Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

Gość agula7777

sandra1237
ja juz zrezygnowalam z karmienia na 100% od wczoraj nie karmnie mam juz dosyc tych cieknacych cycuchow i bulu... sprobuje moze z ta pieluszka bo maly sie strasznie meczy narazie przysnal ale budzi sie co chwile... do tego nie ma apetytu nie jadl juz od 5h

Oj to wielka szkoda,że zrezygnowałaś z karmienia piersią:-(
Wiem jaki to ból ale Twoje mleczko jest najlepsze dla dzidziusia:-)
Ja poprzednio karmiłam Pati półtora roku i teraz też tak zamierzam:-)
A może ból brzuszka to przez to,że przestawiłaś dzidziusia na sztuczne mleko?

Odnośnik do komentarza

sandra1237
ja juz zrezygnowalam z karmienia na 100% od wczoraj nie karmnie mam juz dosyc tych cieknacych cycuchow i bulu... Sprobuje moze z ta pieluszka bo maly sie strasznie meczy narazie przysnal ale budzi sie co chwile... Do tego nie ma apetytu nie jadl juz od 5h

a pije ci ladnie mleczko z butelki jesli tak to wazne by ci bylo dobrze a wtedy dzidzi bedize dobzre bo poco sie denerwowac ja znmam ten bol i tez sie boje tego zas jak to sie teraz uda

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39814.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39815.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39810.png

17.04.2009-2 piekne kreseczki
22.06.2009-zobaczylismy cie masz juz 72,2mm w 13,4tc
28.07.2009-masz juz 15cm
28.07.2009-USG-SYNEK
19.08.2008-slyszelismy bicie twojego serduszka

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

dorotaiwiki
agula7777
Hello kochane
Ja tylko na momencik,przywitać się i uciekam do kuchni smażyć rybke:-)
Już jestem tak głodna,że szok,hihi
Dzieciaki coś mi się dziś zbuntowały i nie chcą spać:-)
Karolka jak przedtem spała cały czas tak dziś leży i gapi się w sufit;-)

Będę tu zaglądała od czasu do czasu a narazie życzę miłego dnia:-)

dokładnie ja tak miałam z natalka ,tak to w dzien spała a przez ostatnie 3 dni to problem miałam by nia w dzien uspic:36_22_3:

dzisiaj moja Natka kończy niesiac:36_3_8:

A teraz Ci śpi w dzień?
Bo moja większą część dnia leży w łóżeczku i gapi się w sufit:-)hihi
Ale jak ją wezme na ręce to w sekundzie usypia

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

sandra1237
nie wydaje mi sie ze to przez przestawienie,... bo maly od urodzenia ciagnal butelke i tylko troszke cycusia.... no nie wiem poczekam co bedzie jak do jutra nie zrobi kupki to pojade do lekarza...

Acha....to w takim razie nie wiem?
Ja w zasadzie nie miałam takich problemów,ale jak małą brzuszek bolał-Patke-to po herbatce zawsze jej przechodziło.
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do lekarza,po co maluszek ma się męczyć

Odnośnik do komentarza

agula7777
dorotaiwiki
agula7777
Hello kochane
Ja tylko na momencik,przywitać się i uciekam do kuchni smażyć rybke:-)
Już jestem tak głodna,że szok,hihi
Dzieciaki coś mi się dziś zbuntowały i nie chcą spać:-)
Karolka jak przedtem spała cały czas tak dziś leży i gapi się w sufit;-)

Będę tu zaglądała od czasu do czasu a narazie życzę miłego dnia:-)

dokładnie ja tak miałam z natalka ,tak to w dzien spała a przez ostatnie 3 dni to problem miałam by nia w dzien uspic:36_22_3:

dzisiaj moja Natka kończy niesiac:36_3_8:

A teraz Ci śpi w dzień?
Bo moja większą część dnia leży w łóżeczku i gapi się w sufit:-)hihi
Ale jak ją wezme na ręce to w sekundzie usypia

przez 3 dni mało spała w dzien tak drzemała,ale tez jak sie nia wezmie na rece to by spała,odłoze do łózeczka to juz płacz


Kiedy trzeba wspi

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

dorotaiwiki
agula7777
dorotaiwiki

dokładnie ja tak miałam z natalka ,tak to w dzien spała a przez ostatnie 3 dni to problem miałam by nia w dzien uspic:36_22_3:

dzisiaj moja Natka kończy niesiac:36_3_8:

