Skocz do zawartości
Forum

uczulenie


Gość IzAbela326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IzAbela326

witam:)
ostatnio miałam uczulenie, jaka wysypka na brzuchu nie wiem od czego więc moje pytanie może jest banalne ale ja na prawdę nie wiem
jeżeli to była wysypka od pomidorów to czy można jeść zupkę pomidorowa ugotowaną na pomidorach czy raczej unikać??

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ja tez mialam taka wyzypke pierwszej ciazy-nie wiadomo skad(smarowalam jakims specyfikiem i podzialalo)

a co do Twojego pytania-mozesz sprobowac zjesc pomidorowa,nie zbyt jakas wielka ilosc i zobaczyc
moze to bylo jednorazowa wysypka

Odnośnik do komentarza

IzAbela326
ostatnio miałam uczulenie, jaka wysypka na brzuchu nie wiem od czego więc moje pytanie może jest banalne ale ja na prawdę nie wiem
jeżeli to była wysypka od pomidorów to czy można jeść zupkę pomidorowa ugotowaną na pomidorach czy raczej unikać??

Ja bym pokazała tę wysypkę interniście albo ginkowi.
Jak wysypka Ci zejdzie to zjedz pomidora żeby się przekonać, że to on jest winny uczulenia. Jeśli wysypka znów się pojawi to będziesz wiedziała, że trzeba ich unikać. Jak nic się nie pojawi to spokojnie będziesz je mogła jeść.

Odnośnik do komentarza

Raczej mało prawdopodobne, żeby kogoś kto od lat jada pomidory (a zakładam, że tak jest), uczuliło to właśnie warzywo. Bardziej prawdopodobne, że były one czymś pryskane i uczuliła Cię bliżej nieokreślona substancja z danej partii pomidorów. Ja przetestowałabym kupione w innym miejscu.

pozdrawiamy
Agata i Wojtek
http://www.suwaczek.pl/cache/91d5f3b744.png

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

julieta
Raczej mało prawdopodobne, żeby kogoś kto od lat jada pomidory (a zakładam, że tak jest), uczuliło to właśnie warzywo. Bardziej prawdopodobne, że były one czymś pryskane i uczuliła Cię bliżej nieokreślona substancja z danej partii pomidorów. Ja przetestowałabym kupione w innym miejscu.

Mnie uczuliło, zjadłam pomidora na śniadanie i o godzinie 13 dostałam bardzo swędzącej wysypki na obu rękach (lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał cholestazę). Zeszła po jakiś dwóch tygodniach, smarowałam Sudocremem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...