Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej dziewczyny ...Stociu, Qmpelo, i pozostałe....:hahaha::hahaha:

ja dopiero po śniadanku... wsio u mnie oki ...pełna jestem , zjadłam trzy jaja na miękko...

pogoda za oknem nieciekawa ..heh , słońce świeci ,ale chyba jest zimno... ja dziś znów spałam z naszą księżniczką (psem) ...grzała mnie jak cholerka:) wdzięczny piesio ...teraz też jeszcze drzemie :) :hahaha::hahaha:

planów na dziś brak..może ciocie pójdę odwiedzi i przejdę się na cmentarz :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

u nas dziś piękne słońce, no po wczorajszym porannym śniegu to szok.

A tu coś wynalazłam dla Was apropo grypy....he, he jedna z nowych teorii pewnie takich będą setki

Związki grypy z grupami krwi
Osoby z grupą krwi A charakteryzuje zdolność do szybkiego wytwarzania
znacznej liczby przeciwciał skierowanych przeciw grypie typu A (H1N1),
a jeszcze lepszą odpowiedź immunologiczną wywołuje u nich infekcja szczepem
A (H3N2). Odpowiedź na zakażenie wirusem B jest jednak słabsza.
Ogólnie rzecz biorąc, osoby z grupą krwi A mają skłonność do zakażeń jedynie
mnij zjadliwymi postaciami wirusa grypy, a kiedy zachorują,
przechodzą ją lżej.
Grupa krwi B ma najsłabszy system obrony przed A (H3N2) i nieznacznie lepszy
przed A (H1N1). Antygeny A (H3N2) występują w krwi zdrowych osób z grupą
krwi B jeszcze w 5 miesięcy po wyleczeniu grypy. Zwykle nie daje to żadnych
objawów, sygnalizuje jednak, że u osób z tą grupą krwi wirusy tego szczepu
znajdują stosunkowo bezpieczną przystań. Przeciw szczepom typu B grupa krwi
B ma jednak broń silniejszą od reszty. Jej odpowiedź immunologiczna jest w
tym wypadku szybsza i trwa dłużej niż w wypadku pozostałych grup krwi.
Grupa krwi AB ma stosunkowo niską zdolność wytwarzania przeciwciał
skierowanych przeciw wirusom grypy. Dla osób z tą grupą krwi grypa może być
corocznym problemem. Przez kilka miesięcy prowadzono badania immunologiczne
w populacji kobiet i mężczyzna o różnych grupach krwi. W toku tych badań
zebrano dane na temat następujących z czasem zmian liczby przewiał anty-HA i
anty-NA w surowicy krwi badanych osób. Osoby z grupą krwi AB okazały się
najbardziej podatne na oba typy wirusa grupy, A i B. Padały ofiarą epidemii
grupowych wcześniej i przechodziły chorobę ciężej niż przedstawiciele innych
grup krwi.
Grupę krwi 0 charakteryzowała ogólnie najmniejsza podatność na wirusa grypy.
Okazało się też, że wydzielacze antygenu Lewisa są bardziej wrażliwi na
grupę niż osoby niewydzielające antygenów do płynów ustrojowych ciała. Wśród
chorych na grypę typu A i B, wirusowy nieżyt nosa, para grypowe infekcje
dróg oddechowych i choroby wywołane echowirusami osoby wydzielające
wszystkich grup krwi występowały częściej niż pozostałe. Stosunkowo dobrze
zabezpieczona przed grypą okazała się też grupa krwi z fenotypem MN.
Cytat z: "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Dr Peter J. D'Adamo, Atherine
Whitney

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj mam troszkę pracy, bo mam dwóch nowych pacjentów jutro muszę się trochę przygotować.

Wczorajsza kuracja łóżkowa dała rezultaty dziś o wiele lepiej. Wzięłam sinupret jeszcze żeby zatoki się nie rozkręciły, ale z gardłem o wiele, wiele lepiej.

Ja za tydzień mam USG , rany już nie mogę się doczekać.

Wczoraj mój M spełnił moją jedną z niewielu zachcianek ciażowych, miałam straszną ochotę na nutellę ze świeżym pieczywem, napisałam mu smsa jak wracał z trasy i .....przywizół mi, kurczę nie spodziewałam się bo on raczej mnie pilnuje żebym nie jadła słodkiego:36_1_21::36_1_21:

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa
Ja dzisiaj mam troszkę pracy, bo mam dwóch nowych pacjentów jutro muszę się trochę przygotować.

Wczorajsza kuracja łóżkowa dała rezultaty dziś o wiele lepiej. Wzięłam sinupret jeszcze żeby zatoki się nie rozkręciły, ale z gardłem o wiele, wiele lepiej.

Ja za tydzień mam USG , rany już nie mogę się doczekać.

Wczoraj mój M spełnił moją jedną z niewielu zachcianek ciażowych, miałam straszną ochotę na nutellę ze świeżym pieczywem, napisałam mu smsa jak wracał z trasy i .....przywizół mi, kurczę nie spodziewałam się bo on raczej mnie pilnuje żebym nie jadła słodkiego:36_1_21::36_1_21:
Brawo dla super mężusia!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

stysiapysia
Kurcze nie pamiętam jaką mam grupę krwi ,albo A albo AB heh ...chyba A ...czyli grypę mogę przechodzi lżej uffff w razie "W" ...

