Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

gadzia

Drogie forumowiczki mam pytanie. Po spotkaniu z koleżanka w ciąży doszłyśmy do wniosku, ze ani mój lekarz ani jej nie badal nas pod katem prawodlowosci rozstawu kosci miednicy.
Czy Wy mialyscie takie badania w ciąży?
Byc może lekarze zakładają ze przed ciąża kobieta już wszystko wie o swej budowie...ale ja mimo ze stara to głupia:)

Ja nie miałam i też nie miałam pojęcia ze takie są... jeju Ci lekarze, człowiek musiałby 24h w książkach siedziec , by ich douczyc...

Redberry

Namiętnie słucham-chyba kupie jej nową płytę!

YouTube - Agnieszka Chylińska - Nie mogę Cię zapomnieć

Mnie się też podoba... mnie mąż chciał kupic (tylko nie wiem gdzie?),ale jak zobaczył cene 46zł ...to zrezygnował heh

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie wiem czy takie badania sa standardowe:)
Ale na chłopski rozum, skąd kobieta ma wiedzieć czy rozstaw kości umożliwi jej urodzenie dziecka droga natury?
Moja znajoma ma 154 cm i warzyła przed ciąża 48kg..jednym słowem drobinka. Przy pierwszej ciąży nikt nie zauważył z lekarzy prowadzących ze przy tak drobnej budowie urodzenie dziecka 4300 jest praktycznie nie możliwe. Po 20godzinach porodu znalazła sie jednak mądra położna, po krótkim obejrzeniu pacjentki, zasugerowała cesarkę. Zdrowy syn ma juz 1,5 roku:)

Tak po prostu zastanawiałam sie...do wielkoludów nie należę:)

P.S Wole zbuntowana Chylinskę:) Choć ciekawe jest w jaki sposób zmienia sie i dojrzewa do kobiecości.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Ja po dwóch dniach zajęć, padam na pyszczek... Ledwie mam siłe na oczy patrzeć, młode daje mi ciągle popalić a juz najbardziej wtedy kiedy próbuje sie skupic ;)

Redberry piosenka jest po prostu booska:) Ogólnie bardzo lubie Chylińska i choć ta obecna muzyka mi do niej nie pasuje to ogólnie jest świetna:) PS: chylinskiej i ONA mam juz chyba cala dyskografie. Tak samo namiętnie słucham Varius manx :P

Odnośnik do komentarza

gadzia
Ja tez nie wiem czy takie badania sa standardowe:)
Ale na chłopski rozum, skąd kobieta ma wiedzieć czy rozstaw kości umożliwi jej urodzenie dziecka droga natury?
Moja znajoma ma 154 cm i warzyła przed ciąża 48kg..jednym słowem drobinka. Przy pierwszej ciąży nikt nie zauważył z lekarzy prowadzących ze przy tak drobnej budowie urodzenie dziecka 4300 jest praktycznie nie możliwe. Po 20godzinach porodu znalazła sie jednak mądra położna, po krótkim obejrzeniu pacjentki, zasugerowała cesarkę. Zdrowy syn ma juz 1,5 roku:)

Tak po prostu zastanawiałam sie...do wielkoludów nie należę:)

P.S Wole zbuntowana Chylinskę:) Choć ciekawe jest w jaki sposób zmienia sie i dojrzewa do kobiecości.

No tak, hm. Ja się nad tym ni zastanawiałam, mam szerokie biodra, zawsze miałam.

qmpeela
Witam :)

Ja po dwóch dniach zajęć, padam na pyszczek... Ledwie mam siłe na oczy patrzeć, młode daje mi ciągle popalić a juz najbardziej wtedy kiedy próbuje sie skupic ;)

Redberry piosenka jest po prostu booska:) Ogólnie bardzo lubie Chylińska i choć ta obecna muzyka mi do niej nie pasuje to ogólnie jest świetna:) PS: chylinskiej i ONA mam juz chyba cala dyskografie. Tak samo namiętnie słucham Varius manx :P

Czyli Lenka już zdrowa?
ja tez Chylińską lubię, ale w tej nowej wersji o wiele bardziej :yes:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Stysiupysiu - nie miałam zamiaru siać wątpliwości..ot pytanie sie zrodziło.

Niemniej gdy moj obecny gin na pierwszej wizycie określił, z mam krotka szyjkę macicy, zadałam sobie pytanie, dlaczego nie poinformował mnie o tym ginekolog, do którego chodziłam przez 5 lat przed ciąża i byłam na 2 spotkaniach w ciazy...

Lece wstawiać chleb do pieca.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

gadzia
Stysiupysiu - nie miałam zamiaru siać wątpliwości..ot pytanie sie zrodziło.

Niemniej gdy moj obecny gin na pierwszej wizycie określił, z mam krotka szyjkę macicy, zadałam sobie pytanie, dlaczego nie poinformował mnie o tym ginekolog, do którego chodziłam przez 5 lat przed ciąża i byłam na 2 spotkaniach w ciazy...

