Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z przełomu 2007/2008


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

myszka19842
martusia9876
myszko lepeij sie wybierz do lekarza bo po cesarce to nie ma zartow .
Mala wlasnie niedawno sie obudzila i zjadla mleko a teraz je ze mna jeszcze banana , a jak tam synek przechodzi mu juz ten kaszel i wszystko inne ?


jest juz coraz lepiej jak zakaszla z 5 razy na dzień to na bardzo krótko!
przesypia mi całe noce juz od 3 dni zasypia o 20 a wstaje o 6 z półtoragodzinki zabawy i znowu koło dziewiątej nyna z godzinke!
ja myśle że go bardzo osłabiają te inhalacje znebulizatora i dlatego tak mi czesto śpi!
buzka

Myszko to masz podobnie jak ja mialam kiedys z Kordiankiem niestety mojemu malemu przeszlo i juz nie sypia tak ladnie.

Dzis wieczorem mialam chwile grozy.Leze sobie z Kordianem i czuje ze cosik nie tak jest.Biore termometr a tu w pupci 38,8.Od razu do lekarza pojechalismy bo sie wystraszylam sepsy.Wiecie codziennie jezdze do szpitala do Oskara i balam sie ze moze cos przywiozlam ze soba.Lekarz powiedzial ze z malym wszystko ok i ze to pewnikiem zabki.Dalam mu czopek(pierwszy raz w zyciu,Oskarowi nigdy nie zbijalam temperatury czopkiem)no i temperatura juz spadla a mi kamien z serca:Uśmiech:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21916.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-21915.png http://s2.pierwszezabki.pl/012/012048980.png?3058

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

regina224
No i nici z zabkow.Maly ma goraczke trzydniowa.:Kiepsko:Okolo 13 godziny mial 39.1.Podalam mu czopek i mam nadzieje ze bedzie lepiej.:Męki:Teraz spi.Papa jak sie uda to wieczorkiem sie odezwe.


trzymam kciuki napewno będzie wszystko dobrze masz silnego synka poradzi sobie z taką temperaturką!
buziaczki

Odnośnik do komentarza

reginka moj mały tez miał 3-dniówke a po tygodniu wyszły mu ząbki więc się niemartw mały da rade i ząbki wyjdą :)
mój mały od tygodnia też przesypia całą noc tzn jak wypije o 20:00 mleczko to wstaje o 6:00 i dopiero pije mleczko :) fajnie wkońcu wmiarę idzie się wyspac :)
własnie wróciliśmy ze spacerku niby ciepło słoneczko świeci a wiater taki zimny. Naszczęście nie pada deszcz :)

Odnośnik do komentarza

Szani
reginka moj mały tez miał 3-dniówke a po tygodniu wyszły mu ząbki więc się niemartw mały da rade i ząbki wyjdą :)
mój mały od tygodnia też przesypia całą noc tzn jak wypije o 20:00 mleczko to wstaje o 6:00 i dopiero pije mleczko :) fajnie wkońcu wmiarę idzie się wyspac :)
własnie wróciliśmy ze spacerku niby ciepło słoneczko świeci a wiater taki zimny. Naszczęście nie pada deszcz :)

szani ja sie nie martwie az tak bardzo choc boje sie zeby drgawek nie dostal bo od wysokiej temperatury niektore dzieci tak maja.Ja jestem poprostu wykonczona po nocach nie spie bo nasluchuje czy wszystko ok a w dzien jestem ciagle na wysokich obrotach.I musze choc na chwilke do Slupska pojechac do Oskara bo on tez mnie potrzebuje.Wczoraj i dzis dzwonij po pielegniarke zeby mu kaczke podala i gdyby nie chodzacy kolega to by sie posikal.Taka mamy sluzbe zdrowia.Normalnie padam na ryjek.Szani a mam takie pytanie co dawalas malemu jesc?Bo Kordian tylko cycka chce i troszke cherbatki popije i to wszystko.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21916.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-21915.png http://s2.pierwszezabki.pl/012/012048980.png?3058