A teraz Ci śpi w dzień?
Bo moja większą część dnia leży w łóżeczku i gapi się w sufit:-)hihi
Ale jak ją wezme na ręce to w sekundzie usypia

przez 3 dni mało spała w dzien tak drzemała,ale tez jak sie nia wezmie na rece to by spała,odłoze do łózeczka to juz płacz

No to widze,że mamy podobnie:-)
Tylko,że ja nie mam czasu jej na rękach nosić,a poza tym nie chce jej tak uczyć,bo potem nic nie zrobie.
Całe szczęście teraz śpi,ale pewnie za niedługo się obudzi i będzie wisiała na cycu:-)

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

sandra1237
ja juz zrezygnowalam z karmienia na 100% od wczoraj nie karmnie mam juz dosyc tych cieknacych cycuchow i bulu... sprobuje moze z ta pieluszka bo maly sie strasznie meczy narazie przysnal ale budzi sie co chwile... do tego nie ma apetytu nie jadl juz od 5h

nie mam czasu niestety na mleczne wyklady:wink:
mam nadzieje ze nei bedizesz decyzji swojej zalowala...szkoda ze sie tak szybko zrezygnowalas-ale Twooj wybor

bol cyckow,moze byc spowodowany zlym przystawianiem do piersi,szlym lapaneim sutka
cieknace cycki-no normalne zjawisko:D

na kupe u neimowlaka dobre jagody-ale to mama spozywa-tylko nei pamietam czy owoce na zatwardzenie czy na te drugie:D

ale nei wiadomo czy to zatwardzenei-bo dziecie moze nie kupkowac tydzien
jak sie prezy,to moze to byc poczatek kolek

cos mi sie kojarzy ze marchew to nie-ale nie wiem pewnosci brak
skad wiesz ze nie ma apetytu? bo cycka nei mzoe zlapac i si edenerwuje? pewno Ty razem z nim,i tak to wyglada-ze ochoty brak

moje dziecie tez buzi sie co chwile,pocycka,wypusci cycka,irytuje sie i maruda placzac,lapie cycka nie moze zlapac,irytuje sie marudka itd-nei jest tak co karmienei,ale jest inaczej niz z Emi
i tez zcasem sie prezy-a na codzien(oprocz swiat:lol:) jem raczej rozsadnie i raczej zdrowo:D


a i Sandra jak przejdziesz na butle-to nei mysl ze od arzu moze wszystko byc pieknie-moze ale nie musi-moze dziecku nei zasmakowac,nieodpowiadac mleko-sa rozne rodzaje,ale nie wiadomo czy za pierwszym razem spasuje

po za tym takie decyzje to tylko z lekarzem podejmowac-znazczy o mleku dla noworodka
************


a na pytanie ciotki Yasmelki co jadlam na wigilie-no jadlam pysznosci:D
wszystkiego po trochu-tylko ziemniarow i ryby se nie zalowalam:lol: a i kompociku:hahaha:

Pinki jest the best


pisze chaotycznei i pewno duzo ulecialo co chcialam napisac,ale musze leciec


Wesolego Swietowania

Odnośnik do komentarza

agula7777
dorotaiwiki
agula7777

A teraz Ci śpi w dzień?
Bo moja większą część dnia leży w łóżeczku i gapi się w sufit:-)hihi
Ale jak ją wezme na ręce to w sekundzie usypia

przez 3 dni mało spała w dzien tak drzemała,ale tez jak sie nia wezmie na rece to by spała,odłoze do łózeczka to juz płacz

No to widze,że mamy podobnie:-)
Tylko,że ja nie mam czasu jej na rękach nosić,a poza tym nie chce jej tak uczyć,bo potem nic nie zrobie.
Całe szczęście teraz śpi,ale pewnie za niedługo się obudzi i będzie wisiała na cycu:-)

no ja tez nie chce przyzwyczaic do noszenia,bo potem ciezko bedzie
moja pojadła i niby usneła,ale jak nia do łozeczka odniosłam to juz zaczeła plakac


Kiedy trzeba wspi

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.
Mam masę zaległości i zero czasu na nadrabianie...

