Skocz do zawartości
Forum

Irlandia


Gość Olimpijka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olimpijka

Oliśka- spokoj na morzu.....

Ale akcje z tym paszportem....hehe tu jak chca wyrywkowo sprawdzic to przysylaja ci pismo zebys jechal na garde (policja) i oni stwierdzaja zgodniść i przekazuja info do urzedu :) można???? można a w pl tak jak piszesz 100tys osob i kolejki ze konca nie widac...no i jedna urzedniczka, a jak trafisz na dwie to masz farta :) no i ich miny jakby za kare to musialy robic i z wielką łaską :)

milego malowania i udanego przede wszystkim.....ja samotny weekend z córka bo A w pracy i jutro tez :( :Płacz:

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Małgosia
kochana- rewelacja, o takim podejsciu w PL mozna pomarzyc
a przecież pigułki dobierać sie powinno do stanu i poziomu Twoich hormonów a nie od widzi mi się....dobrze, ze Cie tak przebadali

co do biurokracji to podzielam zdanie ;)
tu musisz sie sama - osobiscie stawic, a przy wyrabianiu paszportu dziecku musisz byc z dzieckiem, aby Pani oceniła czy zdjecie jest zgodne z dzieckiem.....:Wściekły::Wściekły::Wściekły:
i w tym tłumie i u pale 2 panie siedzace i karmiące maleństwa, moj B co chodzil i krzyczal ze chce siku i chce do domu....:Padnięty:

dramat, dramat

ide malowac pokój a Tobie zycze udanego weeekendu :Śmiech:

jak Olimpia???

Wiesz teoretycznie byloby okej bo po porodzie wiadomo poziom progesteronu wysoki i te piguly byly ok no ale po 3 miesiacach powinni sprawdzic jak wyglada moj poziom hormonów po uregulowaniu sie i od nowa pomyslec o pigulach....moze to tez moja wina bo nikomu nie wspominalam o moich niedyspozycjach bo myslalam ze za duzo pracuje -czasami nawet do 18h na dobe i do tego dziecko wiec lekko nie bylo, no ale okazalo sie jak juz wiesz a na garb zmeczania zrzuce co innego tym razem hehe :) A Tobie krzywa hormonalna robili???

Jak malowanie :) dajesz rade??? moj A wraca kolo 14 dzisiaj wiec nie taka sobota zla jak by sie wydawalo ale jutro niestety od rana leci pilnowac pracownikow bo troche namieszali i pewni zejdzie mu do wieczora....sie okaże zreszta :D

Odnośnik do komentarza

no tak, okazuje się, że nie wszystko mozna zwalić na nawał pracy i zmeczenie
dobrze, że teraz sie przebadałaś- lepiej późno niż później :Śmiech:

u mnie- krzywą??? no co Ty
zlecił mi krew tylko, za duza krzepliwość mu wyszła i mi nie chciał przepisać pigułek :Śmiech:
a ja własnie padam na twarz, nos itd
skonczylismy
chłopcom sie podoba- jedna sciana pomaranczowa druga zielona
jutro zamawiamy meble
i powinno byc dobrze

M wypozyczyl film: " Wpadka" Wpadka (2007) - o filmie - FILMWEB.pl
idziemy oglądać- jak nie usne ;)

czyli jutro sama z malutką jesteś?

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Gratulacje skonczenia malowania :) super musi to wyglądac, pomarancz i zielen ah......nie wiem czy moge prosic o fote :) Oj krzywa powinien Ci zrobic....ja w pl mialam zawsze robione tylko jakos teraz zaniedbalismy :(

A film fajny....ale podejrzewam ze padniesz po takiej pracy :)
milego wieczoru ja siedze z winkiem a jutro m tylko jedzie sprawdzic pracownikow i w miare wczesnie wroci kolo 13-14 i jedziemy wymieniac mi garderobe i olisce bo na mnie za duze ciuchy a na nia za male heheh :)

Odnośnik do komentarza

o wow- zakupy ubraniowe ;)
to zawsze chyba poprawia nastrój - fajne macie sklepy? czy centra handlowe?
bo wiesz w PL w sumie zycie teraz toczy sie w centrrach handlowych gdzie masz wszystko przeciez....

