Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

O! Znalazłam w końcu!

Oddział ginekologiczno-położniczy w OPOLU

Przyjęcie do porodu

Trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu należy przygotować torbę z następującymi rzeczami:

* dla Matki:
o wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki), biustonosz do karmienia piersią, mały jasiek przydatny przy karmieniu,
o szlafrok, obuwie zmienne oraz klapki pod prysznic,
o majtki jednorazowe,
o dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch np. Bella, paczka zwykłychpodpasek,
o przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej,
o dwa ręczniki (kąpielowy i zwykły),
o papier toaletowy,
o woda mineralna niegazowana 2 litry,
o rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu;
* dla Dziecka:
o trzy cienkie bawełniane kaftaniki,
o trzy ciepłe bawełniane kaftaniki,
o dwie pary śpioszków,
o dwie pary skarpetek,
o dwie bawełniane czapeczki bez wiązania,
o ciepły kocyk lub śpiworek (rożek),
o dwa duże ręczniki kąpielowe dla noworodka,
o dziesięć pieluszek tetrowych i jedną paczkę jednorazowych;

Wszystkie rzeczy - nawet nowe - powinny zostać uprzednio wyprane.

dla Ojca (dotyczy porodów rodzinnych):
* wygodne ubranie na zmianę,
buty na zmianę (klapki, kapcie),
coś do jedzenia,
aparat fotograficzny, kamera.

# Każdy oddział jest wyposażony w lodówkę, kuchenkę elektryczną, czajnik oraz mikrofalówkę do dyspozycji Pacjentek.

Noworodki na salach leżą w nowoczesnych, ruchomych wózkach Kwapisza, które zapewniają wygodne i bezpieczne poruszanie się matki z noworodkiem.

W każdej sali znajduje się kącik do przewijania noworodka, wyposażony w środki niezbędne do jego pielęgnacji.

Podczas pobytu w oddziale każda pacjentka otrzymuje nieodpłatnie zestawy reklamowe "Dzidziuś" i "Skarb malucha" oraz czasopisma informujące o pielęgnacji noworodka i niemowlęcia.

Cennik komercyjnych usług medycznych:
Usługi ponadstandardowe:

Porady lekarskie we wszystkich specjalnościach 50,00
Wydanie zaświadczenia lekarskiego (po badaniu lekarskim) 60,00
Wydanie zaświadczenia lekarskiego
dla celów sądowych na podstawie obdukcji 70,00
Zastrzyk domięśniowy lub podskórny 10,00
Zastrzyk dożylny 15,00
Pomiar ciśnienia tętniczego 6,00
Badanie USG: ginekologiczne, połoznicze 80,00
Badanie USG stawów biodrowych u dzieci 50,00
Badanie EKG 25,00
Założenie krążka, tamponu itp. 60,00
Kolposkopia 100,00
Poród w znieczuleniu 600,00
Poród w wodzie 300,00
Pobyt w sali o podwyższonym standardzie 35,00
Pobyt w pokoju hotelowym bez wyżywienia 25,00

Masakra z tym cennikiem! :grrrrrr:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Dzień doberekk!!!!! ...

Klawiatura naprawiona hehe :36_2_25:

mili7774
Czesc Marcóweczki:)

Ale mam kacora:hot:
normlanie pochłaniam taką ilość płynów dziennie ze maskara:kawa:
Dostałam zestaw do robienia paznokci ale te żele i inne tak śmierdzą że zajmę się tym po urodzeniu dziecka bo nie chce wdychac tych oparów...
W nocy mi się wyjątkowo dobrze śpi tylko same erotyzmy mi się śnia:36_1_22: hehe

A mam takie pytanko jak to jest z tą książeczką ubezpieczeniową? ja trzeba podbijać co miesiąc czy jak??

Miałam wstawić zdjęcie brzuszka ale nie wiem jak:P

Kochana trzeba trzeba podbijać książeczke co miesiąć... troszę chore ,ale trzeba wytrzymać ...
Jak piszesz wiadomość na forum to masz tak spinacz , klikasz na niego i potem tam przeglądasz swoje zdjęcia i te które chcesz dodać i nam pokazać wysyłasz...dasz rade...

Redberry
Hyhyhyhyh... :oops::oops::oops:

Mój M. mnie zaskoczył, bo wczoraj zarządził, że w środę jesteśmy razem na zakupach i mam sobie wszystko skompletować co potrzebuję, dla siebie i małego , a potem spakować torbę do szpitala i czekać :lol:
Się przejął! :mdr::mdr: Hyhyhyhy!

