Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

gagawa
Szani
ale slodziutka :) a jaka juz duza jak ten czas leci :)

Szani, to tak jak Twoj maluszek... och! Kiedy moja taka będzie.... :-))

gagawa szybkciej niz myslisz :) zleci ten czas jak neiwiem :) ja tez niedawno rodzilam a tu widzisz jak zlecialo. Twoja tez juz ma 2 miesiace :):)

Odnośnik do komentarza

SuzyMummy
dobra a skad ja tak naprawde wiem czy mam za duzo czy za malo?

niby robi kupy normalne czesto i duzo.... i no i czesto wisi na cycu....
pediatra powiedziala ze 10 minut na jednej i 10 na drugiej co 3 -4 h ... ale tak sie nie da !!!!!!!!!!!!!!!!

a wogole mam jeszcze jedno pytanie... co robic pierwsze po 3 godzinach przespanych tego malego szkraba karmic? czy najpierw przewinac?

bo wiecie ja ja przewijam potem karmie a ona znowu kupa... no to przewijam... a ona chce znowu jesc:lup: wyjde z siebie...

i codziennie tesciowie :Płacz::Płacz:
dziecko powinno sie najesc w granicach 30 minut. i wytrzymac Ci okolo 2-4 godzin zalezy :)ale mo np wisial przed poltorej godziny po czym np w nocy spal 6-9 godzin a w dzien 4 godziny. ale mozesz tez np. przed jedzeniem odciagnac pokarm do butelki i dac tak malej zobaczysz ile zje ile masz pokarmu . i bedziesz wiedziala czy masz wystarczajaco. A jezeli budzi ci sie po 2-3 godzinach to znaczy ze masz dobry pokarm i jej wystarczy :)

Co do kupek i przewijania. Ja najpierw karmilam potem przewijalam. Ale potem juz mleko sztuczne dostawal, to ja np przewijalam maz robil w tym czasie mleko albo odwrotnie.

Odnośnik do komentarza

Halo SusyMummy gratuluje slotkiej coreczki :)
ja to przewijam po jedzeniu bo maly wiecej placze i sie zlosci jak go glodnego przewijam. Ale to wszystko jedno kiedy to robisz przed pomiedzy czyli po jednej piersi czy tez po jedzeniu. Tak mi doradzca karmiacych powiedzial. Sama wiedzisz jak tobie i corce pasuje. To ze masz zamalo pokarmu poznasz bo dziecko placze i nie odpreza sie po jedzeniu albo przy jedzeniu. Jak masz za duzo to masz ciezkie i bolace piersi. I ja na poczatku przejmowalam. Jan jadal co 2-3 godziny w nocy co 3-4-5 godziny. W trzecim tygodniu mial faze wzrostu i jadl co 1-2 i 5 dni chcial tylko na rece wiec spal u mnie na brzuchu i przytulalismy sie bardzo duzo. Pozatym doradzca powiedzial mi ze karmic dziecko jak jest glodne. Bylam bardzo zmeczona ale po 5 dniach wrucilo wszystko do normy. Nie martw sie poznasz jak mala bedzie glodna bo masz za malo pokarmu. Jezeli karmisz piersia nie przekarmisz malej.
pozdrowienia
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

SyzyMummy
moja czasem wisiała na cycu godzine i dłużej ale z czasem jej się wszystko unormowało, musisz przetrwać te pierwsze tygodnie, teraz to już wiem że 10-20 min to jest najedzona (oczywiście jak aktywnie ssie, a nie drzemie :-)) i mogę ją odłączyć jak przysypia.

Jak masz za mało pokarmu tak jak koleżanki piszą - mała Cię poinformuje, moja zjadła, puściła cyca, mi się wydawało że po 30 minutach powinna być najedzona a ona nadal marudna, nie chce spać, nic nie pomaga.. I olśnienie - dziecko dostało butlę, chlapneło jeszcze 90ml i cud! Mała grzeczniutka, nie kwęka, nie marudzi.. Dlatego zaczęłam dokarmiać. I problem się skończył, ale laktatorem pracowałam nad zwiększeniem ilości pokarmu. Najczęściej dawałam jej butlę na noc i raz do południa. Teraz to zazwyczaj jej starcza moje mleko.

Odnosnie przewijania to wszyscy mi mówili ze przed, ale u mnie też się nie sprawdziło, Dominika miała zasadę - robię kupkę wtrakcie... więc przewijałam po jedzeniu.
Jedynie w nocy zmieniałam zasadę bo jak mi mała usnęła na piersi to trzeba ją było budzić do przewijania no i jazda od początku.. potem czasem 1-2 godziny nie umiała zasnąć, a potem to znowy głodna i tak w kółko.
Teraz już jest lepiej - robi średnio 1 kupkę na dzień wiec problem zniknął.

