Skocz do zawartości
Forum

Maj Maj Maj Majówki Mamusie I Ich Dzieciątka 2006 !!!


Madzix

Rekomendowane odpowiedzi

ucia
kate729
Czy wasze dzieci mają już wszystkie zęby? Bo my jeszcze nie mamy kiełków ale widzę że lewy górny wyłazi

Maciuś ma 16 zębów (niektóre jeszcze nie do konca wyszły), brakuje nam 5-tek.
A my mamy 12, 1-ki, 2-ki tak w połowie, bo niedawno sie poprzebijały i 4-ki(no chyba, ze to są 5-tki, bo przerwa miedzy dwojkami, a nimi jest dosc spora:))

Odnośnik do komentarza

Gosia
Homor tyci tyci się poprawił, ale jednak... Kurcze z każdym dniem pojawiaja sie nowe wydatki, nie przemyślałysmy ich wszystkich:( Jedyną deską ratunku jest to cholerne dofinansowanie, musze stanąc na głowie by je zdobyć.
Dzięki za rymowaneczki sa super !!!

Kate
Musze wybadać zęby nie pamiętam czy mamy 2 czwórki czy piątki więc albo 14 albo 18.
Trzymam kciuki za odsmoczkowanie, bądź konsekwentna bo czas już pożegnac tego przyjaciela ;) Obetnij go w pół, tak żeby nie mogła go utrzymac w buzi.

Grzecha
Kuba je obiady u niani, a my w pracy M, ale ogólnie sosy to umiem tylko ten zwykły ciemny, tez lubię sosiki, jak coś wypróbujesz to daj znać!

dcn

SZANUJĘ TWOJE ZDANIE, ALE NIE ZAMIENIĘ GO ZE SWOIM

Odnośnik do komentarza

aneciacom
Ja nie otwieram przedszkola tylko salon sukien ślubnych i agencje slubną. Witam serdecznie. Pisz z nami i napisz coś o Was :)

Ucia
No właśnie ta sytaucja jeszcze u teściowej wystąpiła... Ale dziecko 2 dzień w domu i juz naprawione, moje i kochane :) Kolejny argument, aby jak najrzadzioej widywac teściów :)
Z moim M temat rzeka, on jest spod znaku Panny i to on jest ten obrażalski... Teraz za bardzo mi zalazł za skórę, kara musi byc długa i dotkliwa więc mu nie daruję,a i on się nie stara, aby załagodzić sytauację a tym bardziej przeprosić...
Rozszyfuj to bo nie kleję : Może zauważył jak T. cały czas troszczy się o M. i on też dlatego chciał.
No weź w końcu pokaż tą sypialnię !!! Mam niedosyt bo nie mam swojej :)

Kate
No mamy 18, dziś wybadałam, ze mamy juz 2 dorodne 5-teczki, czyli zostały nam jeszcze 2 górne.

Astra

No fajnie, że miły wieczór miałaś :) Nie ma to jak argumenty dla faceta hi hi. Ale u mnie niema szans na takie zakończenie, chyba, że zamiast męża kochanek w roli głownej, hi, hi. A dziś jak na przekór przyśniła mi sie moja szkolna, wielka, długa niespełniona miłość. Przyjaźniliśmy się wiele lat i każde wiedziało o uczuciach drugiego, ale jakoś sie nie złożyło. Taka poetycka miłość, ehh..

Gosia

Na allegro sprzedają biznesplany, takie do UP po 100 zł, ale te inne po 300, 400. I nie wiadomo kto Ci to napisze, lepiej mieć kogoś poleconego.
Dzięki za przepisiki !!!
Acha ten mój od ryby z cammembertem i porami tez może być do mięsa i jest pycha!

SZANUJĘ TWOJE ZDANIE, ALE NIE ZAMIENIĘ GO ZE SWOIM

Odnośnik do komentarza

Mam przerwę między CSI :) więc odpiszę tyle ile dam radę.

Uciu co z Jofią i Kajtusiem? (być może jest coiś napisane na N, ale przyznam, że bardzo dawno tam nie zaglądałam więc nie wiem co się dzieje).
Jak ida sprawy z odpieluszkowaniem? Po Świętach miałas się wziąźć ostro do roboty :Nauka:
Co do kibelka podwieszanego to zgadzam się z Toba, że jest o niebo lepszy niż normalny. My akurat mamy normalne, ale moi rodzice zrobili własnie podwieszany i mi bardzo się podoba. Wiem, że jak tylko bedziemy mieli remont to będzie własnie taki :)
Czy kupiłas już lapmy w swoim guście?

