Skocz do zawartości
Forum

spanie w łóżeczku


Rekomendowane odpowiedzi

moje dziecko od jakies (krotkiego czasu) spi we wlasnym lozeczku
zaczelo spac tak na dobre razem z rodzicami od 4mz

nie widze w tym zadnego problemu
z przyzwyczajaniem do lozeczka,nie bylo az tak zle,jak co niektorzy wypisuja:lol:



nie ma czym sie podniecac,ze niemowlaki spia w lozeczku swoim,badz z rodzicam:sofunny:

Odnośnik do komentarza

Witam!
ja córeczkę jeszcze karmię piersią - ale już tylko na noc - niestety jest już nawyk zasypiania przy cycu, ....ale nie dręczę się

do ósmego miesiąca, a więc do czasu kiedy zaczęło się ząbkowanie - nie było problemu .....
nakarmiłam małą, odłożyłam do łóźeczka, w nocy budziła się max 3 razy i spała do rana - ale od czasu ząbkowania chciała być tylko przy cycu - to ją uspakajało, koiło ból - ....wstawałam w nocy czasam co pół godziny, tak więc po którejś nocy z kolei zostawiałam małą na noc w łóżku.....teraz mamy lokatora - do ok godz. 24 śpi spokojnie w łóżeczku, a potem się zaczyna..........wstaje w łóżeczku, płacze-krzyczy.... no i czlowiek ustępuje...chce się przytulić do piersi, troszkę pocyca i śpi..........

z jednej stony jest to złe działanie, uzależnienie dziecka od matki - matki od dziecka, z drugiej strony nie żałuję............coś za coś.... przy tym czuję się spełniona jako matka............a wiadomo, że nie będzie to trwało latami

kasik kasik:36_21_5:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-32720.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/34843.png

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
...
(teraz jestesmy na etapie,ze corka sama zasypia w lozeczku,ale rodzic jest jeszcze w pokoju)

cala "nauka" odbywa sie bez histerii
...

Też jestem zdania, że dziecku trzeba pomagać i łagodnie przyzwyczajać, tuląc i uspokajając (metoda z "Język niemowląt"), a nie pozwalać "się wypłakać" z "zegarkiem w ręku" (metoda z "Uśnij wreszcie"). Tracy Hogg, autorka "Języka niemowląt" podaje przykład 8, czy 9-cio-miesiecznego chłopca, który zostawiany do wypłakania zaczynał wymiotować i potem bał się własnego łóżeczka.

I naj-naj-najważniejsze:
Rozbudzać dziecko, gdy je! Niech piers/butelka nie równa się usypiacz, bo wtedy dziecko budzi sie po 10 razy w nocy, (a jak jeszcze tego nie robi, to w wieku 3-4 miesięcy może zacząć).
Ja niestety tym razem się zagapiłam :cry:i za słabo rozbudziłam synka przed odłożeniem. Teraz czuję się, jakbym zrobiła krok do tyłu, bo to dopiero drugi dziń metody Tracy Hogg.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vgsx049lm.png

Odnośnik do komentarza

Proszono mnie w PW o napisanie w skrócie, na czym polega ta metoda. Nie będę pisała każdemu z osobna.

Mój synek był wyjątkowo trudnym przypadkiem, budzącym sie w nocy po 10 razy + 1,2 do 2 godzin nocnej przerwy na zzabawe. Dzienne drzemki nieregularne w zależcości czy i jaka była w nocy przerwa.
Usypianie:
Jak dziecko płacze - bierze się je na ręce i robi "ćsii, ćsi, ćsii", naśladując dźwięki naczyń przepływających, które dziecko słyszało kiedyś w łonie matki i poklepywanie po pleckach w rytmie bicia serca. Jak przestaje - odkłada do łóżeczka. Nie pamiętam, czy tak było w książce, ale jak się uspokoi, to jeszcze trochę robię to "ćsii" i dopiero wychodzę. (Tracy chyba kazała dalej poklepywać - nie jestem pewna, ale synka to rozbudza). Autorka pisze, jak nie przeoczyć pierwszych objawów przemęczenia, zeby szybko zareagowac, zanim zmęczone dziecko nie zrobi się przemęczone i marudne. Jest tam test, żeby ocenić charakter dziecka i opis faz snu, żeby rodzic dał dziecku zasnąć znowu, zamiast je rozbudzać.

Jak synek berdzo się rozbudzał w nocy, to pozwalałam mu się bawić, żeby łóżeczko mu się źle nie kojarzyło. Dziś okazało się, że niepotrzebnie. Pół godziny usypiania i nie było zabawy. Ciągle się uczę.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vgsx049lm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...