka, chuda szyneczka plasterek i tyle, do picia woda, herbatka, soczek

Alicja waży 11 800g i ona jest k... tlusta ?

Mówię Wam jaką pianę toczyłam ze złości... Adam też miał dość !! Ostatni raz do niej poszłam no chyba, ze sytuacja nas zmusi, ale wtedy to już jej powiem, że ma mi głupot nie pociaskac bo nie przyszłam po porady dietetyczne. I jeszcze sie franca do mnie przyczepiła, że Ala taka sama jest tłusta jak ja... No jaki trzeba mieć tupet co ??

Powiedziała mi: "wystarczy spojrzeć tylko na Alicje jaka jest tłusta, ciało jakie miekkie, dlonie sie topią w jej ciałku" BZDURA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Kajoszka - :Całus: Popieprzona jakaś ta baba :grrrrrr: Juz jak mi w sobote napisałas co ona Ci powiedziała to aż mi się wierzyc nie chciało....i jeszcze te aluzję co to Twojej wagi....nie wiem co mam na to napisać. Ciśnie mi sie na usta jedno takie słowo na jej temat ale nie będe tu pisała bo to forum publiczne :Oczko:
Jak zwazyłam Jule i okazało się że jej waga jest zblizona do wagi Aluni to sobie pomyslałam od razu w jaki sposób miałabym ewentualnie odchudzić moje dziecko skoro je dziennie piec lekkostrawnych posiłków z czego trzy to posiłki podstawowe a reszta to owoce i produkty mleczne, nabiał.....Ale ja mam inną pediatrę, zawsze mówi że Julcia pięknie wygląda, ładnie rośnie, dobrze ja karmię tzn. chodzi o ilość posiłków i jakosć.... Nie wiem co mam Ci napisać :Całus: Co pediatra to inna opinia :Całus:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Ja az tak nienarzeka na sprzatanie ale jak przychodzi sobota jazda jest od 7 rano, moj K. jak wtedy spi jeszcze to wsie wkurza, wtedy idzie wielkie sprzatanie no i 2 h i sie wyrabiam pozniej zakupy itp....
a w ciazgu tygodnia to idzie taka rutyna od rana ciach ciach ...pozniej prasowanie, podłogi obiados....wsyztsko na raz:)przy bacznejobserwacji Oliwii..czasem sie robi jak spi:) no ale zawsze jest cycus glancus jak to moj K. mowie:lol:

Swietna organizacja to podstawa::): Tylko u mnie to inna bajka, ja wiekszosc dnia spedzam w pracy, wiec mam troche trudniej...
Alutka7912

Ja w tygodniu sprzatam z samego rana jak Julcia jeszcze śpi. Wstaje wcześnie i zamiatam podłogi (czasem tez myję) ścieram kurze, porządkuje wszystko w łazience i przygotowuje wszystko do obiadu jesli nie mam nic gotowego. Póxniej budzi sie Julcia więc ja przebieram, daje jej śniadano, razem robimy poranna toaletę i lecem do roboty :Oczko: Po pracy robie obiad, daje małej deser, bawimy sie i razem ewentulanie gotujemy obiad na następny dzień (albo nastawiam np. zupę ok. 20 jak ona juz idzie spać). W wekend jak W. jest w domu to bierze Jule na spacer albo gdzies w gości i ja wtedy mogę posprzatac albo uwalić sie i poczytac książkę :Oczko: Najcześciej jednak w wekendy nie ma nas w domu bo jedziemy albo do mojej mamy albo do babci, albo do znajomych w gości :Oczko:
A, to wiele wyjasnia. Ja rano nie wstaje wczesniej, bo raz, ze nocki zarwane, dwa, ze jestem typem sowy i wole jednak porobic cos wieczorem. Ja niektore rzeczy robie z Farniem, bo on wrecz sie rwie do odkurzania, scierania kurzy itp. Generalnei lubi robic cos ze mna pod warunkiem, ze w tym uczestniczy. Ale prasowanie, zmywanie naczyn i wiele innych rzeczy odpada. Poza tym zazwyczaj jestesmy we dwoje po poludniu i w soboty, wiec wszystko musze robic sama::(:

babeczqa
A najcudowniejsza ksiązka jaka przeczytałyscie to jaka??
jeden tytuł:)

Ojej, to bardzo trudne pytanie::): Tak na szybko przychodza mi do glowy "Mistrz i Malgorzata" oraz "Zbrodnia i kara"::):

A czytalyscie "Oskara i pania Roze"? Swietna::):

asia78
W tej ksiazce co dostalam z parentingu jest napisane, ze dzieci trzeba wychowywac a nie zeby sie wychowywaly obok tego calego sprzatania gotowania i innych. Ale niestety wiele z nas tak robi:(

Hmm, chyba jestem glupia, bo nie wiem jak to interpretowac?:Oczko: Czy tak, ze dzieci powinny uczestniczyc w pracach domowych czy tak, ze nalezy dziecku poswiecac czas i uwage, a nie zjamowac sie wszystkim a dfziecko tak troche z bpoku zostawiac?:Oczko:
Dziubala

Lema – wiadomo, że każda mama robi jak uważa. Dla mnie „zabawne”, że np. dziecko dostaje np. parówki a nie je naleśników :D
Bez urazy :Oczko:

Nie wiem czy Ty mnei zrozumialas dobrze:Oczko: Ale, mniejsza o to, ja tez nie daje Franiowi czekolady, danonkow i parowek, a nalesniki mowie jak najbardziej tak::):

Ach, jakos pisze pokretnie, bo czesto musze tlumaczyc co mialam na mysli... Mi tylko chodzilo o to, ze rozbawilo mnie to, w jaki sposob to ujelas, ale rozumiem o co chodzilo Tobie i malo tego mysle podobnie::):

Dziubala
Lema
Dziubalka, Alutka- jakich plynow do kapieli uzywacie?

Nivea albo Bobini (ma fajne zapachy owocowe) ::):
A Ty jakich używasz?

Nivea, ale jakos tak mi sie nie pieni jak u Ciebie na fotce::): Dlatego pytalam jakiego uzywasz::):

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...