Skocz do zawartości
Forum

problem z stawaniem na nóżki u 9- miesięcznej dziewczynki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco! Mam pytanie dotyczące stawania na nóżki. Kiedy próbuję ją stawiać na nóżki (nie robię tego za często, gdyż ortopeda mówił, że nie należy zmuszać do stawania), ona albo nóżki podnosi do góry jak do siadania, albo chwilę postoi i zaczyna płakać. Wydaje mi się, że dlatego, że ją boli. Pediatra nie zauważył niczego niepokojącego. Muszę wspomnieć, że Jula dosyć późno zaczęła siadać, ok 7 miesiąca, a w 6 był problem z ułożeniem na brzuszku. W 7 miesiącu sama zaczęła się obracać na brzuszek. W chwili obecnej nie raczkuje, ale ładnie pełza i podnosi pupę do góry, tylko jeszcze rozjeżdżają jej się nóżki. Wobec tego czy powinnam szukać jakieś pomocy czy jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza

Asieńka! Dziecko w swoim rozwoju ma taki etap, że stawiane na podłożu podciąga nóżki do góry. Julka może być właśnie na tym etapie, a zważywszy na jej nieco późniejsze (jak sama piszesz) nabywanie danych umiejętności ruchowych, jest to możliwe. Myślę, że warto dać jej jeszcze trochę czasu, tym bardziej że z Twojego opisu wynika, że zaczyna osiągać kolejne etapy w rozwoju ruchowym (pełzanie, podnoszenie pupy). Powinna je sobie dobrze opanować, dobrze je sobie... wytrenować. Wtedy będzie mogła „przejść” do następnych (wyższych) pozycji – czworaki, a potem stanie i w końcu chodzenie. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...