Niki super, że Święta Wam wyszły, tzn., że znalazłaś pomysły na potrawy.
Mam nadzieję, że sprawy mieszkania/domku pójdą pomyślnie. Rzeczywiście fajnie by było jakbyście się załapali na coś takiego. A co do coolegu to musicie się poważnie zastanowić nad tym i nie podejmować zbyt pochopnie decyzji.

Kim super, że wróciłaś na forum. Od razu inaczej się zrobiło :) U nas jakoś w te święta bardzo mało ciasta poszło. Mama jeszcze wczoraj kosztowała świąteczną babę :)
Ja chyba też musze zakupić dla siebie jakiś dresik, bo chodze po domu w zniszczonych już spodniach :Nieśmiały: Są bardzo wygodne i dlatego ich nie wyrzucam. Jak ktoś dzwoni to wysyłam M aby otworzył albo szybciutko sprawdzam w kamerze kto to. Jak ktoś "nie swój" to szybko się przebieram :) Nieraz śmiać mi się chce z tego :Śmiech:
Co do mowy dziecka to Kochana póki co nie masz powodu do przejmowania się. Dziecko podobno zaczyna coś mówić dopiero po 2 roku życia. A zanim zacznie składac zdania to może jeszcze troszkę potrwać. Nikola akurat już mówi, potrafi nazywać przedmioty, nie składa jeszcze zdań. Podobo mój M zaczął bardzo późno mówić, coś ok. 2,5 roku, a teraz gada jak najęty :)

Astra Tobie marzą się Święta pełne domu, a mi własnie na odwrót. Ja lubię jak jest tak kameralnie, nie narobi się człowiek, spokojnie można zasiąść do stołu...
Zdjęcie Bartoszka z kotkeim jest przesłodkie!!:Podziw:

Grzecha u nas jest tak samo jak u Was, tzn. umawiam się z M, że tym razem to ja się bawię i on się zajmuję Nikolą, a co do czego zawsze jest tak, że to on się dobrze bawi, a ja biegam za Nikolą. Już nie raz sie o to kłóciliśmy :Zły: Dobrze, że jednak chrzciny w miare się udały :)
Dobrze, że Wiktorek ma tylko niegroźną infekcję. Jejka, ja na samą myśl o sepsie dotaje gęsiej skórki :Kiepsko:

Gosiu ja jeszcze do nie dawna także siedziałam bardzo, bardzo długo na necie. Potrafiłam do 1-2 w nocy :Nieśmiały: Jednak odkąd Nikola zaczęła wcześniej wstawać to postanowiłam się wcześniej kłaść do łóżka. Cały czas chodziłam jakas nerwowa i nie wyspana. Dziś wyjątkowo sobie pozwalam na szaleństwo :)
Ha ha... Kacperek jest bardzo mądry... Wie kiedy mama się wkurza. Niestety , teraz musimy stosować takie sposoby na naszych dzieciach, bo w innym przypadku wejdą nam na głowę :)
Co do torebek to Nikola nie wyjdzie z domu jak nie ma swojej torebki w kształcie konika :Śmiech:
Super, fajne te rymowanki. Niektóre znam, a niektóre sa dla mnie nowe. Warto mieć zawsze coś takiego pod ręką. Chyba także sobie wydrukuję i będę się uczyła na pamięć :)

kate dobrze, że pościel się sprała. Przesilenie wiosenna :) :Śmiech::Śmiech: Ty lenia masz po prostu :)

Madzia :( to przykre co piszesz. Nie wiem dokładnie co się stało, ale wierzę Ci, że nie było to "byle co". Niestety faceci nieraz tacy są - tępi, niemyślący... nie raz się o tym przekonałam. Mam nadzieję, że pogodzisz się z Mario jeszcze przed jego wyjazdem.
Co do "niezauważania" mamy to wyobraź sobie, że ostatnio jak przyszła do nas teściowa to Nikola wyganiała mnie ze swojego pokoju aby być tylko z babcią!!!:Zły: Normalnie mnie wypychała i mówiła "mama, idź". Wytłumaczyłam jej, że tak nie można itd. Potem jak teściowa poszła nagle była tylko mama i już nie ważna była reszta. Dziecko po prostu jak widzi kogoś "nowego" to chce go "wykorzystać" w pełni. Mamę ma na co dzień, a Kubuś wie, że będziesz zawsze przy nim :)
Co do pampków to używamy jeszcze na noc i nieraz jak wychdzimy na dłuższy czas. Niedawno poszłam z Nikolą na spacer bez pampka i nagle patrzę,a ona stanęła na środku chodznika patrzy się na mnie, a z kroku leci "siu siu". Na szczęście nikogo nie było :Śmiech::Śmiech: Zauważyłam, że jeszcze na noc i na wyjścia musi mieć pampka, ale poza tym jestem bardzo, bardzo dumna z niej, bo już od bardzo długiego czasu nie było żadnej wpadki. Sama nawet zdejmuje majteczki, spodnie i rajtki i siada na nocnik :) Naprawę cieszę się, że już mam to za sobą.