Puki co mamproblem z nadmiarem pokarmu. Mała śsie pięknie, ale ostatnio krótko i zasypia.Karmię ją co godzinę ale chyba jeszcze przegłodzę...
Potrzebuję rad dziewczyny bo wpadne w depreche ;/

Ok jak znajdę więcej czasu to coś więcej opowiem. ;)

http://www.par-michal.legnica.opoka.org.pl/adwent.gif

Odnośnik do komentarza

witam w 1 dzien sw mecze sie ze skurczami wiec juz sie wykapalam pije kawe i dzwonimy chyba do szpitala mam co 7 min ale coraz bardziej boli jka sie nieodezwed zisiaj znaczy ze rodze
dzis 25 usg wyliczone w pl mam na dizs wiec moze i to dzis pozdrawian

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39814.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39815.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39810.png

17.04.2009-2 piekne kreseczki
22.06.2009-zobaczylismy cie masz juz 72,2mm w 13,4tc
28.07.2009-masz juz 15cm
28.07.2009-USG-SYNEK
19.08.2008-slyszelismy bicie twojego serduszka

Odnośnik do komentarza

witam w ten piękny świateczny dzionek!!!!!!!!!Życzę wszystkim grudnioweczką wszystkiego naj.....:36_3_15:

ja nadal turlam się w dwupaku....miałam regularne skurcze,ale przeszły....a odnośnie jedzenia,to nawet nie skorzystałam,bo nie mam apetytu....może dlatego,że ostatnie dni spedziłam w kuchni na przygotowywaniach.....a dzisiejszej nocy spałam bez pobudek i normalnie jestem w szoku,bo nie pamiętam już jak można dobrze się wyspać....a co do rodzenia,to u mnie wszyscy liczą,że urodzę jutro ,bo mój i teściowa mają urodziny,a dziadkowie jego rocznicę ślubu.....wcześniej wątpiłam w to,ale teraz to już wszystko możliwe

UCIEKAM,ALE POSTARAM SIĘ WAS NADROBIĆ W WOLNEJ CHWILI,BO PÓKI CO TO NIE MAM OCHOTY SIADAĆ DO KOMPA,BO MNIE WSZYSTKO RWIE

CHERYY mam nadzieję,że to dziś Twój dzień,oby poszło szybciutko i lekko

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9htzkll9el.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe8u69vk2b8jtc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe8iiky2y17cmo.png http://s2.pierwszezabki.pl/026/0264099b0.png?7172

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

Witam wszystkich.
Ja dzis po ciężkiej nocy,Karola obudziła się o 3-ej i do rana nie spała,wisiała na cycu non stop:what:
Aguu widze,że już jesteś z nami;-)-a co do nawału pokarmu to się nie przejmuj,mam to samo:ehhhhhh:
Moja je co 3 godzinki,ale ma też tak,że budzi się co godzine...
Cherry może to Twój Wielki Dzień-trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród:36_3_15:
Ana a Ty się szykuj na jutro:taniec1:

Zaglądne do was pózniej,mąż w domu i bijemy się i kompa,hihi.
Buziaki i miłego dnia:36_3_15::36_3_15:

Odnośnik do komentarza

hej Kobietki,
ja tylko na chwilke, ciagle w dwupaku i zero skurczy...

cherry: trzymam kciuki!!!!!!!!!! nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze!!!! no i zeby ci dali wszytskie znieczulenia swiata, tak jak sobie tego zyczylas!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Aguu
Puki co mamproblem z nadmiarem pokarmu. Mała śsie pięknie, ale ostatnio krótko i zasypia.Karmię ją co godzinę ale chyba jeszcze przegłodzę...
Potrzebuję rad dziewczyny bo wpadne w depreche ;/



Aguu Babeczko nie ma powodu na depreche:wink:
na nadmiar pokarmu najlepszy laktator Dziecie:wink:
teraz nie mialam takiego problemu,bo sama rozkrecac musialam laktacje
ale z Emilia mialam na poczatku-twarde piersi zguzkam-na twarde piersi pomogl cieply prysznic,
dobre sa liscie z kapusty(ja nie sprawdzilam,bo nie musialam,bo prysznic pomagal zawsze)
a na nadmiar pokarmu pomagala Emilia-nie musialam pedzac po laktator

a laktatorem sciaga sie tylko pokarm do odczucia ulgi-nie za duzo,bo to odwrotnie dziala

Twoja cora jest malenka jeszcze sie Wam nie uregulowala laktacja-ale wspolraca i spokoj pomoze Wam w sukcesie:wink:


