Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią i skutki tego dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem karmiącą mamą - idzie już 11 miesiąc. Karmienie piersią ograniczyłam już wyłącznie do wieczora i nocy. Minus jest taki, że córcia zasypia mi wyłącznie przy piersi, a w nocy kilka razy budzi się po to aby sobie pocycać.
Chciałabym, ją oduczyć tego, ale jest wielka awantura i niestety ja przegrywam tą bitwę.
Od 3-4 miesięcy zauważyłam u siebie, że bardzo mocno wypadają mi włosy. Poza tym dobrze się czuję.
Czy też miałyście jakieś negatywne objawy - skutki karmienia piersią?

kasik kasik:36_21_5:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-32720.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/34843.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
ja tez karmie piersia - juz 11 i pol mca.
Corce wychodzi to na zdrowie :)
Zazwyczaj zasypia przy piersi - ale czy to jest takie zle? wydaje mi sie ze dla dziecka zmeczonego po calym dniu, bliskosc mamy i energia jaka pochlania ssanie jest wystarczajace i normalne by odplynac w kraine snu :)
Jesli ci to przeszkadza, sprobuj zmodyfikowac wieczorne rytualy - wczesniejsza kapiel, karmienie, bajka, przytulanie i buziaczki :)
Co do nocnych karmien - mam tak samo, zabkowanie utrudnia zaprzestanie nocnych karmien.. Mozesz sprobowac skorzystac z pomocy ewentualnego partnera niech np przed weekendem lub w trakcie urlopu wstaje w nocy do corki i podaje jej wode - konsekwentnie, nie bojac sie glosnych protestow.
Decyzja nalezy do was.
Co do jakichs negatywnych skutkow karmienia - oprocz fizycznej walki z grawitacja,ktora i ta nastapilaby, nie mam absolutnie zadnych! wrecz przeciwnie karmienie przynosi korzysci :)
nie mowie o dlugofalowych, tylko o prostym ukrywaniu skutkow mojego lasuchowania - to dodatkow spalanie energii ;D
Wlosy wypadaly mi do 6mca po porodzie i to nei zalezy od karmienia piersia.
Moze udaj sie do lekarza po porade..?
No i staraj sie o dodatkowe drzemki - czy chwilka razem z dzieckiem w trakcie dnia czy w weekendy - nabierz sil! Wiem ze bywa ciezko ale grunt to dobra organizacja :)
Pozdrawiam!

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

witam ja karmilam starsza corke 10 miesiecy i mi tez to na dobre niewyszlo bo zaczelam drastycznie chudnac skonczylo sie na tym ze wazylam 41 kg wzrost 162cm wiec wygladalam koszmarni skora i kosci wiec wiem ze tym razem zdecydowanie szybciej odstawie dziecko od cyca bo jak mi lekarz powiedzial w takim wieku juz niema sesnu karmic dziecko bo dla dziecka juz zadnych kozysci nieniesie w sesie uodparnia czy cos a dla mamy tylko szkodzi.wiec ja radze konsekwentnie odstawiac dzieciatko.
pozdrawiam


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

za tydzien minie rok jak karmie corke piersia-jest jeden tylko minus:
jak ten czas szybko minal

wypadaly wlosy-byl moment kiedy mialam dosc "paletajacych sie kudlow":wink:
skore mialam sucha
corka zasypa przy cycu(no chyba ze jest gdzies na spacerze,albo gdzies "w trasie" to zasypia sama)
w nocy sie budzi na karmienie,spi w lozeczku tylko jak rodzice nie korzystaja sami ze snu


wlosy wypadaja bez znaczenia czy sie dlugo karmi czy nie-podczas ciazy wolsy nie wypadaja,
nieprawdaz:D
-wiec martwe wlosy zostaja na glowie,i kiedy hormon ktory podczas ciazy odpowiada za piekny wyglad czupryny,po porodzie spada-wlosy zaczynaja wypadac-nie czesto sie zdarza ze kobieta lysieje podczas okresu karmienia piersia-to tylko zludzenie:wink:


wiec swiadoma tego wszytskiego-wlosy dostaja odzywke,skora non stop nawilzana,witaminy przyjmowane,zeby organizm nie zostal oslabiony
na nocne karmienia sposob dla mnie i corki zostal dopasowany-wspolny sen
nie schudlam,bo nie stosuje diet ,ktore sa nieuzasadnione podczas okresu karmienia

nie przeraza mnie wizja nauki samodzielnego zasypiania,napewno z oduczaniem cycowania i konsekwencja dzialania nei bedzie straszna
jedyne co mnie przeraza,jak sobie ja poradze bez tego
a zakanczam karmienie juz wkrotce,tylko ze wzgledu na "chwile relaksu" dla piersi przed pojawieniem sie kolejnego ssaka-chce tak samo dlugo je karmic jak pierworodne
w innym wypadku jeszcze bym nie rezygnowala