Mam jeszcze pare postów do odpisania, ale już uciekam, bo za 5 minutek CSI. Resztę odpisze jutro.

Nikola 13.05.2006,

27.04.2007 http://www.suwaczek.pl/cache/a58340ee40.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da5ed1ab10.png
Odnośnik do komentarza

grzecha Ty to mnie zawsze wyczaisz :Oczko: u nas w domu w porzadku a co do opisu to wczoraj po rozmowie z pewna osoba mi sie odwidzialo wszytskiego. A to długo historiaaa Wogole zaczelo sie od portalu Nasza Klasa zalozylam tam konto i tak dalej później zalozylam Klan rodu mjego nazwiska panieńskiego i tak się zaczeło Mój tato byl jedynakiem jego ojciec mial ojca który ozenil sie drugi raz w Łancucie kolo Rzeszowa i tam mial dwóch synów i córke i oni juz maja dzieci w moim wieku no i ja ich znalzlam wlasnie na NK najczesciej rozmawiam z jedna z nich studjuje w krakowa i jest prawie farmaceutka konczy studia a rczej skonczyla zostala jej tylko praca magisterska i kiedys ustalismy ze musimy sie spotkac no i przed swiętami Ola mi mi pisze ze po świętach zadzowni do mnie kolo wtorku środy i sieumówimy bo bedzie w Łańcucie no to ja uśmiechnieta i wogole przygotowana na telefon i spotkanie czekalam czekalam i sie nie doczekalam nagle ta mi wczoraj pisze na gg ze jest juz w krakowie ze promotor wydzwanial do niej i wogole szmery bajery troszke sie zawiodlam wiem ze dziewczyna ma swoje zycie plany ale mogla zadzwonic, odnosze wrazenie jakby mi tylko zalezalo na tym spotkaniu ze ona robila to tlko z musu. I jakos p tej rozmowie nie mialam ochoty z nikim rozmawiac i póxniej tez nie wchodzilam po poludniu na kompa. Aleksandra 22 maja wyjedza do Szkocji do swojje wymarzonej na wycieczke wiec tez sie nie zobazymy stwierdzialam ze juz sie nie odezwe nie chce nikomu zawracac gitary jak ona sie odezwie to dobrze jak nie t rtudno tylko smutno mi troche bo nigdy zesmy sie nie pzonaly a mój tato wiedzial ze jest ktos tam tylko nie wiedział kto nigdy ich nie poznal, a ja głupia tak sie cieszylam ze ich odnalzlam ze ze zapdalam w wszelakie nadzieje jakie kolwiek znajomosci ojjjj ja głupia :duren::cry: Ale dobra koniec tych zalów

I sie popłakałam buuuuuuuuuuuuuuuuu

Madzix super zdjecie Kubulek jaki zadowolony i czeka na mleczko mój barti od 7 miecha juz mleka nie pije przestal pic a pozniej tylko kaszke z lyzeczki i to tez do roku i 3 miesiecy

Moje dziecie ma wszytskie ząbki oprócz tych osttatnich piatek :great:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-10274.png
http://www.suwaczek.pl/cache/c281c75fb2.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.
My już po spacerku. Pogoda jest po prostu zajefana. Wkurzyłam się na Nikolę, bo na słowo "stój!" dalej biegła i dlatego wróciłam do domu.