Lece wstawiać chleb do pieca.

No widzisz, są lekarze i lekarze...ehhh...

gadzia
Redberry...czyli przegląd rynku "wozkarskiego" masz juz za sobą? Kurcze sporo przede mna...

Ja na razie wybrałam sobie 2 chusty;)

Nie mam - dopiero zaczynam przegląd :P

Jakie chusty - pochwal się - ja na bank kupuję do noszenia maleństwa!!\

Mmmmm... chlebek własnej roboty...mmm...

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redberry Lenka zdrowa jak najbardziej, ale tym razem to nie ona mi dokucza;) Malenstwo oczywiscie najbardziej mnie podkopuje jak siedze na zajeciach i staram sie trzezwo myslec o tym co akurat staraja sie nam przekazac... I jak tu wtedy skupic sie na czyms innym oprócz odpukiwania i głaskania brzucha?

Uciekam lezec bo plecy bola jak nie wiem. Dobranoc dziewczyny i do jutra!!:)

Odnośnik do komentarza

Redberry- dla siebie kupuje kieszonkę - łatwiej jest niemowlaka w nią "wpakować" a nie wiadomo jak się będę czula po porodzie (ambitnie mam plany nosić od początku)
oraz tkana uniwersalna - która będzie i dla mnie i Taty (mamy dość znaczna różnicę wysokości):)
Przyznam ze elastyczne z naturalnym włókien i do tego jeszcze antyseptycznych tez kusza...ale decyzje podejmę juz po wypróbowaniu wariantów.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87
hej hej :smile:
a ja miałam dziś dzień w rozjazdach dopiero wróciliśmy do domu...
padam na twarz :smile:

hej hej :love:

qmpeela
Redberry Lenka zdrowa jak najbardziej, ale tym razem to nie ona mi dokucza;) Malenstwo oczywiscie najbardziej mnie podkopuje jak siedze na zajeciach i staram sie trzezwo myslec o tym co akurat staraja sie nam przekazac... I jak tu wtedy skupic sie na czyms innym oprócz odpukiwania i głaskania brzucha?

Uciekam lezec bo plecy bola jak nie wiem. Dobranoc dziewczyny i do jutra!!:)

ach, to bąbelek przeszkadza - jak fajnie :party::party:

gadzia
Redberry- dla siebie kupuje kieszonkę - łatwiej jest niemowlaka w nią "wpakować" a nie wiadomo jak się będę czula po porodzie (ambitnie mam plany nosić od początku)
oraz tkana uniwersalna - która będzie i dla mnie i Taty (mamy dość znaczna różnicę wysokości):)
Przyznam ze elastyczne z naturalnym włókien i do tego jeszcze antyseptycznych tez kusza...ale decyzje podejmę juz po wypróbowaniu wariantów.

ja myślałam o tkanej uniwersalnej, ale kieszonka tez jest fajna :great:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

gadzia
Ja tez nie wiem czy takie badania sa standardowe:)
Ale na chłopski rozum, skąd kobieta ma wiedzieć czy rozstaw kości umożliwi jej urodzenie dziecka droga natury?
Moja znajoma ma 154 cm i warzyła przed ciąża 48kg..jednym słowem drobinka. Przy pierwszej ciąży nikt nie zauważył z lekarzy prowadzących ze przy tak drobnej budowie urodzenie dziecka 4300 jest praktycznie nie możliwe. Po 20godzinach porodu znalazła sie jednak mądra położna, po krótkim obejrzeniu pacjentki, zasugerowała cesarkę. Zdrowy syn ma juz 1,5 roku:)

Tak po prostu zastanawiałam sie...do wielkoludów nie należę:)

P.S Wole zbuntowana Chylinskę:) Choć ciekawe jest w jaki sposób zmienia sie i dojrzewa do kobiecości.

Hehe mi wszyscy całe życie mówili,że mam za wąskie biodra a ja się śmiałam,że za szerokie bry mam i dlatego to tak wygląda.Ale od czwartku nie jest mi do śmiechu,faktycznie jest coś nie tak i naj prawdopodobniej będe miała zalecone takie badania to dowiem się czegoś więcej na ten temat bo w necie faktycznie mało info na ten temat jest.Tylko zastanawiam się bo kość to trzeba prześwietlić a teraz to nie za zdrowo...
Mój mąż oglądał ostatnio jakiś program na discowery gdzie lekarze się wypowiadali na temat porodów i twierdzili,że wszystkie dzieci powyżej 3.5kg powinny być za pomocą cesarki rodzone.Wiele kobiet radzi sobie z porodem większych dzieciaczków lecz odbija się to niestety na ich zdrowiu dużą ilością zrostów które naj częściej usuwane są dopiero przy kolejnym porodzie...

Chylińską uwielbiam jako zbuntowana gówniara nie mogłam żyć bez jej muzyki i nie przeszkadza mi jej zmiana choć gdybym jej już nie lubiła to nie zwróciła bym uwagi na to co teraz proponuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...