Uwazam,ze najwazniejsze zeby nam-znaczy karmiacym mamom i dzieciom sprawialo przyjemnosc karmienie
bez zadnych wyrzutow
jesli ktorejs ze stron nie odpowiada-lepiej zrezygnowac-nic na sile

czy po roku mleko zaczyna byc niewartosciowe?-nie -to sa glupie i bezwartosciowe slowa


duzo starszych osob(tesciowa mi mowila:D) i nie tylko starszych dziwi sie ze wciaz karmie bedac w ciazy,ze nie boje sie ze np starsze zabiera mlodszemu wapn:lol:i inne takie rewelacje:D

swiadoma tego,ze nikomu z nas nie robie krzywdy:wink:
karmie piersia bo sprawia mi to przyjemnosc,mi i mojej corce
dostarczam jej witamin,poczucia bliskosci i wszystkiego tego co daje karmienei piersia:usmiech:

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
ja też karmię córkę już 11 miesiąc - od około miesiąca są to wieczorne, nocne karmienia i wczesno ranne. W większości przypadków mała zasypia u mnie na cycusiu i nie czułam sie z tego powodu winna - jednak ostatnio oduczam ją tego bo tak sie przyzwyczaiła ze i w dzien jedynie tak by chciała zasypiać a za 2 tygodnie idzie do żłobka.

U mnie podobnie jak tinka_20 karmienie absolutnie nie wpływa na spadek wagi, pozostało mi po porodzie ok 14 kg - zrzuciłam już 5 ale idzie bardzo powoli. Może taka fizjonomia? Od 3 miesięcy jestem na ścisłej diecie bo okazało się ze córka alergik (zero nabiału, jajek, kurczaka no i tym samym słodyczy ma się rozumieć) a waga jakaś uparta.

Pierwsze 6 miesięcy włosy i owszem leciały garściami ale potem samo przeszło.

I też mimo skromnej diety ze względu na alregię nie uważam że mleko które jej daję jest niewartościowe. Moi lekarze także zachęcają mnie do karmienia jak najdłużej.
A ja niewidzę podowdu aby podawać jej to świństwo z puszek skoro mogę jej zaoferować to co najlepsze!
I bardzo bym chciała móc ją karmić jeszcze conajmniej rok.. Zarowno mi jak i jej sprawia to satysfację.

A odnośnie odstawiania nocnego kasik kasik -wiesz ja kiedyś usypiałam na cycu, jak się budziła za godzinkę dawałam znowu i tak w kółko. Potem powiedziałam dość, musi też umieć zasypiać sama skoro nie jest głodna! Od miesiąca jak się przebudzi nie dostaje piersi - ewntualnie wodę czy herbatkę - oczywiście często jest wrzask, czasem do godziny to trwa ale potem zasypia zmęczona. Mam wyrzuty że dziecko płacze przez mój upór ale muszę ją jakość tego oduczyć...
Wiesz co czaem pomaga, zaczęłam ją w łóżeczku głaskać po główne, szeptać coś lub po cichutku nucić kołysankę i ... pomaga najczęściej! po kilku minutach zasypia.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze wiadomo co jest skutkiem karmienia a co powodują inne towarzyszące dolegliwości, poza tym każdy jest inny i inaczej reaguje, po porodzie poziom hormonów się wyrównuje stąd różne sensacje, trzeba się zdrowo odżywiać, nie jeść śmieciowego jedzenia i pić dużo wody oraz ćwiczyć, nie schudłam i nie przytyłam, nie wypadają mi włosy, wręcz po porodzie zrobiły się jeszcze mocniejsze, właściwie nie zauważam u siebie negatywnych skutków karmienia oprócz po pierwsze konieczności wprowadzenia diety lekkostrawnej i wyrzeczenia się używek i innych przyjemnych ale bezwartościowych pokarmów co raczej przyniosło korzyści dla mojego zdrowia; po drugie nie mogę spać na brzuchu
Natomiast twierdzenie przez lekarza że karmienie piersią nic nie wnosi wynika z niedouczenia lub ignorancji, gdyż wolę dać dziecku to co dobre zamiast sztucznego proszku, nawet jeśli zajdę w ciążę to dalej będę karmić
Wydaje mi się że jeśli ktoś uważa że karmienie piersią jest uciążliwe powinien jak najszybciej zakończyć gdyż to powinien być dobrowolny akt oddania a nie przymusowe roboty, dziecko i tak będzie bezgranicznie kochać bez względu czy będzie karmione piersią, czy butelką więc po co się zmuszać.
pozdrawiam

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...