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

Szani
reginka moj mały tez miał 3-dniówke a po tygodniu wyszły mu ząbki więc się niemartw mały da rade i ząbki wyjdą :)
mój mały od tygodnia też przesypia całą noc tzn jak wypije o 20:00 mleczko to wstaje o 6:00 i dopiero pije mleczko :) fajnie wkońcu wmiarę idzie się wyspac :)
własnie wróciliśmy ze spacerku niby ciepło słoneczko świeci a wiater taki zimny. Naszczęście nie pada deszcz :)


a mleczko na noc dajesz mu zageszczone czy nie?
buzka

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

my dzis siedzialysmy w domku bo strasznie wieje a zauwazylam ze mala ma podpuchniete jedno oczko wiec przemywam jej rumiakniem . Reginko zobaczysz wszystko bedie dobrze trzymamy kciuki .
My mamy juz widoczny i wyczuwalny drugi zabek :)))))
Dziewczyny jak tam czytam to powiem wam ze ja nie wiem co to znaczy tak sie budzic codziennie w nocy do dziecka , moja od samego poczatku przesypia mi cale noce , chyba ze cos jej jest to sie obudzi pobawi troszke i idzie dalej spac . Budze sie nieraz w nocy do niej bo ona lubi sie przewrocic na brzuszek i sie nieraz boje .

Odnośnik do komentarza

myszka ja małemu zagęszczam mleczko albo kaszką obojętnie jaką smakową albo zwykłym kleikiem ryżowym bądz kukurydzianym. Np. mały wypija 150 mleka bo nigdy więcej mi niewypił a i żadko wypija całość i daje mu 5 łyżek tak jak normalnie jest i do tego 2 łyżki "zagęszczacza".

Reginka mały jak miał 3-dniówke to wogóle niechciał mi nic jesc a ja niezmuszałam do jedzenia. Mały pił mi bardzo dużo. I dawalam mu soczki ale te gęstsze żeby choć to miał w żołądku.
Regina najważniejsze żeby pił tak na mi lekarka.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

reginko nie martw sie jutro juz bedzie dobrze dzis rozmawialm z kolezanka i mowila ze wlasnie panuje taka 3 dniowka bez zadnych wysypek tylko goraczka wiec glowa do gory . A z kim zostawias malego jak jedziesz do szpitala ? pewnie ci ciezko tu jeden tam drugi .

Odnośnik do komentarza

Podobnie mam z Kordiankiem.Ale tak se to tlumacze ze i ta temperatura a i zabki tez moga byc.
Co do temperatury to jak mu miezylam jakas godzinke temu to mial 37.4 czyli wraca do siebie.Mam nadzieje ze juz bedzie lepiej.Marudzenie i plakusianie mu jedynie zostaly ale to juz moze byc byle tylko goraczki nie bylo.:Całus: Was drogie mamy i dobrej i spokojnej nocki zycze:Śpiący:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21916.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-21915.png http://s2.pierwszezabki.pl/012/012048980.png?3058

Odnośnik do komentarza

martusia to dopiero Ci sie zacznei ;)
mój to ledwo oczy otworzy to musi zaraz wstac ;) a usiadzie tylko na minute i spowrotem wstaje, na ziemi jak ma chodzic to łapie sie wszystkiego czego tylko może zeby wstac ;)
a co do płaczu mój tez czasami sie budzi z płaczem niewiem czemu czy mu sie cos sni...niewiem ale ja na krok z pokoju odejsc niemogo bo Kamilek tylko mnie z oczu straci jest wrzask.
Czytałam ze to jest takzwany zreszta skopije wam to to moze poczytacie ;) niewiem czy sie przyda ale....:P
"KŁOPOTY Z ROZSTANIEM Wraz z lękiem wobec obcych, w pewnym momencie, w ciągu następnych sześciu miesięcy, dziecko może przejść przez okres szczególnych trudności w oddzieleniu od ciebie. Maluszek będzie jak najbliżej Ciebie przy każdej okazji a kiedy tylko wyjdziesz z pokoju zacznie płakać. Takie zachowanie nie jest oznaką stałej cechy osobowości i potocznie nazywane jest "kryzysem dziesiątego miesiąca". Choć nie wszystkie dzieci przechodzą przez ten burzliwy okres dokładnie wtedy, to niemal każdy malec musi sobie z tym poradzić. Dzieje się tak, ponieważ dziecko odnajduje swoje miejsce w świecie i zaczyna bać się oddzielenia. Ty jesteś dla niego bezpiecznym oparciem, jedyną istotą na której może w pełni polegać - ty dajesz mu odwagę dla nowych odkryć i poznawania. Kiedy jesteś poza zasięgiem wzroku dziecka, nie jest pewne, że wrócisz i czuje się zagubione. Najlepszym dla niego zabezpieczeniem jest nie pozwolić Ci odejść od siebie! Spójrz na to z punktu widzenia dziecka. Pomoże Ci to przejść przez ten frustrujący i trudny dla rodziców czas. Jeżeli musisz zostawić dziecko po pojawieniu się strachu przed oddzieleniem, powiedz dziecku spokojnie o Twojej nieuniknionej nieobecności. Nie zrozumie ono wszystkiego, ale zareaguje na Twój spokojny, ufny głos. Jeśli wychodzisz, zostawiaj dziecko z ludżmi, których dobrze zna, aż do momentu, kiedy będziesz przekonana, że przezwyciężyło ono strach przed obcymi"zastanawaim sie czy macie tak samo bo ja czasem mam dosc :( ale to takie chwilowe tylko :)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Szani moja nieraz kwiczy jak wychodze z pokoju ale dlatego ze chce zeby ja wziasc albo sie bawic , szybko twoj maly zaczal wstawac ? Ale to chlopiec wiec ma wiecej sily .Moja naszczescie jak sie obudzi rano to wezmie zabawki i sie bawi a mamusia moze jeszcze polezec :))) Dzis pada u nas ale spacerek zaliczylismy rano.

