Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

Dobrze jest sobie na pewno zrobić odpowiednie badania. Czasami jest to niedobór witamin. Czasami jednak jest to spowodowane stresem albo nieodpowiednią pielęgnacją. Sama od czasu od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację włosów, zauważyłam, ze są  w o wiele lepszym stanie niż wcześniej.

Bardzo dobre szampony oraz odżywki na wzmocnienie włosów mają ojcowie Bonifratrzy. Na tej stronie mozna przejrzeć sobie ich kosmetyki. Sa to kosmetyki zawierające naturalne ekstrakty produkowane w Polsce. 

ALCHEMIA-DRZEW_zdjecia_Strona_2-1536x114

Odnośnik do komentarza

Zrodziło się ostatnio w mojej głowie pytanie - czy produkty na porost włosów mogą na dłuższą metę szkodzić?

Próbowałam robić w tym temacie pewien „research”, aczkolwiek nie natknęłam się na żadne sensowne badania, zaledwie kilka artykułów, które poruszają temat, ale na dobrą sprawę nie odpowiadają na moje pytanie. Konkretnie chodzi mi o to: każda komórka ma określoną żywotność (zazwyczaj ilość podziałów, przez które może przejść). Kiedy komórka się „zużyje” dochodzi do apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórki. Wyczytałam, że przeciętny mieszek włosowy przechodzi około 25-30 cyklów w ciągu swojego życia. Każdy z tych cyklów kończy się wypchnięciem włosa z mieszka i zaczyna tworzeniem nowego włosa. To wszystko ma swoje miejsce w czasie, trwa raczej długo, lata.

I stąd moje wątpliwości. Czy przyspieszając działanie tego cyklu, nie skracamy życia naszych komórek? Czy jeśli „przekroczymy limit”, to na starość będziemy łysiały?

Może lepiej w takim przypadku pozostać przy naturalnych środkach  [reklama usunięta] Jak herbatkach na porost włosów? 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...