Dziecko moze dlugo wisiec na cycu-ale na najedzenie wystarczy mu max 20 min
jesli zasypia wczesniej,a Ty masz nie masz laktatora albo nie odciagasz recznie(podziwiam kobiety ktore umia recznie odciagac pokarm)
wybudz delikatnie dziecie-nie robisz mu krzywdy przerywajac sen:wink:

nie dlugo wszytsko sie unormuje


powodzenia:wink:

Odnośnik do komentarza

=cherry82
Yasmelka-ty moze i nie moglas sie opchac ale juz razem spedzacie swieta z dzidzia ty masz dzidka a my zarelko nawet szampana bezalkoholowego wypilam z cora ona jak nawalaona ehhehe z wrazen gwiazdkowych a i ja jestem zadowolona nawet wuyszlo na to z ebylam grzeczna w tymn roku bo i do mnie zawitala gwiazdka moze nie w postaci dzidka ale w innej hihi moj men tzn gwiazdka sie postarala nono nie powiem ale udalo sie jej

no to pochwal sie co dostałaś ....no dawaj dawaj....

cherry82
HEHE WIECIE CO TAK SOBIE MYSLE JESLI BY MNIE DZIS:sofunny: ZLAPALO TO MOJA LEWATYWA BEDZIE CHYBA TRWAC WIECZNOSC :sofunny:

hehehehehhe i o to chodzi...by ta przyjemość trwała jak najdłużej hihihiih

agula7777
yasmelka
sandra jak tam babeczko?
patrycja co jadłaś?
agula czy nie ściska cie w żołądku? bo ja jak te wszystkie potrawy robiłam...i jak teraz je jedli to normalnie jak w klubie aż się czułam.....aż...czytaj..."anonimowych żarłoków"....na odwyku oczywiście......

Czy mnie nie ściskało?Mało powiedziane,myślałam,że padne:-(
Ale za rok sobie to odbije:-)hihihi

tak agula....w przyszłym roku odbijemy i bedziemy potem siedziała i pierdziały hihihihhhih

sandra1237
dziewczyny pomocy moj maluszek ma zatwardzenie od wczoraj 22 nie ibil kupki a teraz mocno sie prezy i nii z tego zapodalam mu juz herbatke z koperku wloskiego ale to tylko wywolalo kilka wiatrow nie wiem co mam robic bo on sie strasznie meczy... mysle ze to przez moje mleko bo ja tez mialam ciezka kupke nie wiem co mam robic moze macie jakies pomysly..?

może coś zjadłaś nie takiego...musisz te pierwsze tygodnie uważać i pomaleńku wprowadzać wszystko.....co do prężeń to można troszke wody rzegotowanej dać, pieluszke ciepłą na brzuszek - pieluszke prasujesz żelazkiem i kładziesz na brzusio...tylko żeby gorąca nie była, mojej pomagała też kąpiel w ciepłej wodzie...no takiej dostosowanej dla dzidka......albo położyć na wznak i masować troszkę brzusio...jak odchodzą gazy to dobrze bo to tez kolka może być...moja Ania tak miała..są takie krople esputikon...dla dzieciaków nie wiem czy tam macie....ale najlepiej do lekarza żeby on coś przepisał i doradził...dużo cherbatki tez nie dawaj bo to jest jeszcze bardzo wrażliwy układ i za duzo też nie pomoże...

sandra1237
ja juz zrezygnowalam z karmienia na 100% od wczoraj nie karmnie mam juz dosyc tych cieknacych cycuchow i bulu... sprobuje moze z ta pieluszka bo maly sie strasznie meczy narazie przysnal ale budzi sie co chwile... do tego nie ma apetytu nie jadl juz od 5h

tak sutki bolą od złego przystawiania, u mnie np. jak zaczyna jeść to też zajebiście mocno boli ale to są sekundy potem jak już zacznie jest git....
ja na cieknące mam sportowy biustonosz i wkładam tam złożona pieluche...wygodnie i skuteczne....
pozatym uważaj bo jak odstawisz tak nagle to też może mieć problemy z brzuszkiem....ja jak przestawałam karmić anie to musiałam mieszać pokarm swój ze sztucznym - zwiększając dwke sztucznego co jakiś czas....
pozatym musisz uważać na piersi bo jak tak agle odstawisz to możesz mieć problwmy typu guzki i wtey dopiero boli....także uważaj...taka decyzja powinna byc skonsultowana z lekarzem...zresztą jak sie stresujesz to kiepsko leci pokar...kiepsko leci to mały sie denerwuje...i tak na około....