Stysia, jak Ty w ciąży nie wiesz jaką masz grupę, a RH wiesz jakie masz...........??????przecież powinnaś mieć wpięty wynik w kartę ciaży to podstawa. A jak sie cos stanie nie ma czasu na badanie grupy. Ja mam nakaz od lekarza noszenia zawsze karty z tym wynikiem przy sobie.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa
stysiapysia
Kurcze nie pamiętam jaką mam grupę krwi ,albo A albo AB heh ...chyba A ...czyli grypę mogę przechodzi lżej uffff w razie "W" ...

Stysia, jak Ty w ciąży nie wiesz jaką masz grupę, a RH wiesz jakie masz...........??????przecież powinnaś mieć wpięty wynik w kartę ciaży to podstawa. A jak sie cos stanie nie ma czasu na badanie grupy. Ja mam nakaz od lekarza noszenia zawsze karty z tym wynikiem przy sobie.
A RH plus dodatni... i też karte zawsze mam przy sobie ...wszystkie wyniki i karte ciąży ...owszem jak wyskakuje na moment do miasta to nie zabieram ...ale tak to zawsze...

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

Ja jak leżałam w szpitalu klinicznym w Poznaniu...to nie honorowali u mnie karty Honorowego Dawcy Krwi ...musieli mi zrobi badnie na grupę krwi... i powiedzieli ze "od ego roku w każdym szpitalu jest takie coś " ...kurka, co region, to inny obyczaj....

A oświadczenie woli to sama napisałaś? czy to jest jakiś specjalny druczek???

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

No jak jesteś dawcą honorowym to co innego. Kurczę ja nie mogę się zdobyć na to, mój M tez regularnie oddaje krew. Ja już szybciej na szpik się zdecyduję........jestem trochę histeryczką jeśli chodzi o oddawanie krwi, przyznam ze wstydem. Takie badanie ciażowe mnie juz nie ruszają, no ale oddawanie regularnie większej ilosci to juz co innego.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

stysiapysia
qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

Ja jak leżałam w szpitalu klinicznym w Poznaniu...to nie honorowali u mnie karty Honorowego Dawcy Krwi ...musieli mi zrobi badnie na grupę krwi... i powiedzieli ze "od ego roku w każdym szpitalu jest takie coś " ...kurka, co region, to inny obyczaj....

A oświadczenie woli to sama napisałaś? czy to jest jakiś specjalny druczek???

Mozna je pobrac np. stąd http://www.poltransplant.pl/Download/ow_2008.pdf wyciac skleic i wypełnic. Powiadomic rodzine i nosic razem z dokumentami.

Niezapominajkaa
qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

No jak jesteś dawcą honorowym to co innego. Kurczę ja nie mogę się zdobyć na to, mój M tez regularnie oddaje krew. Ja już szybciej na szpik się zdecyduję........jestem trochę histeryczką jeśli chodzi o oddawanie krwi, przyznam ze wstydem. Takie badanie ciażowe mnie juz nie ruszają, no ale oddawanie regularnie większej ilosci to juz co innego.

Ja oddaje regularnie co 4miesiace wyłaczajac okresy zakazane :) Pomagam chociaz w taki sposób :)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
stysiapysia
qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

Ja jak leżałam w szpitalu klinicznym w Poznaniu...to nie honorowali u mnie karty Honorowego Dawcy Krwi ...musieli mi zrobi badnie na grupę krwi... i powiedzieli ze "od ego roku w każdym szpitalu jest takie coś " ...kurka, co region, to inny obyczaj....

A oświadczenie woli to sama napisałaś? czy to jest jakiś specjalny druczek???

Mozna je pobrac np. stąd http://www.poltransplant.pl/Download/ow_2008.pdf wyciac skleic i wypełnic. Powiadomic rodzine i nosic razem z dokumentami.

Niezapominajkaa
qmpeela
Ja mam ORH+ ale wynik mam tylk wpisany w kartę bo nie mialam robionego juz od jakis 4lat. W pierwszej jak i teraz w drugiej ciazy u mnie dokumentem jest dokument Honorowego Dadcy Krwi i zaaaawsze mam go przy sobie w portfelu tak samo jak oświadczenie woli.

No jak jesteś dawcą honorowym to co innego. Kurczę ja nie mogę się zdobyć na to, mój M tez regularnie oddaje krew. Ja już szybciej na szpik się zdecyduję........jestem trochę histeryczką jeśli chodzi o oddawanie krwi, przyznam ze wstydem. Takie badanie ciażowe mnie juz nie ruszają, no ale oddawanie regularnie większej ilosci to juz co innego.

Ja oddaje regularnie co 4miesiace wyłaczajac okresy zakazane :) Pomagam chociaz w taki sposób :)

Super, chylę czoła i podziwiam:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...