jak zmienie przychodnie i ginekologa to pewnie mi zrobią krzywa bo od tych co teraz mam czuje jak mi przybyłp tu i ówdzie
ale czujesz sie teraz lepiej????
Film na poczatku taki sobie, momentami smieszny, momentami nudny- ale wyobraz sobie ze wytrwalam do konca :Śmiech:
i cos sensownego mozna z nmiego wyniesc- lekka miejscami głupkowata komedia :Śmiech:

dzisiaj jedziemy zamowic meble do chłopaków- jak tylko przyjda (4-6 tyg) obiecuję wrzucę zdjęcia :Śmiech:teraz przy starych meblach nie ma takiego efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Czekam zatem na fotki :)

I tu olbrzymie.....wieksze niz w pl.....centra handlowe :) no moze manufaktura w łodzi z racji ze najwieksza w europie bije wszystkie na glowe :)

Czuje sie ok bo skonczylam tabletki i teraz mam tydz przerwy.......w niedziele zaczynam plastry wiec wtedy sie tak naprawde okaze :) Zakupy udane a i czas mile spedzony...z przerwami na knajpki, kawke i lody mniam mniam :) a teraz uciekam do m bo opijamy kupno 2-go mieszkania tu......co prawda jeszcze to potrwa 3 miesiace ale juz kredyt jest tylko musza zalatwic wszystkie biurokrratyczne sprawy .....buzka i milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Dzień dobry :)

Wczoraj myslalam ze łeb mi pęknie na pół......znowu to samo ale bez krwotoku z nosa i bez wymiotów....cisnienie niskie bylo wczoraj, wialo i lalo a my musialysmy zalatwiac sprawy na miescie...dobrze że O usnęła i wizyte w jednym banku przespala. Dzisiaj juz sie lepiej zapowiada-nie wieje przynajmniej i nie pada wiec moze uda sie na pieszo wybrac na miasto bo autem to mi sie nie chce a dzis znowu do zalatwiania masa spraw....ahhhh byle do lata :) i do portugalii odpocząc troche :)

Milego dnia i może na dobry początek :kawa: Latte serwuje

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Jeszcze nie wiemy dokladnie...na pewno portugalia, m chce algarve mi to obojetne byle morze bylo no i kawalek oceanu :)

Niedyspozycja raczej zwiazana z pogoda bo ciscienie 980 i deszcze i wiatr okropny wiec taka reakcja bo ja niskocicnieniowiec....juz jest dobrze :)

Dziejkuje ze sie martwisz zawsze milo ze ktos mysli cieplo o mnie :) Dziekuje :)

Dzisiaj laba- totalne nic nierobienie ale za to jutro....wyplaty :( wrrrrrrrr pieknie sie robi, sloneczko wiec na spacerek uciekam z oliska :)

milego dnia Sloneczko i uśmiechu caly dzien:)

Odnośnik do komentarza

aha - niskociśnieniowiec... ;)
a Ty na co dzień siedzisz z córką?czy macie opiekunkę?
zadbaj o siebie- bo kobieto- żebyś nam tu nie padła z wyczerpania - pracusiu Ty jeden
Portugalia moje marzenie ;) może sie kiedyś spełni- ale mój M woli jeździć tam gdzie nie był ...wiec póki co zwiedzamy od tzw tyłu :Śmiech::Śmiech:

u nas M ma za wysokie ciśnienie- zakupiłam mu Yerba mate - co by nie pił kawy :Śmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Szukam opiekunki ale niestety oferty same od 12-15latek masakra jakaś.....oliska jest ze mna a jak nie moze to zostawiam ja w creche....to takie a'la zlobki na godziny :) sa wszedzie, markety, lekarz, bank.....

Ja bylam w portugalii ale m nie wiec co mi szkodzi kolejny raz :)

Odnośnik do komentarza

Witam
Ja również od dnia wczorajszego należę poniekąd do Zielonej Wyspy, poniekąd dlatego, że to mój M pojechał jako pierwszy "przetrzeć szlaki". Póki co zostałam sama w Polsce :( Mamy zamiar na stałe (tzn. na pare lat) być już razem od września. Musze tutaj poprowadzić sezon letni (nad morzem, wynajem pokoi). Oj, ciężkie jest rozstanie, a szczególnie teraz na poczatku.

