Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, no nie bywam za często :oops: albo nastrój kiepski, albo brak czasu, albo jedno i drugie. Teraz D. ma urlop, więc załatwiamy co się da. Przemeldowaliśmy się dzisiaj :yes: no i mebli szukaliśmy przez dwa dni. Ledwie żyję. Do biura D. kupione i szafy do holi - w efekcie wszystko w ikei. A sofy nie zamówione, bo nadal myślę czy kasę wydawać. Mamy dwie kanapy, 2- i 3-os. podobne w formie, może je dać do tapicera? Ech... nie takie proste to wszystko.
Mieszkanie sprzedane, troszkę kaski zostało, chcemy odłożyć na ogrodzenie, ale właśnie na wykończenie też trochę pójdzie.
Ala dzisiaj z babciami siedziała od 12 do 17, D. teraz pojechał do brata, bo chce zrobić regały w garażu. Nie wiem kiedy, bo w niedzielę jedziemy do Ustronia i wracamy w piątek. A ja mam jutro niemiecki, w piątek i sobotę studia. Zostaje niedzielne przedpołudnie na spakowanie. W poniedziałek po urlopie D. jedzie do Poznania w sumie na 5 tyg. a później będzie już w domu, ale zleciało :Szok:

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

U nas nieśmiało wygląda słońce, może w końcu zobaczę niebiesko niebo :)

Pani w przedszkolu wzięła mnie na bok i powiedziała, że Maciuś od 2 dni zrobił się nadzwyczaj "uparty", jak się zaweźmie to coś jakby się obraża i nie odzywa do nikogo :Szok:. Na próbnych przedstawieniach nie śpiewa, nie mówi wierszyków. Pytała czy coś się w domu stało w ostatnich dniach, no ale u nas w domu bez zmian więc nie wiem skąd u niego takie zachowanie. Pani musi go jakoś "złamać", ma pozwolenie na szantaż i na przekupstwo :Oczko:, każdy chwyt dozwolony byle znów brał udział w zajęciach. Musimy z Maciusiem pogadać, a to nie będzie łatwe w tej jego upartości ;)

Isa - intensywnie u Was, sił i cierpliwości na to wszystko.
Z tapicerem dobry pomysł, bo dobrałabyś rodzaj materiału i koloru idealnie tak jakbyś chciała :)
Fajnie, że mieszkanie sprzedane :great:

Odnośnik do komentarza

W weekend ( jak Ela bedzie zdrowa) chcemy isc do kina na "kota w butach" :)
Ela - wczoraj nie zrobilam inhalacji wieczorem bo bylo juz dobrze, a dzis rano wstala i szczekajaco kaszlala, zrobilam inhalacje i jak reka odjal. Ale troche mam obawy z tymi inhalacjami, bo pisalyscie, ze ten pulmicort to taki ciezszy lek .... ale lekarka mowila, ze jak bedzie krtaniowe to zeby dawac , wiec daje. Nie wiem czy isc dzis do lekarza czy nie, w dzien jak zdrowa, na wieczor zapycha sie nos i wtedy mokry kaszel i rano troche a pozniej zdrowa.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Kwiaciarko - tak, rozmowy potrzebne i jeszcze... cierpliwość :D
Zdrowia dla Eli żeby szybko te kaszle ustały. Zapytaj przy okazji lekarki czy można zamienić Pulmicort na Berodual.

Zmykam, bo sporo spraw na głowie a jestem sama, a K. pojechał dziś do Warszawy, wróci wieczorem, muszę przemyśleć popołudniową logistykę, bo Adaś ma trening, ale jakoś DR, bo muszę :D

Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

Czesc::):

Chora jestem na calego, jade zaraz do lekarza. Gdyby nie sprawozdania nic by mnie z domu nie wyciągnęło dzis.
Francik cudnie wyglada w stroju, jutro jego pierwszy bal (w zeslzym roku był chory), ale jestem przejeta:yes: Zrobili wczoraj z L. (bo ja leżałam jak niezywa) miecz z tektury, Franek już w pelni wyposażony na bal.