Odnośnik do komentarza

LENA TAK RODZIŁAM NATURALNIE.... i nie żałuje tej decyzji... ale kiedy wspominam... to ze łzami w oczach i radości smutku..

ile kobieta musi przejść co?? teraz wiem że nie da się tego opowiedzieć innej kobiecie czekającą na tę chwilę... to trzeba przeżyć... bo tego bólu nie porównasz do innego i tego co czujesz i tych emocji tego nikomu nie przekażesz ...

silne bóle trwały około 5 h.... i wtedy pozwolili mi wreszcie przeć.... około 6 godzin rodziłam... i naciecie bylo duze....

a aaaaaaaaaaa mam nowe pytanko :) mojej niuniu zaczely ropiec oczka co uzywacie?? mialyscie taki problem ??

Odnośnik do komentarza

Taj Janowi ropialo oczko przemywalam zimna woda bo u nas jest woda czysta tak mi polecil lekaz. Nigdy nie wycieraj obu oczek tym samym wacikiem! Bo przenosisz bakterie z jednego oczka na drugie. Moja siostra kupowala wode do przemywania w apece bo mieszka w Warszawie i tam woda nie nalezy do czystych. Przemywalam regularnie i przeszlo Maluszkowi :) Lekaz muwil ze to nic takiego, ale jak sie przeciaga i jestz czasem coraz gozej zamiast lepiej to trzeba leczyc!
co do porodu to ja rodzilam 3,5 godziny i tak samo co za bol i radosc potem
lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Lena
Szani masz na mysli rumiankiem przemywac buzie ?
Jan ma male krostki nie za duzo ale zastanawiam sie czym oprucz woda je przemywac? A moze nie kombinowac? Zna kturas z was moze jakas rade na krostki?
pozdrowienia
Lena

najpierw musisz zastanowic sie od czego i jakie ma ? Sa one podobne do potowek czy inne , moze warto nic nie robic a skonsultowac to z lekarzem

Odnośnik do komentarza

Lena
Szani masz na mysli rumiankiem przemywac buzie ?
Jan ma male krostki nie za duzo ale zastanawiam sie czym oprucz woda je przemywac? A moze nie kombinowac? Zna kturas z was moze jakas rade na krostki?
pozdrowienia
Lena

nie buzie to wiem ze sama woda przegotowana zadnymi mydlami ani niczym takim choc ja tam mylam :) a rumiankiem w srodku buzi czyli dziaselka, podniebienie.
Mojemu krostki same zeszly. mowili ze to jest jeszcze z wod plodowych.

Odnośnik do komentarza

no wlasnie te krostki to normalne to wiem. One nawet nie sa czerwone i tylko jak jest mu za goraco to czerwienieja wiec mysle ze to potowki. Myje tez woda i w ciagu dnia czesto myje buziaka. Myslalam ze moze kturas z was ma jakis skuteczniejszy sposob bo wasze dzieciaczki sa troche starsze i pewnie to juz przeszly :)
Do lekaza nie musze Martusia bo on to juz widzial i powiedzial ze to normalne. Raczej chodzi mi o potwierdzenie czy tylko woda pomaga czy moze ktos ma inny zloty srodek.
Szani ale tym rumiankiem to przemywa sie buziaka jak dziecko ma plesniawki czy tez on zapobiega im?
Pozdrowienia
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

lena wlasnei zapobiega bo gdy malenstwo pije mleczko moga mu sie plesniawki zrobic no bo resztki mleczka gdzies zostaja w buzi. Ja zaparzalam rumianek i np gazikie badz pieluszka tetrowa delikatnie przemywalam malemu buzinke i od czasu jak to robilam niemial plesniawki wczesniej mial raz. Tak tez robila moja mama :)

Odnośnik do komentarza

witaj
plesniawki da sie zobaczyc na jezyku takie plamy białe. Ja rumiankiem zapobiegawczo robilam :) nie zaszkodzi to dziecku :)

a co do studiów to studiuje resocjalizacje ale minmo ciazy i porodu nie przerwalam ani nie bralam macierzynskiego. Z opisem chodzilo o jedno zaliczenie ktore wazylo na tym czy zdam semestr :)

Odnośnik do komentarza

suzymamy ja odciagalam juz w szpitalu bo mialam zastuj i tak odciagam praktycznie do teraz bo jak moj olek przespi godzinke jedzenia w nocy to mie chce rozerwac, boli jak cholewcia,a jezeli chodzi o przewijanie to ja roznie ale na poczatku to najpierw przewijalam a potem karmilam a teraz to roznie zalezy jak mi sie chce nie mam poblemow bo niektore dzieci to po jdzeniu moga ulewac a juz tym bardziej jak sie przewija po jedzeniu bo wtedy sie dziecko uciska na brzuszek podnoszac za pupke.

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...