co do nie jedzenia 5 godzin...nic mu nie bedzie....moja też sie nie wybudzała na jedzenie....ja ja zaczynałam przebierać i wtedy do cyca...ale lekarka powiedziała że diecko może mieć taki odstep w nocy np. czy w dzień ok 6 godzin....przeczyści sie żołądeczek i bedzie ok....

dorotaiwiki
ciekawe jak u mnie bedzie ,u Natalki z brzuszkiem po wigili bo zjadłam 2 kostki mintaja smazonego ,2 pierogi z kapusta i grzybami( oj a zjadłabym ich wiecej)

ja tez zjadłam wszystkiego po trochu...mam nadzieje że będzie ok...

Aguu
Hej mamuśki.
Mam masę zaległości i zero czasu na nadrabianie...

Puki co mamproblem z nadmiarem pokarmu. Mała śsie pięknie, ale ostatnio krótko i zasypia.Karmię ją co godzinę ale chyba jeszcze przegłodzę...
Potrzebuję rad dziewczyny bo wpadne w depreche ;/

Ok jak znajdę więcej czasu to coś więcej opowiem. ;)

nie martw sie....czasami tak mają...jeżeli pieknie sssie to przystawaj ją co godzinke....traktuj to jako przyjemność usiądź wygodnie...odprez sie i karm....po paru tygodniach dziecko sobie ustali karmienia w dłuższych odstepach czasu - maja mimo że czasami je co 3 godziny ma też tak że je co godzine...albo 3 wisi na cycku....no ale trzeba to przetrwać...
co do nawału to tak jak pisałam sandrze....pielucha i czekać...ak masz bardzo dużo to można troszke odciągnąć na poczatku karmienia żeby sie nie dławiło dziecko...ale nie odciągaj dużo bo im wiecej odciągasz tym wiecej bedzies produkowała pokarmu...tak jak to patrycja napisała...pozatym mi tez pomaga ciepły pryznic....a najlepszy laktator to ten którego pod serduchem nosiłaś....zobaczysz że sie unormuje....
ja wiem że jest teraz wam naprawde ciężko bo mi tez było....a czasami jest mi nadal...szczególnie w nocy gdy chce sie spać a szkrb chce ssać...denerwuje sie nie może złapać...wygina sie potem ssie zasypia i od nowa...ja ja do łóżeczka a ona oczy jak 5 złotych....no cóż trzeba wytrwać...na to czekałysmy przecież na te nasze kruszynki...ale teraz musimy sie do siebie wzajemnie przyzwyczaić....wypracować sobie pory karmienia i spania...na razie dla naszych dzieci nie ma dnia i nocy tylko jest jedzenie i spanie ale niedługo sie to powinno zmienić...

patrycja`81
Aguu
Puki co mamproblem z nadmiarem pokarmu. Mała śsie pięknie, ale ostatnio krótko i zasypia.Karmię ją co godzinę ale chyba jeszcze przegłodzę...
Potrzebuję rad dziewczyny bo wpadne w depreche ;/



Aguu Babeczko nie ma powodu na depreche:wink:
na nadmiar pokarmu najlepszy laktator Dziecie:wink:
teraz nie mialam takiego problemu,bo sama rozkrecac musialam laktacje
ale z Emilia mialam na poczatku-twarde piersi zguzkam-na twarde piersi pomogl cieply prysznic,
dobre sa liscie z kapusty(ja nie sprawdzilam,bo nie musialam,bo prysznic pomagal zawsze)
a na nadmiar pokarmu pomagala Emilia-nie musialam pedzac po laktator

a laktatorem sciaga sie tylko pokarm do odczucia ulgi-nie za duzo,bo to odwrotnie dziala

Twoja cora jest malenka jeszcze sie Wam nie uregulowala laktacja-ale wspolraca i spokoj pomoze Wam w sukcesie:wink:


Dziecko moze dlugo wisiec na cycu-ale na najedzenie wystarczy mu max 20 min
jesli zasypia wczesniej,a Ty masz nie masz laktatora albo nie odciagasz recznie(podziwiam kobiety ktore umia recznie odciagac pokarm)
wybudz delikatnie dziecie-nie robisz mu krzywdy przerywajac sen:wink:

nie dlugo wszytsko sie unormuje


powodzenia:wink:

no dokładnie święte słowa.......pewnie sie wcześniej ze trzy razy powtórzyłam..hehe


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...