Olimpijka, proszę napisz mi coś o dofinansowaniach dla dzieci. Wiem, że takie są. Podobno na miesiąc jest 160 euro. To prawda? Acha... widze, że jesteś w Cork :) M wylądował w Cork, a mieszka w Carrick on Suir :)

Nikola 13.05.2006,

27.04.2007 http://www.suwaczek.pl/cache/a58340ee40.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da5ed1ab10.png
Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Witam sie i ja i witam Mamenikoli :) nareszcie ktoś z okolic Cork :) jupiiiii

Malgosiu strasznie mi przykro a jednoczesnie gdzies wewnatrz jestem dumna z Twojego synka :) w ciazy mialam zapalenie ucha i wiem jaki to ból a Twoj 3latek zniosl to dzielnie jak na mezczyzne przystalo :) buziaki dla Was :)

Weekend u nas byl w Killarney w malutkim sliczniutkim hoteliku....A**** zrobil mi niespodzianke i zarezerwowal tam noclegi z okazji dnia Matki irlandzkiego (2marzec) i zafundowal SPAdo tego zakupy i ogolne rozpieszczanie sie wzajemnie :) aha najwiecej na tym skorzystala oliska tzn materialnie>wrocila z najwieksza torba zakupow heheh :)< W poniedzialek moje dziecie 7 miesiecy zaczelo wiec dzien tez przyjemny....liunch z jej i moimi przyjaciolmi pozniej wspolny wypad do Fota Wildlife Park - Cork, Ireland i dzionek minął.....

Wczoraj natoiast--->szara rzeczywistość----trabaho :)

mam nadzieje ze u Was lepiej i zdrowko sie odbudowuje :)

Mamanikoli---> teraz jest 166e miesiecznie do 16tego roku życia i 275kwrartalnie do 6 roku zycia.....najlepiej jak mąż juz zacznie to zalatwiac w social welfare bo to dluga procedura jak dziecko nie jest irlanczykiem :) Trzymama za Was kciuki i zycze powodzenia w spelnianiu marzen :)

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

moniq z racji ze irl Ci sie podoba to czesciej wpadaj na nasz wateczek :) zapraszam serdecznie--->i na watek i w realu na zieloną wyspe :)

Malgosiu :kawa: chetnie......podwojne expresso poprosze :) Od niedzieli jestem na plastrach evra i samopoczucie poki co rewelacyjne...mam nadzieje ze tamte ekscesy pojda w zapomnienie :)

Odnośnik do komentarza

Olimpijka dzięki za informację. Właśnie tak słyszałam, że jest długa procedura z załatwianiem socjala, ale podobno jest tak, że można troszkę oszukać :) A mianowicie ja muszę polecieć do Irlandii złożyć dokumenty, dać jakiś dowów na to, że tam jestem i procedura trwa, a ja jestem już w Polsce. Podobno im wystarczy tylko bilet lotniczy bądź zaświadczenie z policji. Nie wiem na jakiej podstawie z policji :)
Weekend spędziliście wyśmienicie. Relaks pełną parą :)

Nikola 13.05.2006,

27.04.2007 http://www.suwaczek.pl/cache/a58340ee40.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da5ed1ab10.png
Odnośnik do komentarza

Olimpia- weekend REWELACJA!!!

no rewelacja- kochanego masz meza:Śmiech::Śmiech:
a co do Twojego samopoczucia to nawet nie wiesz jak się cieszę, że masz się dobrze i pls nie wracaj do tamych złych dni :Śmiech:

a tam takie małolaty moga zajmowac sie dziecmi jako opiekunki???

ps to moze jak masz sąsiadke to ja sie wycofam;) co bede pisac ze stolicy :Szok:jak o wyspie tylko pomarzyć mogę :Śmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Malgosiu :duren::duren::duren: za glupie pomysly z wycofaniem sie....absolutnie Ci tego robic nie wolno ! :)

Moniq- turystycznie to wize musisz miec :sofunny: :) zapraszam czesciej :)

Mamanikoli- z policji musisz miec zaswiadczenie ze jestes poprostu...ze urzedik cie widzial :) można tak zrobic ze przylecisz na pare dni i zalatwisz papiery i to bedzie trwac a ty spowrotemw pl aczkolwiekk mozecie zostac podczas sprawdzenia wezwani do okazania sie i dziecka.....prztykro ale za duzo polakow ulatwialo sobie w ten sposob zycie i "oszukiwalo" socjal a irlanczycy az tacy glupi nie są :)

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

monikouette
czesc olimpia :)
wize trzeba do Irlandii, nawet Francuzowi jest potrzebna?? nie wiedzialam :)
bede zagladac na czarno w takim razie :)

Nie jest Ci wiza potrzebna hehehehe , mialam na mysli wize w sensie pozwolenia ode mnie :) jupiiiii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...