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

Szani
martusia to dopiero Ci sie zacznei ;)
mój to ledwo oczy otworzy to musi zaraz wstac ;) a usiadzie tylko na minute i spowrotem wstaje, na ziemi jak ma chodzic to łapie sie wszystkiego czego tylko może zeby wstac ;)
a co do płaczu mój tez czasami sie budzi z płaczem niewiem czemu czy mu sie cos sni...niewiem ale ja na krok z pokoju odejsc niemogo bo Kamilek tylko mnie z oczu straci jest wrzask.
Czytałam ze to jest takzwany zreszta skopije wam to to moze poczytacie ;) niewiem czy sie przyda ale....:P
"KŁOPOTY Z ROZSTANIEM Wraz z lękiem wobec obcych, w pewnym momencie, w ciągu następnych sześciu miesięcy, dziecko może przejść przez okres szczególnych trudności w oddzieleniu od ciebie. Maluszek będzie jak najbliżej Ciebie przy każdej okazji a kiedy tylko wyjdziesz z pokoju zacznie płakać. Takie zachowanie nie jest oznaką stałej cechy osobowości i potocznie nazywane jest "kryzysem dziesiątego miesiąca". Choć nie wszystkie dzieci przechodzą przez ten burzliwy okres dokładnie wtedy, to niemal każdy malec musi sobie z tym poradzić. Dzieje się tak, ponieważ dziecko odnajduje swoje miejsce w świecie i zaczyna bać się oddzielenia. Ty jesteś dla niego bezpiecznym oparciem, jedyną istotą na której może w pełni polegać - ty dajesz mu odwagę dla nowych odkryć i poznawania. Kiedy jesteś poza zasięgiem wzroku dziecka, nie jest pewne, że wrócisz i czuje się zagubione. Najlepszym dla niego zabezpieczeniem jest nie pozwolić Ci odejść od siebie! Spójrz na to z punktu widzenia dziecka. Pomoże Ci to przejść przez ten frustrujący i trudny dla rodziców czas. Jeżeli musisz zostawić dziecko po pojawieniu się strachu przed oddzieleniem, powiedz dziecku spokojnie o Twojej nieuniknionej nieobecności. Nie zrozumie ono wszystkiego, ale zareaguje na Twój spokojny, ufny głos. Jeśli wychodzisz, zostawiaj dziecko z ludżmi, których dobrze zna, aż do momentu, kiedy będziesz przekonana, że przezwyciężyło ono strach przed obcymi"zastanawaim sie czy macie tak samo bo ja czasem mam dosc :( ale to takie chwilowe tylko :)


heja!
u mnie jak mały traci mnie z pola widzenia to wrzask na całego i płacze!
jak gdzieś ide to musze go wszedzie brać !
kłade go do fotelika samochodowego i tak chodze z nim jak swirek po całym domu!
ręce mi opadają i nerwy niekiedy puszczają
ale musze to przetrwac!
mały dzisiaj znowu nie spał mi w nocy co chwile płakusiał i nie chciał spać!
ja juz nie wiem co jest grane!
kolejny zły dzień!
czy reakcaja na pogode!
coś go boli?
już nie wiem jak sobie to tłumaczyć!!
a u as jak nocka minęła!
buziaczki

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
Szani moja nieraz kwiczy jak wychodze z pokoju ale dlatego ze chce zeby ja wziasc albo sie bawic , szybko twoj maly zaczal wstawac ? Ale to chlopiec wiec ma wiecej sily .Moja naszczescie jak sie obudzi rano to wezmie zabawki i sie bawi a mamusia moze jeszcze polezec :))) Dzis pada u nas ale spacerek zaliczylismy rano.


ty o masz dobrze!
mój to jak się obudzi to odrazu płacz bo chce iśc do nas!
choćbys mu dałą niewiadomo ile zabawek nie zabawi sie nimi!
ja się niekiedy zastanawiam co ja mam za dziecko!
kupiliśmy mu przedtem lezaczek z wibrą inne dzieci na nim potrafia spać zabawic się a mój co płacz!
nie będzie lezał na nim!
kupilismy mate!
super byłą 1 dnia !
zabawiła się była chwila spokoju!
a potem to juz w odstawkę poszła!
ja już nie wiem co mu dawać żeby się chociaz na chwile zabawił!

