Skocz do zawartości
Forum

Złe zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Amelka ma 15 m-cy i martwi mnie jej zachowanie.
Otóż gdy zobaczy gdy inne dziecko bawi się zabawką która córeczka sie przed chwilą bawiła podchodzi do tego dziecka i je klepie po główce albo popycha.Mówię że nie wolno ale to nie pomaga gdyż Amelka zaczyna bić ta zabawkę.Są też sytuację kiedy w domu na coś nie pozwalam wtedy córeczka klepie mnie albo stół i nic sobie z tego nie robi.Potrafi także podbiec do psa i go uderzyć.
Są też takie momenty gdy po złości wyrzuci smoczek ,bądź zabawkę a ja wtedy ją podnoszę i mówię że nie wolno tak robić czy słusznie?
Wstyd mi kiedy idę w gości a córeczka tak się zachowuje , czy to minie?
I jak temu zapobiec , przecież to dziewczynka a nie łobuz z podwórka.
A może ona uczy się od nas?Ale przecież u nas w domu nikt się nie bije tylko gramy w łapki bądź ja czasem klepnę psiaka w pupę gdy zrobił siusiu.

Amelka jest bardzo żywym dzieckiem , wszędzie jej pełno każdej rzeczy musi dotknąć ostatnio zauważyłam że wszystko chce robić sama np je już sama łyżeczką a gdy chcę ja nakarmić odwraca główkę.Uśmiecha się do ludzi , lecz czasem reaguje płaczem tak jakby wyczuwała zlość od ludzi.
Dodam jeszcze że jestem samotną Mamą , czy brak Taty może mieć jakiś wpływ na jej zachowanie?

Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję Mama Amelki

Amelka urodziła sie 12.03.2008 o godz.17.28
GŁUPIEMU SŁOWA PRZYCHODZĄ SZYBCIEJ NIŻ MYŚLI, DLATEGO MĄDRZY POTRAFIĄ MILCZEĆ

http://s2.pierwszezabki.pl/001/001215950.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-29690.png

Odnośnik do komentarza

Witam Droga Mamo Amelki!
Może zacznę od głównego dla mnie wątku i rozwiania Pani wątpliwości dot. samodzielnego wychowania.
Dzieci wychowywane przez jedno z rodziców (lub w niepełnych związkach) wcale nie są skazane na niepowodzenie! Ojciec daje dziewczynką poczucie bezpieczeństwa, stałość, siłę, oparcie. Nie oznacza to jednak, że my Matki nie potrafimy dać dziecku takiego poczucia... robimy to poprostu inaczej. Zazwyczaj bywa tak, iż dzieci wychowywane przez jedno z rodziców, wyszukuje w najbliższym otoczeniu osobę, która wypełnia jego lukę i zaspokaja potrzebę kontaktu z płcią odmienną. Dla dziewczynek wychowywanych przez mamę najczęściej jest to dziadek, wujek, a nawet starszy brat. Proszę się nie martwić, że brak ojca odbije się negatywnie na zachowaniu Amelki. Wszystko zależy od Pani i tego w jaki sposób pokieruje Pani jej rozwojem emocjonalnym. Dziecko, które ma oparcie w rodzicu jest dzieckiem szcześliwym, nawet jeśli nie żyje w pełnej rodzinie :) Oczywiście brak Taty, będzie gdzieś miał swoje odbcie w jej dorosłym życiu, ale jakie nie ma żadnej pewności. Przecież nie wykluczone, że na Pani drodze pojawi się życiowy partner, który stanie się również dla Amelki najbliższym opiekunem, wychowawcą i wzorem.
Co do bicia... myślę, że przejdzie i to szybko, bo wyglada na to, że Amelka ma w sobie dużo energii i będzie chciała wypróbować już wkrótce jakiś inny sposób robiący wrażenie :) Być może podpatrzyła bicie psa... być może nie rozumiejąc przyczyny, przenosi to zachowanie na inne sytuacje. Trudno jednoznacznie powiedzieć.
Bardzo dobrze Pani postępuje karcąc niestosowne zachowania. Smoczka nie podnosiłabym! "widzisz? rzuciłaś smoczkiem i nie ma! tak się nie robi!" Myślę, że jest Pani bardzo łagodna Mamą i potrzebuje Pani ciut więcej stanowczości w postępowaniu z córeczką. Zabawka, którą bije powinna zniknąć z komentarzem, że "jesli tak brzydko robisz, to nie mogę pozwolić bawić Ci się tym misiem...itp"
To samo z wizytami i gośćmi. Nic się nie stanie, jeśli kilka razy z powodu zachowania małej, opuści Pani spotkanie. Jednak trzeba to zrobić tak, aby odczuła stratę i widziała, że to z jej powodu.
Amelka jest jeszcze malutka... jestem pewna, że za kilka tygodni postawi przed Panią zupełnie inne wyzwania :)

Pięknego lata dla Was i Dobrych Przyjaciół :)

Pozdrawiam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...