Dziubalko, a Francik nie jest uparty i mnie to troche martwi, ze wyrosnie na takiego mieczaka jak mama:Oczko: L. jest duzo bardziej stanowczy i taki hmm, twardy w pozytywnym znaczeniu, moglby charakter odziedzczyc po tacie:Oczko:
Za to Francik ostatnio ma etap skarzenia:Histeria:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Kwiaciarko, stroj jest swietny, bo szczuply:Oczko: To a propos figury Francia i tego co pisalam obok. Balam się, ze będzie ta bluzeczka szeroka i będzie to wisalo na Franciu, a tak nie jest. Nawet pasek jest ok. Tyle,ze material sztuczny, ale na jeden dzien moze byc:yes: Na pewno sfotografuje Franka i pokaze Wam:yes:
Ja mam spory problem z ubrankami dla Frania, np. dresy wszystkie ma zwezane w pasie- wypruwam gumke i robie scislej. A dżinsy zawsze na nim wisza.
My tez mamy ferie od poniedziałku :yes: Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie po feriach:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Się witam :)
kilka dni nie mialam czasu zajrzec znów tyle stron ;)

isa32
Ala śpi do 7.30-.8.00 a ja razem z nią :Oczko: i codziennie ledwie zdążamy na śniadanie, mają o 8.30.
U nas maluchy nie muszą spać, ale leżą w piżamkach na leżaczkach i Ala jak wstaje o 8 to siłą rzeczy nie jest zmęczona o 12... no nic, tłumaczyłam jej, reszta należy do pań. Sama dobrze wiem, że Ali nie da się zmusić do spokojnego leżenia... :Oczko:

u Vicka w tym roku pojawiły sie dwie grupy 3 latków, jako ,że zrobilo sie miejsce po tych dzieciach co je rodzice wysłali jako 6 latki do szkoly, więc Vic zamiast byc w drugiej grupie jest w 3ej, a tam na górze to tylko maja kocyki i poduszki i kłada sie na odpoczynek w południe, w ubrankach, pani im czyta bajki, kto chce to spi...

kwiaciarka
Dziubalo akurat z naszymi dziecmi to juz przeciez wiadomo, ze pojda do szkoly jako 7 mio latki jednak - z czego ja sie niezmiernie ciesze :)

ja też :)

Dziubala
kwiaciarka
Dziubalo akurat z naszymi dziecmi to juz przeciez wiadomo, ze pojda do szkoly jako 7 mio latki jednak - z czego ja sie niezmiernie ciesze :)

Na 100% jeszcze nie wiadomo. A nawet jak pójdą jako 7 latki to będzie maskara w szkołach, bo to będzie też rocznik gdzie obowiązkowo idą 6 latki :Kiepsko:
no mam nadzieje ze wiadomo i ze juz nic nie zmienia...
wielkiej masakry nie bedzie chyba, bo jak co to podziela klasy wzgledem wieku a program bedzie taki sam..

kwiaciarka
kawki sobie zrobie, kupilam wode mineralna, po kazdej kawie szklana wody :)
:36_1_11:

Dziubala
Kwiaciarko – Maciuś niewiele się interesuje literkami, idzie to jego zainteresowanie powoli, a i my nic nie robimy w tym kierunku, bo on nie wykazuje zainteresowania więc nie naciskamy, póki co ;)

u nas podobnie, choć Vic chetnie układa Kamilę gąsienicę, alfabet tez zna pol i ang, choc myli mu sie troche, liczenie i owszem, wszystko idzie swoim tępem, nie naciskam, zdązy sie nauczyc...

asia78
Czesc!!

Co do gloskowania i sylabowania to my mamy dwie gry Zabawa w gloski i Zabawa w sylaby. Stefan zna kilka literek i wszystkie liczby. Zna tez kolory angielskiei liczyc umie do 10. Nie wiem skad, bo na angielski nie chodzi
a ogląda mini mini? popoludniami jest ang z chochlikami, fajny program...moze stamtąd zna?