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

myszko u mnie rewelka jak zawsze mala spala jak poszla spac o 21 a wstala o 8 wiec jestesmy wyspane , nieraz tak jest ze dziecku cos sie nie podoba i nie chce spac a moze ida mu zabki nastepne . Moja jak sie obudzi to zaczyna gadac jak najeta :) Myszko to wspolczuje ci a moze powinnas robic tak ze jak wychodzisz z pokoju a maly placze to troszke pokwiczy i przestanie bo kobieto ty pozniej nie dasz sobie rady , jak ja wydzoche a mala kwiczy to mowie jej gdzie ide ona troche pokwiczy odezwe sie do niej i przestaje .

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

daj mu cos co nie jest zabawka jakis dekielek , podeleczko cos czego jeszcze nie widzial , mojej jak dasz podelko od kremu lub lancuszek od smoczka to moze sie nim bawic i na jakis czas dziecka nie mam . Ja tez nieraz tak mowie co ja mam za dziecko ulewa skaza bialkowa i slinienie sie , ale pozniej mowie dobrze ze nie jakas taka choroba co bym musiala sie caly czas opiekowac i patrzec jak sie meczy . Przed wczoraj slyszalam w tv ze zmart wlasnie chlopiec co mial 2 latka byl chory i zbierali na jego opeacje :(((( a on nie przezyl , czytalam tez klapsydre ze zmarlo 9 miesieczne dziecko i co urodzisz a tu bog ci pozniej zabiera . Zawsze mowilam ze bog powinein zabierac ludzi ktorzy pija cpaja itp. a nie male dzieci

Odnośnik do komentarza

martusia mój zaczął wstawać jakiś miesiąc temu już. A teraz to nie usiedzi na miejscu.
mały jak sie obudzi to też sie bawi potem zje i bawi sie dalej. Po jakims czasie sam sie kładzie i zasypia :) nie na długo ale pośpi troche i znowu sjak sie obudzi to sie bawi :)

myszko martusia ma racje nie zabieraj go zawsze ze soba bo niedasz sobie potem rady z dzieckiem. Ja jak wychodze a mały zaczyna płakac to nie lece do niego od razu ...płacze to płacze krzywda mu sie nie dzieje a po chwili zaczyna sie sam bawic dopóki nie usłyszy mnie albo nie zobaczy:) ale nie biore go ze soba nigdy bawi sie w łóżeczku:)

martusia " Przed wczoraj slyszalam w tv ze zmart wlasnie chlopiec co mial 2 latka byl chory i zbierali na jego opeacje ((( a on nie przezyl , czytalam tez klapsydre ze zmarlo 9 miesieczne dziecko i co urodzisz a tu bog ci pozniej zabiera . Zawsze mowilam ze bog powinein zabierac ludzi ktorzy pija cpaja itp. a nie male dzieci " swiete słowa. Ja czasami sie zastanawiam co buy był0o gdyby maly nei przeży bo niewiele mu brakowało i nieumiem sobie tego wyobrazac. A najgorsze ze niewinne dzieci , ludzie umieraja a te "dranie" zyja i nic im niema :(

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry.U nas pogoda paskudna!!!!!!!!!!
U Kordiana juz dobrze goraczka minela pojawila sie wysypka czyli juz zdrowy!!!!!!!!:Uśmiech:
Myszko ja z Kordianem czesto bawie sie w akuku moze dzieki temu az tak nie rozpacza bo wie ze za chwilke znowu sie pojawie.
Pozatym to jak gotuje obiad to z nim w kuchni siedze.Teraz to i tak wszystko na glowie postawione bo sama chce z nim jak najwiecej czasu spedzic wiec ciagne go wszedzie ze soba.:Psoty:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21916.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-21915.png http://s2.pierwszezabki.pl/012/012048980.png?3058

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

Reginko Ja Spróbowałąm Twojej Rady I Jest Rezultat!
Mały Wie, że Zaraz Jak Zniknę Nad Chwilę To Araz Wróce!
Ale Czesto Jest Tak Ze Mały Przychodzi Za Mną Raczkujac!
Pochwale Się Mały Mi Juz Stoi Bardzo Twardo Na Nózkach!
Co U Was?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...