Kate myślę, że najlepszym sposobem na "odsmoczkowanie" jest właśnie obcinanie po troszku smoczka. Życzę powodzenia. Podobno smoczek "tkwi" w głowie rodziców, a nie dzieci. Myślę, że na początku zabieraj go w ciągu dnia, a potem coraz dłuże przerwy rób. Na pewno uda się :)
Cieszę się, że narobiłam Ci ochoty na Mielno :) Może w tym roku się zdecydujecie na wakacje u mnie :)
Nikola ma już wszystkie 1, 2,3 i 4 - dolne i górne :) i przyznam szczerze, że potrafi ich nieraz dobrze uzyć :)

Madzia ja niestety nie pisałam nigdy biznes planu :(
Ale superaśne zdjęcie Kubulka. Jaki luzak z niego :)

Grzecha u nas z obiadami jest tak, że Nikola je wszystko co my. No, chybaże my mamy coś czego nie powinna jeść to wtedy gotuje jej osobno. Nikola uwielbia (ja zresztą też) ryż z rybą i warzywami. Gotuje w małej ilości rybę, potem dodaje warzywa wszystkie jakie mam i ryż. Naprawdę jest to bardzo dobre. A co do sosików to ja bardzo często robię taki na mięsie, szczególnie na szynce. Jest banalnie prosty. Podsmarzam szynkę na patelni (nieraz obtoczę ją w mące), potem dodaje na ten sam olej cebulę, jaką ilość bulionu, kostki rosołowej (przeważnie jedną szklankę) i tak duszę to pod przykryciem ok. 1,1-5 godziny. Potem doprawiam przyprawami (przeważnie tylko warzywkiem) i wlewam wodę z mąką i śmietaną. Sosik jest prosty i naprawdę bardzo smaczny.
Poza tym jak robię sama sosy to przeważnie robię tak, że do garnka wlewam wodę, potem bulion i potem to z czego ma być sos (pieczarki, chrzan, cebula, musztarda) na koniec woda z mąką i śmietaną i już :)

Aneciacom zapraszamy do nas!

Gosiu ja nieraz daje małe ilości Nikoli sosu pieczarkowego, ale staram się aby jadła go jak najmniej.

Uciu na pewno martwisz się o Kamilka, ale zaufaj mu troszkę :) Jak pogubi rzeczy to na pewno bedzie miał nauczkę aby na przyszłość bardziej skupiać uwagę.

Co do egzaminu mam na 7.45 teorię, a jazdę nie wiem kiedy będę miała, bo komputer losuje kto w jakiej kolejności. oczywiście jeżeli zdam teorię :)

Nikola 13.05.2006,

27.04.2007 http://www.suwaczek.pl/cache/a58340ee40.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da5ed1ab10.png
Odnośnik do komentarza

Madzix to chyba mnie się coś pokićkało:Zakręcony: a nie miałaś takiego zamiaru ?? w każdym razie fajny pomysł Pozdrowionka dla Wszystkich mamusiek i ich pociech, o sobie właściwie o Nas napiszę niebawem narazie brak czasu nie pozwala mi się rozpisywać... kurczę i tak sie rozpisałam

http://tickers.smyki.pl/s/17658/20739.jpg
:Śmiech:Natalcia:Śmiech:

http://www.realscrapki.blog.onet.pl

Odnośnik do komentarza

mama NikoliMy tez bylismy na polsku super bylo Bartek sie wyszalal jak nigdy padl w ciagu dwóch minut i spi od 12.30 a ja padąłam razem znim i godzinke sie drzemłam az mi lepiej :Oczko: Trzymam kciuki za egzamin

kate mojemu bartkowi najpierw zabieralam smoczek w ciagu dnia dostawal tylko na spania a pozniej przegryzl go i jego to wkurzalo i sam wyplul nie chcial napewno Wam sie uda dasz rade :Uśmiech::Całus:

Madzia wlasnie ja tez szukam kogos kto by napisal biznes plan przydaloby sie jakies dofinansowanie zeby powiekszyc oferte mojej malej firemki:Oczko: I jak tam w Urzędach??????

Ucia Super ze kamil pojechal napewno da sobie rade i nie martw sie poradzi sobie napewno a co do Oli to nie wiem nie znam jej na tyle żeby określic jaka jest w kazdym bądz razie zle sie z ta sytuacja czuje powoli sobie wbijam do głowy ze chyba za bardzo Ja chce a narazie dam sobie spokoj zostawie sprawe losowi jak sie to rozwinie zobaczymy.
Pozdrów Jofie i kajtusia i gorace Całuski dla nich :kiss:

Dziewczyny zrobilam Pełno nalesników z serem częstujcie sie kosiane leza na parapeciku
Jesli o kims zapomnialam przepraszam moze przeoczyłam

A Gosia robilas juz pierogi ???? Ciekawa jestem jak ci wyszly :bardzoglodny:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-10274.png
http://www.suwaczek.pl/cache/c281c75fb2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...