Lema
U Francia 13 stycznia jest bal karnawałowy

jakby co to ja mam strój liska do sprzedania,gdyby któras chciała,oraz strój muszkietera, cena do ustalenia,na pewno mniej niz w sklepie, ładny bardzo, jakby któraś chciała podeslę fotki, w razie czego piszcie na PRIV :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Wczoraj zapomniałam słowa na określenie zachowania Maćka, a chodziło mi o focha ;). I niestety Maciek często ma focha, z którym mniej lub bardziej próbujemy walczyć, a pani w przedszkolu poległa. Porozmawiałam sobie wczoraj z Maciusiem, dziś rano znowu przypomniałam jak wygląda dobre zachowanie, K. też mu coś do głowy powkładał, ale tak fajnie z poczuciem humoru, że Maciuś zamiast być poważny od rad, to się śmiał :Śmiech:. Liczę, że dziś będzie lepiej, bo Maciuś obiecał być fajnym Maciusiem. Jeszcze dodatkowo "przekupiłam" go figurką kota w butach, ale się ucieszył :)

Lema – zdrówka! Trzymaj się :Całus:
A ten strój dla Frania to kupowałaś czy wypożyczyłaś? Ja wolę wypożyczać ;), wg mnie to szkoda kasy na kupowanie stroju na raz ;)

Kwiaciarko – u nas ferie od 13 lutego :)

Devachan

kwiaciarka
Dziubalo akurat z naszymi dziecmi to juz przeciez wiadomo, ze pojda do szkoly jako 7 mio latki jednak - z czego ja sie niezmiernie ciesze :)

ja też :)

no mam nadzieje ze wiadomo i ze juz nic nie zmienia...
wielkiej masakry nie bedzie chyba, bo jak co to podziela klasy wzgledem wieku a program bedzie taki sam..

Wiadomo, że klasy będą dzielone wiekowo (tzn. wg roczników, chyba, że rodzic będzie chciał inaczej) i to nie w tym problem. Mnie chodziło o to, że pójdą wtedy do szkoły 2 roczniki (6 latki i 7 latki) i będzie 2 x więcej pierwszych klas. Oznacza to potem 2 razy większą konkurencję do gimnazjów, szkół średnich, studiów itd.

Odnośnik do komentarza

Czesc::):

Nie wiem czy Francik nie zarazil się ode mnie, jakis taki niewyrazny był z rana, oczy metne. Bylam na kontroli i zajechałam na chwile na bal, Francik jak na siebie bardzo spokojny był. Albo to przez halas (on bardzo nie lubi halasu) albo jakas choroba go pobiera, oby nie:yes:

Dziubalko
,kupowalam:yes: Ja bym odkupila chetnie stroj od kogos znajomego, ale taki z wypozyczalni to nie- nie wiadamo ile dzieci mialo go na sobie, a przeciez nie kazdy stroj nadaje się do prania. Ten mam zamiar sprzedac lub zostanie dla Antka/Kuby.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Czesc ,

poczytalam zaleglosci tutaj :Oczko:

Wczoraj przyjechalismy do No, samochodem z Mikolajkiem, Starszak przylecial wczesniej, bo wiadomo szkola.
Ale posiedzielismy sobie w PL, fajnie bylo, kino choc troszeczke nadrobione, bylismy na 80 milionow-zasnelam :Histeria:, po pierwsze bylam zmeczona a po drugie srednio mnie zainteresowal, choc moze i powinien...
Za to w ciemnosci mnie zachwycil, polecam!

Aaaa, oczywiscie podrozowalismy ze swinka morska, pewnie miala stres w kartonie ale trudno, przezyla:Oczko:

Mikolajek od poniedzialku do przedszkola po ponad miesiecznej przerwie, ciekawe czy nie bedzie klopotu z placzem...

Lema zdrowka dla Ciebie i oby Franio sie nie zarazil :Całus:

Zdrowka dla Ali i Eli:36_3_15:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...