Kochany ...http://sztoudi.ovh.org/images/milosne/beer22.gif

Redberry

no tak go ostatnio wzięło, widzę im bliżej tym bardziej M. się nakręca :mdr: A najlepsze,że mówi do mnie - Boisz się porodu? Ja mu na to, że troszkę tak, ale nie za bardzo. A on na to:Ja też! Jak sie go pytam a niby czego on ma sie bać, to on odpowiada, że on się czuje tak samo jak ja.. i to samo będzie czuł... hahaha! Jaaaaasne! :lol::lol:

:sofunny::sofunny::sofunny:

ata
Cześć dziewczyny!
Brrr -ale mróz...
My z mężem też rodzimy razem. Jak poprzednio zresztą. Bardzo mi dużo wtedy pomógł, aż położne go chwaliły. Do końca zachował zimna krew. I na dół zaglądał, jak nie uwierzyłam położnej, że już widać główkę i nie miałam siły przeć. :hahaha::hahaha::hahaha:

http://sztoudi.ovh.org/images/buzie/016.gifhttp://sztoudi.ovh.org/images/buzie/016.gifhttp://sztoudi.ovh.org/images/buzie/016.gif

U mnie maskara... przyjechałam od mamy około 21 szej ...zimno na maxa.... szybko zaczęłam rozpalać w piecu , potem chciałam wody soie nalać i zagotować na herbatke ...a tam ....ZONK!!!! wszystkie rury mi zamrzły z wodą ... i nie mam wody ... w spłuczce tez :( buuuu....W dodoatu dobrze ze tomek przyjechał z pracy , bo w nocy zanm piec się rozgrzał to masakra ...tak się wyziębiło , ze weszłabym w niego z tego zimna...:hahaha::hahaha:

Teraz miałam ochote na kawke bez:36_2_25:kofeinową ....

Odnośnik do komentarza

racuszek
zasnęłam o 7 rano...

Redberry Stokrotka śniłyście mi się... miałyśmy gdzieś jechać z dziećmi i razem, z
Redberry zmieniałam pieluchyy tetrowe dzieciakom hyhyhyh

Racuszek ja tez nie mogę spać po nocach.

Przez te mrozy nie dojechałam do lekarza do Wawy i chyba już na konsultacje nie dojadę. Sama nie wiem co robić.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

ata
Cześć dziewczyny!
Brrr -ale mróz...
My z mężem też rodzimy razem. Jak poprzednio zresztą. Bardzo mi dużo wtedy pomógł, aż położne go chwaliły. Do końca zachował zimna krew. I na dół zaglądał, jak nie uwierzyłam położnej, że już widać główkę i nie miałam siły przeć. :hahaha::hahaha::hahaha:

hhihihihihi-dzielny facecik :great::great:

racuszek
zasnęłam o 7 rano...

Redberry Stokrotka śniłyście mi się... miałyśmy gdzieś jechać z dziećmi i razem, z
Redberry zmieniałam pieluchyy tetrowe dzieciakom hyhyhyh

hyhyhyhyhy... już ćwiczymy w snach :yipi:

stysiapysia
U mnie maskara... przyjechałam od mamy około 21 szej ...zimno na maxa.... szybko zaczęłam rozpalać w piecu , potem chciałam wody soie nalać i zagotować na herbatke ...a tam ....ZONK!!!! wszystkie rury mi zamrzły z wodą ... i nie mam wody ... w spłuczce tez :( buuuu....W dodoatu dobrze ze tomek przyjechał z pracy , bo w nocy zanm piec się rozgrzał to masakra ...tak się wyziębiło , ze weszłabym w niego z tego zimna...:hahaha::hahaha:

bbrrrrr.... ale przygoda! :no:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja :)
Po koszmarnej nocy :( Tak jak dziś w nocy mnie bolało podbrzusze przy obracaniu się tak jeszcze nigdy mnie nie bolało :(
I do tego najpierw sen o seksie grupowym-który sie nawet kontynuował po siku :) A potem śniło mi się trzęsienie ziemi-trzeba było uciekać a ja czekałam na jakąś głupia typke której gumeczka z włosów spadła :lol:

A z RMUA to u nas już od lat można mieć zamiast książeczki :)

Stocia u nas tak samo ! Mój mąż mnie uprzedza cały czas,że on nie da rady jak już będzie harde corowo ale ja mu na to,że ma tylko przez 2 pierwsze fazy zostać ze mną bo ja też wcale nie chce żeby mi tam zaglądał tylko jest jeden problem bo w tej sali co ją oglądaliśmy to wyro do rodzenia stoji w centralnym miejscu :(
I żeby wyjść do innego pomieszczenia albo do kibla to musi mi koło krocza przejść a kanapa jest dokładnie na przeciw :( Czuje,że będe musiała zrobić przemeblowanie :lol:

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...